Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

4k çözünürlük için işlemci tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı
25
Cevap
1
Favori
1.165
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> 4k çözünürlük için işlemci tavsiyesi
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    4739 Mesaj

Hocam overclock konularına bak. Detaylı bilgiler öğrenebilirsin. Ben oc uzmanı değilim yanlış yönlendirmeyeyim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    macii kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    MSI B450 gaming plus - AMD Ryzen 5 2600 stock - Sapphire Pulse RX570 4GB ITX - 8GB 2133 mhz DDR4 Kingston HyperX - 8GB 2400 mhz DDR4 kingston Hyperx - WD Blue 1TB 64MB 7200 rpm HDD - Xilence XP550W PSU- Dark Blade 2 mavi led fanlı 2xUSB 3.0 Kasa----Apple İphone SE 16GB Space Gray
  • Yüzbaşı
    253 Mesaj
    4K'da 9900K aşırı gereksiz olur. İlla 4K oynayacağım deniliyorsa alınabilecek en güçlü enkran kartı yerine 9900K'ya büyük masraf yapmak çok ciddi bir yanlış. Sadece oyunculuk açısından bakıyorum olaya

8700K-2700X bunlar fazlasıyla yeter
    |
    |

R7 1700X ve 1080ti kullanıyorum ilk önce bende 4K nın güzelliğini düşünerek 4K monitör aldım fakat 60 hz olduğundan dolayı istediğim verimi alamadım ve ekran kartıda 230-240 watt civarı harcıyordu. Oyunlardaki görüntü muhteşemdi fakat saatlerce oyun oynadığında gelen elektrik faturası çokta güzel görünmüyordu.

Ardından 2K 144 Hz ve g-sync'li bir monitör aldım şu anda hem görüntü yönünden memnunum hem de elektrik faturası yönünden memnunum.

Senin gibi bende TV yi kullanmak istedim fakat TV ve monitör birbirinden farklı şeylerdir, eninde sonunda bunu anlarsın ama iş işten geçebilir.

- AMD Ryzen 1700X | ASUS Rog Crosshair VI Hero X370 | Silver Stone Tundra SST-TD02-Lite
    - Galax GeForce GTX1080Ti 11GB 352Bit GDDR5X Founders Edition | Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms 4K Ultra HD
    - Corsair Vengeance LPX 2 x 16GB DDR4 3000Mhz (CMK16GX4M1B3000C15)
    - Sandisk Ultra II 240GB SSD | Seagate Barracuda 2TB HDD
    - Aerocool DS200 | High Power 750W 80 Bronze
  • Kurmay Yarbay
    5862 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: macii

İşlemciyi 4.4 ghz çıkarttım fakat vu seferde oyundan atıyor ya anakarttan yada işlemcinin sınırın çok üstüne çıkıyoruz herhalde
    İşlemci voltajını auto yapma, manuel olarak işlemcinin doğru voltajını bulman gerekli, bir de işlemci fazla ısınıyorsa güçlü soğutma ya da delid denenmeli. Assasin creed origins ve odyses te oyundan atma sorununu böyle çözdüm.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

sizin elektrik faturası monitörü değişince mi düzeldi anlayamadım :)
    |
    |
    CombatGT kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Ekran kartı 4k yı besleyebilmek için çok fazla güç çekiyor. Örneğin benim 1080ti aynı oyunda saatlik ortalama 4k monitörde 240 watt harcıyor fakat 2k monitörde ortalama 160 watt harcıyor. Oyun içi afk işlem yapmak amacı ile uzun süre pc yi açık bıraktığım için bu durum sıkıntı olmuştu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    lonely warrior kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

- AMD Ryzen 1700X | ASUS Rog Crosshair VI Hero X370 | Silver Stone Tundra SST-TD02-Lite
    - Galax GeForce GTX1080Ti 11GB 352Bit GDDR5X Founders Edition | Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms 4K Ultra HD
    - Corsair Vengeance LPX 2 x 16GB DDR4 3000Mhz (CMK16GX4M1B3000C15)
    - Sandisk Ultra II 240GB SSD | Seagate Barracuda 2TB HDD
    - Aerocool DS200 | High Power 750W 80 Bronze
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
e-ticaret
google reklamları
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Lastik Fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,179
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.