Şimdi Ara

4k Bluray Filmler Hangileri Olacak ? ( JOKER 7 OCAK 2020 ) GÜNCELLENDİ (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
333
Cevap
8
Favori
20.134
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Paylaştığım link umarım adminler tarafından sıkıntılı bulunmaz.Birçok konuda paylaştım ban yemeyelim durduk yere

Bu 40-60 gblık 4k filmlerin görüntüsü fena olmuyor ama açıkçası çok sağlam 30-40gblık 1080p filmlerden de öyle aman aman farklı da durmuyor.Sonuçta önemli olan çözünürlükten ziyade bitrate.30-40gblık 1080p filmler ortalama 40 kbps olurken , 40-60gblık filmler en fazla 60 kbps oluyor.Hal böyleyken kalite farkı çok olmuyor.Bu 4k filmlerin boyutlarının artması ya da kodlamasının değişmesi lazım.Hevc falan dedik ama ne bileyim birşeyler eksik gibi.

Mesela Mad Max'in sadece 6gblık 4k sürümü var elimde.7000 kbps , hevc olarak kodlanmış.Görüntü kalitesi 50gblık filmlerle neredeyse aynı.Filmin grubu "joy" bu arada.Merak edenler bakabilir.Bluray diskler ve oynatıcılar da tam oturmadı piyasada.Çoğu izleyici filmini benim gibi pcden oynatıyor vs.Tam bir rayına oturamadı şu 4k.Zaten çoğu filmin kaynağına bakınca 2k'dan 4k'ya upscale edildiği görülüyor.4k biraz da pazarlama stratejisi olarak kullanılıyor.İzlediğim filmlerde oo çok fark yarattı dedirtecek birşey yaşamadım şimdiye kadar.Bu 4k'nın asıl olayı dijital sinemalar .Adamlar 35mm filmlerden kurtuldu bu sayede.Evlere de onların artığı çakma 4k blurayler giriyor işte.

aynen sana katılıyorum bu arada verdiğin sitede iyi gibi :)

• bunlar birkaçı

• quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

bunlar birkaçı

2160p yada 4k diye arama yaparken sonuç çıkmıyor.

EDİT: "name" olarak değil de "description" olarak aranırsa çıkıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi selodonanımhaber -- 29 Aralık 2016; 20:25:23 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • aterikasedi kullanıcısına yanıt
    Elimde 30 adet kadar orjinal blu ray disklerim var ama 40 mbps 1080p için çok fazla bence.Görüntü yogunlugu bakımından elimde ki en iyi disk ortalama 31 mbps kalitesi gayet tatmin edici.

Ayrıca elimde mastered in 4k disk var renk standardı 10 bit

Normal 8 bit olan filmler onaltı milyon renk içeriyor

10 bit bir milyar renk ×64 kat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 29 Aralık 2016; 20:22:26 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Elimde 30 adet kadar orjinal blu ray disklerim var ama 40 mbps 1080p için çok fazla bence.Görüntü yogunlugu bakımından elimde ki en iyi disk ortalama 31 mbps kalitesi gayet tatmin edici.

Ayrıca elimde mastered in 4k disk var renk standardı 10 bit

Normal 8 bit olan filmler onaltı milyon renk içeriyor

10 bit bir milyar renk ×64 kat

Vaoww bir milyor renkk Demekki 64 katı daha renkli olacak filmlerimiz

Şaka bir yana 8bit - 10 bit farkını filmlerden ziyade oyunlarda deneme şansı buldum.Gerçi 10bit film de var elimde ama oyunlarla daha haşır neşirim nickimden de anlaşılacağı üzere.Televizyonum da 10bit destekliyor Allahıma bin şükür

Ekran kartı ayarlarından görüntü çıkışını 8bit-10bit olarak seçme şansımız var.10bit yapınca karanlık sahnelerde , özellikle gökyüzü , duvar gibi yerlerde böyle hare hare , çizgi çizgi şeklinde renk geçişler görülür ya onlar olmuyor.Gta V'te gece gökyüzüne bir 8bitte bakıyorum hare hare kademe kademe geçişler mevcut , bir de 10bitte bakıyorum daha pürüzsüz.Harelenme yok denecek kadar az.Renk artışı filmlerdeki 10bit olayıyla daha belirgin olur sanırım.Gerçi siyah beyaz filmlerde de 10bit olayı var.Bunu direkt renk artışı olarak yorumlamamak lazım.Dediğim gibi renk ve ton geçişlerini yumuşatıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aterikasedi -- 30 Aralık 2016; 4:56:0 >

Bende 10 bit ekran yok ama buna rağmen renk kalitesi yine fark yaratıyor.Mesela sahnelerdeki insanların çiltleri derinin üzeri çok canlı pembemsi görünüyor (pembiş)10 bit olarak izlesem orgazm olurdum belki

Not: 4k tv ve 4k blu ray iki yıl sonra alacağım aceleye gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 30 Aralık 2016; 8:03:40 >
  • Bugün şu uydu alıcısını aldım

[simage]
    [/simage]

Eskiden 720p alıcım vardı yeni olan 1080p çıkışlı muazzam yav Detay olarak bazı hd kanallar orjinal blu ray kalitesine yakın ama keskinlik çok daha başarılı

• quote:

Bende 10 bit ekran yok ama buna rağmen renk kalitesi yine fark yaratıyor.Mesela sahnelerdeki insanların çiltleri derinin üzeri çok canlı pembemsi görünüyor (pembiş)10 bit olarak izlesem orgazm olurdum belki

Not: 4k tv ve 4k blu ray iki yıl sonra alacağım aceleye gerek yok

Gerçek 4k bluray filmlerin kırılmadığı izlediğimiz şeylerin çakma 4k olduğu söyleniyor zaten.Uzunca bir süre 4k+10bit+hdr şart değil.Ben de 720p tvden 1080p plazma tvye geçince bi coşku yaşamıştım.İyi bir uydu alıcı görüntüyü baya farkettiriyor.

Pardon bir sorum olacak alıcının usbye programları kayıt yapama özelligi var.32 gb flash alsam destekler mi diye merak ettim.

Bolca kayıt yapmak istiyorum

• quote:

Pardon bir sorum olacak alıcının usbye programları kayıt yapama özelligi var.32 gb flash alsam destekler mi diye merak ettim.

Bolca kayıt yapmak istiyorum

Onu alıcının teknik dökümanından öğreneceksiniz:)
    Öyle bir bilgi yok ki kılavuzu iki üç kez okudum

• Bu videoda 4k Hdr blurayler ve normal blurayler karşılaştırılmış.4K Hdr bluraylere gerçekten lüzum olup olmadığı konuşulmuş.

• quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Bu videoda 4k Hdr blurayler ve normal blurayler karşılaştırılmış.4K Hdr bluraylere gerçekten lüzum olup olmadığı konuşulmuş.

bence öyle çok büyük fark yok videolarda hani 4k ya gerek yok gibi ama en küçük detayı bile sorun edenler yani en küçük detaydan beri full kalite arayanlar için tabiki 4k iyi.. bu 4k olayı bence 720p film ile 1080p film gibi arasındaki fark

• Benim anladığım hdr nin fazla karanlık olan bölgeleri dengeli bir şekilde daha aydın detayli ve doygun renkli göstermesidir.Şu inanılmaz örümcek adam 2 filminde hdr kapalı iken daha aydın açık iken daha karanlık yani tam ters etki oluyor.Hdr nin numarası bu mu yani aşırı karanlık görüntü oluşturup detayları yok ediyor olması bu nasıl iş
  • quote:

Benim anladığım hdr nin fazla karanlık olan bölgeleri dengeli bir şekilde daha aydın detayli ve doygun renkli göstermesidir.Şu inanılmaz örümcek adam 2 filminde hdr kapalı iken daha aydın açık iken daha karanlık yani tam ters etki oluyor.Hdr nin numarası bu mu yani aşırı karanlık görüntü oluşturup detayları yok ediyor olması bu nasıl iş

S7 de çektiğim resimlere hdr efekti verebiliyorum kendi resim uygulamasında var ama beğenmiyorum bence hdr işi boş iş
  • Hdr a takilmayin hdr gelip gecici bir satis politikasi..asil olay 10 bit renk ve 4k..
  • 1080p BvS izlemiştim. Bir de 4K BvS izledim. 4K da daha önce dikkatimi çekmeyen ayrıntıları gördüm. Hem de çok fazla ayrıntı. Detaylar çok belirgin. Hele ki efektlerin olduğu sahnelerde çok fazla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Standar 1080p kablolar (1.4 v) 10.2gbps saniyede oluyor elimdeki Monster kablo (1.4b v) 14.3gbps aktarım performansıyla gayet iyi iş çıkartıyor.İki yıldan beri kullanıyorum çok memnunum 1080p nin hakkını veriyor.

Özellikler

120hz 1080p 3d

Maksimium 12 bit renk

Kablonun içinde nitrojen gazı enjekte edilmiştir çevredeki manyetik ve radayo frekans etkilerinden korumak için.Jitter sorunu asla olmaz

Ayrıca altının ayarı diger kablolara göre daha yüksektir.

Kabloyu %50 indirimli almıştım 50 TL ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Cheritto -- 6 Ocak 2017; 1:55:22 >

• Bendeki kablo da Monster ve 14.3gbps aktarım hızına sahip.Aynı kablo olabilir.4k 60hz vermez diyordum çünkü 2.0 kablolar 18 gbps aktarım hızına sahip.Deneyip gördük ki 4k 60hz veriyor.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.