Şimdi Ara

4K Filmleri inceleyip değerlendirelim (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
7
Favori
21.720
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Backspace7

quote:

Orijinalden alıntı: BazingaCooper

Planet Earth II'yi Torrentten İndirdim Ve İzledim Gerçekten Çok Çok Güzel Ülkemizde 4K Playerların Fiyatı Makul Seviyelere İnerse Kesinlikle 4K Blurayini Alacağım Listemde ...

torrentten bende indirdim ama turkce dublajlı 1080p versiyonları ile aralarında dk farkları var her bölümde de. alt yazı sitelerinin hiç birinde alt yazı da yok maalesef. bende indirdim ama öylece duruyor elimde belgeseli de maç izler gibi izlemenin bir mantığı yok anlatılanın sonuçta cok buyuk onemi var. Siz alt yazı için bir kaynak buldunuz mu yoksa orijinal dilinde mi izlediniz?

'bsplayer subtitles' aracılığıyla türkçe altyazılara eriştim. Bsplayer subtitles arama yerine planet earth II diye aratırsanız tabi arama kutucuğunun yanından türkçeyi seçin 1080p rovers bluray sürümü uyumlu (ilk bölümde falan başlarda uyumsuz gibi geriden geliyo ama sonradan düzeliyor)

• quote:

Orijinalden alıntı: khaos

indirebildiniz mi nasıl indirmeye değer bir kalite/farklılık var mı?

İndirdim.Görüntü fena değil fakat hdr için madvr'den ayar yapmak gerekiyor sanırım.Ona bir bakacagım.Fılmı o yuzden henuz ızlemedım.
  • quote:

quote:

quote:

Planet Earth II'yi Torrentten İndirdim Ve İzledim Gerçekten Çok Çok Güzel Ülkemizde 4K Playerların Fiyatı Makul Seviyelere İnerse Kesinlikle 4K Blurayini Alacağım Listemde ...

torrentten bende indirdim ama turkce dublajlı 1080p versiyonları ile aralarında dk farkları var her bölümde de. alt yazı sitelerinin hiç birinde alt yazı da yok maalesef. bende indirdim ama öylece duruyor elimde belgeseli de maç izler gibi izlemenin bir mantığı yok anlatılanın sonuçta cok buyuk onemi var. Siz alt yazı için bir kaynak buldunuz mu yoksa orijinal dilinde mi izlediniz?

'bsplayer subtitles' aracılığıyla türkçe altyazılara eriştim. Bsplayer subtitles arama yerine planet earth II diye aratırsanız tabi arama kutucuğunun yanından türkçeyi seçin 1080p rovers bluray sürümü uyumlu (ilk bölümde falan başlarda uyumsuz gibi geriden geliyo ama sonradan düzeliyor)

Tesekkurler bilgilendirme için

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

Bs player ile denedim ama alt yazi bulunamadı diyor 3 farkli jaynsktan arama yapiyor gorunuyor program ama tum bolumleri denedim hic biri icin bulmadi extra bir ayar vs gerekiyor mu acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kırılan Smurf 2 orjinal 4k bluray filmi indirdim.Boyutu 50 küsür gb.Malesef şu an ekran kartım yok.İşlemci de kare kare oynatıyor filmi.Ekran kartı alınca kalitesi hakkında yorum yapacağım.
  • Unforgiven 4K ne alemde acaba ?
  • Zamanında düşük çözünürlükte çekilmiş filmlerden çok şey beklememek lazım.
    Bu filmleri DVD ve BLURAY e aktarırken de aynı beklentilere girmiştik. Ama üretici film şirketi tarafından büyük adetli satış beklentisi olmayan filmlerde pek başarılı sonuçlar çıkmamıştı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Thai-Fun

Zamanında düşük çözünürlükte çekilmiş filmlerden çok şey beklememek lazım.
    Bu filmleri DVD ve BLURAY e aktarırken de aynı beklentilere girmiştik. Ama üretici film şirketi tarafından büyük adetli satış beklentisi olmayan filmlerde pek başarılı sonuçlar çıkmamıştı.

Terminator 2 gerçek 4K kopyasıdır

Camera: Arriflex 35 BL4, Zeiss Super Speed Lenses

Laboratory: Consolidated Film Industries (CFI), Hollywood (CA), USA
    Technicolor, Hollywood (CA), USA (prints)

Film Length: 3.753 m (Sweden)
    Negative Format 35 mm (Eastman EXR 50D 5245, EXR 500T 5296, 250D 5297)

Buna dikkat >> Cinematographic Process: Digital Intermediate (4K) (master format) (2016 Restored Version)
    Super 35 (source format) <<

http://www.imdb.com/title/tt0103064/technical?mode=desktop

35mm filmlerin cözünürlüğü 6144 × 4668 piksele eşdeğer

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• O zaman o tarihte çekilip aynı kamerayı kullanan tüm filmler ULTRA HD ye aktarılırsa gerçek 4k demektir.

1991 yılından söz ediyoruz.
  • eski analog 35 mm lik filmlere çekilen her film teorik olarak 6k ya kadar "doğal" çözünürlüğe sahiptir yani temiz/hasarsız olmaları durumunda rahatlıkla 4k ya dönüştürülebilirler
  • En son Boyka: Undisputed (Yenilmez 4) filmini izledim. Tek kelime ile muntazamdı. İzlemeyen varsa kesinlikle izlemesini tavsiye ederim
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    1971 yılı dahi olsa 35mm analog olduktan sonra 6K restore edilebilir. Bu gayet mümkün 🤗

Not: Orijinal negatiflerden söz ediyorum (kayıt sırasında kullanılan film şeritlerinden) ; )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 12 Ağustos 2017; 21:00:33 >
  • foreverstyle kullanıcısına yanıt
    Sanırım muazzamdı demek istediniz daha çok
  • Bu tür aktarımlar için teorik anlamdan çok restorasyon işlemi için yapılan yatırım ile orantılamak gerek.
    Bugün 4K kamera ile çekilen bir fil ile aynı sonuca ulaşamayacakları bir gerçek. Hatta kaliteli bir FullHD kamera ile yapılan bir film çekimine bile yaklaşmayabilir.

Sonuçta yaşına göre diye değerlendirmek daha doğru olur.
  • quote:

Bu tür aktarımlar için teorik anlamdan çok restorasyon işlemi için yapılan yatırım ile orantılamak gerek.
    Bugün 4K kamera ile çekilen bir fil ile aynı sonuca ulaşamayacakları bir gerçek. Hatta kaliteli bir FullHD kamera ile yapılan bir film çekimine bile yaklaşmayabilir.

Sonuçta yaşına göre diye değerlendirmek daha doğru olur.

35mm sadece teoride değil pratiktede 6K cözünürlüğü desteklemektedir.

Ama tarama işlemlerinin ve post produksiyonun yüksek maliyetinden dolayı 2K veya maksimum 4K tarama yapılıyor ; )

35mm filmler dijital 4K biçimde 1600 Mbps video kalitesindedir. Red epic en kaliteli 4K kamera bile en fazla 500 - 600 Mbps ; )
  • Thai-Fun kullanıcısına yanıt
    Analog 35mm 7K (7366×5304)

Görseli aç ve indir. Orijinal boyut 10 MB

4K Filmleri inceleyip değerlendirelim

• 4K olduguna gore sorun yok su durumda eski filmleri gercek 4k kalitesinde izleyebiliriz.8k olacagini zaten dusunmuyorum.4k dan sonra bence direk 21:9 oranli 10k(10240x4320) lik kameralar , TV ve monitorler olacak diye dusunuyorum tabi biz gorurmuyuz orasini bilemem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi killnOd -- 14 Ağustos 2017; 12:54:50 >
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    Ağa çakmışım 4K 8K ya bana 1080p mis gibi yetip artıyor

Çok gereksiz yani ; )

• quote:

Sanırım muazzamdı demek istediniz daha çok

Aynen hocam muazzam. Kelime hatasından dolayı sorry :)
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.