Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

4k Bluray Filmler Hangileri Olacak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: FEARTR Daha Az
1 Kayıtlı Üye
332
Cevap
7
Favori
11.721
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Sinema Genel >> 4k Bluray Filmler Hangileri Olacak ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    550 Mesaj
    Konu Güncel
    |
    |
    |
    |

Özellikler

Maksimum çözünürlük 28000 × 9334
    261 Megapiksel
    Bit derinligi 16 bit

[simage]
    [/simage]

Orjinal 70mm IMAX çözünürlügünün eni 18k olup boyu red kameraya göre daha fazladır.Ama hareketli görüntülerde boy degil enin farkı önemlidir.Ayrıca orjinal IMAX çözünürlügü ortalama 250 megapiksele tekabul eder.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Unutmayın ! Demokratik bir hukuk ülkesinde yaşıyorsunuz. Dini inancınıza "arabesk" yaşantınıza göre kurallar belirleyemezsiniz. Eğer ki hakiki bir inanca ve sadakate ihtiyacınız var ise onları ancak hak hukuk ve adalette bulabilirsiniz.

• Yüzbaşı
    550 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Gelecegin profesyonel kamerası Red Epic 617_28k

Özellikler

Maksimum çözünürlük 28000 × 9334
    261 Megapiksel
    Bit derinligi 16 bit

[simage]
    [/simage]

Orjinal 70mm IMAX çözünürlügünün eni 18k olup boyu red kameraya göre daha fazladır.Ama hareketli görüntülerde boy degil enin farkı önemlidir.Ayrıca orjinal IMAX çözünürlügü ortalama 250 megapiksele tekabul eder.

Keşke Eski Filmler Bu Kameralar İle Çekilseydi :D Gerçi 35mm Liklerdende Ümidim Var 4k Konusunda

• Yarbay
    3849 Mesaj

Pek ümidin olmasın derim.Yabancı sitelerde 35mm 4k blu ray izleyenler görüntüde fazla pikselleşme oldugunu söylüyorlar.35mm filmin genelde düşük seviyelerde pikselleşme olması normaldir grenden dolayı ama bu kusur sayılacak kadar degildir.Anlaşılan stüdyolar işlerini düzgün yapmıyorlar yine berbat etmeye devam edip milleti 4kdan da sogutacaklar.Lanet olsun yaptıkları işe böyle devam ederlerse 4k pek tutmayacak.

|
    |
    titanic70 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Unutmayın ! Demokratik bir hukuk ülkesinde yaşıyorsunuz. Dini inancınıza "arabesk" yaşantınıza göre kurallar belirleyemezsiniz. Eğer ki hakiki bir inanca ve sadakate ihtiyacınız var ise onları ancak hak hukuk ve adalette bulabilirsiniz.
  • Yüzbaşı
    550 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Pek ümidin olmasın derim.Yabancı sitelerde 35mm 4k blu ray izleyenler görüntüde fazla pikselleşme oldugunu söylüyorlar.35mm filmin genelde düşük seviyelerde pikselleşme olması normaldir grenden dolayı ama bu kusur sayılacak kadar degildir.Anlaşılan stüdyolar işlerini düzgün yapmıyorlar yine berbat etmeye devam edip milleti 4kdan da sogutacaklar.Lanet olsun yaptıkları işe böyle devam ederlerse 4k pek tutmayacak.

Titanic Lotr Harry Potter Gibi Serileri Mahvetmesinlerde :D Ama Hobbit %100 4k Çıkacak Gibi..
    |
    |
    |
    |
    |
    |

Orijinalden alıntı: burak270

iyi de lotr 4k'lık kamera ile çekildi mi ki 4k'lık versiyonu çıksın =)

35mm'lik filmler 6k çözünürlüğe, 70 mm'lik filmler ise 12-16k çözünürlüğe eşit. Yani 35 mm'lik bir filmin negatifi taranarak 4k sürümü piyasaya sürülebilir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Orijinalden alıntı: burak270

iyi de lotr 4k'lık kamera ile çekildi mi ki 4k'lık versiyonu çıksın =)

Umarım Lotr 4k İzleyebiliriz :)
    |
    |
    Trt4k 1 yılı devirdi 4k tvler ucuzladı ama hala 4k torrente düşmedi diyebiliriz martian gibi 3-5 filimin düşse ne olur düşmezse ne olur. Ben anlamıyorum 2016 filimleri hepsi 4k olarak sunulmalıdır evde 4k tv var alalı 1 yıl oldu trt 4k haricinde 4k izleyemedim youtube desen 4k içi en az 12 mbps hız lazım.
    Ne güzel tv yi alırken 4k film izlerim. Dedim Ben artık umudu kestim. 1080p hatta bazen 720p izliyorum en iyisi böyle çünki bunlara kalsam kafayı yerim.

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

Trt4k 1 yılı devirdi 4k tvler ucuzladı ama hala 4k torrente düşmedi diyebiliriz martian gibi 3-5 filimin düşse ne olur düşmezse ne olur. Ben anlamıyorum 2016 filimleri hepsi 4k olarak sunulmalıdır evde 4k tv var alalı 1 yıl oldu trt 4k haricinde 4k izleyemedim youtube desen 4k içi en az 12 mbps hız lazım.
    Ne güzel tv yi alırken 4k film izlerim. Dedim Ben artık umudu kestim. 1080p hatta bazen 720p izliyorum en iyisi böyle çünki bunlara kalsam kafayı yerim.

Peki Trt4k Nın Verdiği Filmler gerekten 4k Mı ?

Film vermiyorki belgesel veriyor genelde yanlız görüntü hakketen kaliteli.
    Tv min 55" olmalıki fark ortaya çıksın.

|
    |
    titanic70 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    General
    Complete name : The Revenant 2015 4K UltraHD BluRay HEVC x265 DTS-HD 7.1.mkv
    Format : Matroska
    File size : 31.0 GiB
    Duration : 2h 36mn
    Overall bit rate : 28.4 Mbps

Video
    Format : V_MPEGH/ISO/HEVC
    Bit rate : 25.9 Mbps
    Width : 3 840 pixels
    Height : 1 608 pixels
    Display aspect ratio : 2.40:1
    Frame rate : 23.976 fps

Uploader´s note:

Probably used the same capture method as The Martian UHD - capped from UHD Blu-ray using a lossless capture card ... please download and use at yr own discretion.

Bitrate degeri çok düşük.4k kalitesini anlamak için video bitratesi en az 80-90 mbps olmalı.Bendeki orjinal The Wolverine blu ray diskin bitratesi bundan daha yüksek ortalama 30 mbps.1080p çözünürlük için kalitesi fazladır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdr-2015 -- 29 Mayıs 2016; 12:23:19 >
    |
    |
    GT_55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5748 Mesaj
    4k örnek videoları nereden indirebiliriz. Kick. As torrentte bile 4k videolara ulaşamadım.

|
    |

Efsane Pentel Smash ve diğer kalemleri satın almak için buraya tıkla
  • Yarbay
    10460 Mesaj

Uyumlu tr altyazı bulabilirmiyiz evetse indirmek isterim. Link varmi

|
    |
    GT_55 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |
    Arkadaşlar müjde.4K filmler ortamlara düşmeye başladı.Boyutları ise şaşırtıcı derecede düşük.Hevc sayesinde kalite kaybı olmadan çok iyi derecede sıkıştırılmışlar.Örneğin Life of Pi 2160p olarak sadece 4gb .The Martian 2160p olarak 9gb.İkisini de denedim.Kalite gayet iyi.1080p filmlere oranla detaylar kendini farkettiriyor.Açıkçası 30-40gblık 4k filmleri de denedim arada çok bir fark yok gibi.Bu 4k bluray filmlerin geleceğinin ne kadar parlak olacağını gösteriyor.Eğer 4k filmleri pcden oynatacaksanız gtx 950 veya amd rx 460 gibi giriş seviyesi kartlar işinizi görecektir.
Reklamlar
sohbet
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Lastik Fiyatları
son dakika
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,391
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.