Şimdi Ara

4K İçerik Oynatabilen, Retro Oyunlara Uygun 'Windows 10 SBC' 'Satıştan Çekilmiştir'

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
1
Favori
415
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
Konunun Etiketleri
Şehir #İstanbul İlan Türü #Satılık Kondisyon #Kullanılmış
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Piyasada daha çok bilinirliği olan Rasperry Pie gibi cihazlarda olan ARM tabanlı işlemcilerin aksine x86 mimarisini temel alan intel işlemciye sahiptir.

Windows 10'un yanı sıra daha eski Windows, Ubuntu ya da teorik olarak MacOS kurulumlarını destekler.

Cihazla ilgili Youtube üzerinde "Eta Prime" gibi kanallarda oldukça fazla içerik bulabilirsiniz.

Forumda cihazla ilgili başlık açmıştım oraya da göz atabilirsiniz.

4K İçerik Oynatabilen, Retro Oyunlara Uygun "Windows 10 SBC" "Satıştan Çekilmiştir"4K İçerik Oynatabilen, Retro Oyunlara Uygun "Windows 10 SBC" "Satıştan Çekilmiştir"
    Cihazla ilgili bilmeniz gerekenler;

- Güç girişi yok! Cihazı çalıştırmak için gereken adaptörü kendim temin edip yine cihaza uygun kablolamayı kendim yaptım.
    - 3.5mm ses çıkışı yok! Ses çıkışını sadece hdmi, usb ya da bluetooth hoparlör veya kulaklıktan alabilirsiniz.

Özellikleri

Intel Atom x5-8350 İşlemci
    2GB LPDDR3 Bellek
    16GB Emmc
    Bluetooth 4
    Dual Band Wifi(Anten yok)
    1x Ethernet port
    1x HDMI 2 port
    1x USB 3.0 port
    1x micro sd yuvası

Cihazla birlikte verilecekler;

+ 32 gb samsung pro plus microsd
    + 15 watt 3A Amper
    + USB Hub 4'lü

Kişisel Deneyimim;

- Window 10 x64 basic N versiyonunu yükledim.
    - VLC player gibi donanım hızlandırması kullanabilen uygulamalarda 4K videolar takılma olmaksızın oynatılabiliyor.
    - Pes2013 denedim 1080p low'da gayet akıcıydı.

* Satıştan "StG 44" adlı kullanıcı nedeniyle satıştan vazgeçilmiştir! :)
    * Bir kaç uzantı ve bios ayarında sonra performans oldukça tatminkar bir seviyeye geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi .rkan -- 4 Ekim 2019; 13:12:45 >

• hocam youtube varsayılan olarak VP9 kullanıyor o yüzden takılma oluyordur. h264ify eklentisini kurun 60 fps videolar bile takılmayacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StG 44 -- 23 Eylül 2019; 19:58:13 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    öneri için teşekkürler, zaman bulabilirsem deneyeceğim.
  • StG 44 kullanıcısına yanıt
    YouTube'ta 1080p 60fps şu an son derece akıcı öneriniz için çok teşekkürler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.