Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

4k Bluray Filmler Hangileri Olacak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ilker43 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
332
Cevap
7
Favori
11.705
Tıklama
Giriş
    3218 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Nurullah4335

Kullandığım 4k film indirme torrent sitelerini açıklamalarıyla veriyorum .

1-)https://rarbg.to/torrents.php?category=movies
    Bana göre en kullanışlı olanı. 4k film için Movies/BD Remux olanını seçin. 1080p,4k blu-ray ve Remux filmler var. Tv de oynatmak için .mkv uzantılı Remuxleri indirin. Blu-ray formatını tv niz desteklemeyebilir. Site günceldir her gün bir kaç film atarlar.

Öncelikle paylaşımınız için teşekkürler hocam.
    Bulamadığım bir nokta var, rarbg de filmin uzantısı nerede yazıyor?

Düzeltme: Show/hide files sekmesine tıklayınca gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IraArel -- 29 Kasım 2017; 12:40:33 >

• Onbaşı
    28 Mesaj

[x]Clear catagories yazan yere tıklayıp tüm seçimleri kaldırın. Movies/Full BD dediği blu-ray , Movies/BD Remux dediği ise remux hali. Hangisini indireceksen seçip search deyin. 1080p 4k karışık burada. Remux olanların hepsi .mkv uzantılıdır. Orayı yazarken siteye bakmadan yazdım . Blu-raylerle remuxler ayrı katagoride burada çünkü. Eğer daha düşük boyutlu istiyorsanız x264 x265 ripli olanları menüden seçip indirebilirsiniz.
    |
    |
    IraArel kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Teşekkürler hocam
    Bir de bluray ile remux arasındaki fark nedir?
    |
    |
    Nurullah4335 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Önemli değil hocam. Blu-ray de filmin içinde ekstralar var. Değişik dilde dublajlar altyazılar ekstra sahneler var. Rumux ise bunun tek video olan hali. Aynı video görüntü kalitesi aynı her şeyi aynı. Blu-ray ile Rumux boyutlarının farkı bundan dolayı. Artık dts hd-ma formatındaki bir ses dosyası bile 3-4 gb. Düşün ki bir Blu-ray de bunlardan en az 2 tane oluyor. Ben tv oynatıyor diye Rumux indirip altyazılı izliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

http://www.dr.com.tr/Film/Magnificent-Seven-4K-Uhd-Muhtesem-Yedili-4K-Uhd/Yabanci-Sinema/Macera-Aksiyon/urunno=0001696835001

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Feel True Power

The most powerful console ever!
  • Yarbay
    7427 Mesaj
    Arkadaşlar selam.Başka bir konuda paylaştığım bilgileri 4k video oynatma ile ilgili olduğu için burada da paylaşmak istiyorum.

Yazının konusu pcde gt1030 seviyesinde bir kart ile 4k-hdr filmleri akıcı bir şekilde oynatmak.Kullanacağınız program klite codec pack.Seçeceğiniz oynatıcı media player classic ve çözücü madvr.İgileniyorsanız işinize yarayacaktır

Bu ayarlar gt1030 ekran kartına uygundur.5gblık 1080p rip filmlerden 110gblık 4k hdr filmlere kadar bu ayarlarla akıcı bir deneyim elde edilebiliyor.
    Tavsiyem klite codec pack yükleyin ve madvr'ı oradan aktif edin.Ardından ilk işiniz ekranınızın tazeleme hızını oynatacağınız video kaç fps ise o rakama ayarlayın.24fps ise ekranı 24hz'e ayarlayın.Aksi taktirde videolar madvr üzerinden 60fps oynatılıyor ve 60fps tutturulamadığı taktirde oyunlardaki gibi bir akıcılık kaybı oluyor , atlamalar yaşanıyor.Artı 24fpsde atıyorum %40 gpu yükü varken 60fpsde %100 gpu yükü oluşuyor gereksiz yere.60fps olmasının hiçbir avantajı görülmüyor.Smooth vision vb bir etki elde edilmiyor.

Madvr seçimi:

Lav decoderı önlüyoruz.Korkmayın videoları yine gpu çözüyor.Bu şekilde lav önlendiğinde performans artışı gözlemledim.Lav ile madvr'yi boşu boşuna aynı anda kullanıyormuşum.Ezbere iş yapılmaması gerektiğine bir kanıt.

Bundan sonra göstereceğim ayarlar yine performansa direkt etki eden şeyler.Göstermediğim ayarlar-sekmeler default halde bırakıldı.

Hdr video-film oynatırken bu ayarı seçiyoruz.Tv hdr bir film oynattığınızda hdr oldugunu otomatık olarak algılıyor.Bu ayar aynı zamanda hdr bilgisinin tv üzerinden işlenmesini ve gpuya yük binmemesini sağlıyor.

Açık olmasında fayda var.Progressive olmayan interlaced videolarda düzeltme sağlar.

Bu ayarlar düşük kalitedeki videolardaki hataları gidermek üzerine.İşaretlediğim ayar hariç diğerleri çok fena performans götürüyor.Filminiz yeterli kaliteye sahipse hiçbirini açmanıza gerek yok zaten.

Ölçekleme ayarları.Hepsinin izlediğiniz videonun çözünürlüğüne ve bitrateine bağlı performans kaybı var.

Chroma , bir nevi renk ve piksel bilgisi işleme ayarı diyebiliriz.1080p filmlerde ar ayarını açabilirsiniz fakat 4klarda ar kapalı olsun.Gpu anca yetiyor.

Downscale ölçekleme.Şöyle açıklayayım.4k bir tvniz var ve 4k bir film izlemek istiyorsunuz.Tam ekran yaptığınızda sorun yok fakat ekranı küçültüp kenara aldığınız bir anda oynatıcının ekranını ne kadar küçültürseniz gösterilen filmin de çözünürlüğü aynı oranda düşürülüyor.Mesela oynatıcının ekranını tvnizin ekranının tam 4te biri kadar küçülttünüz.Film bu haliyle 1080p çözünürlükte oynatılıyor (4k,1080p'nin 4katı çözünürlüğe sahip) .Bu şekilde videoya downscale uygulanıyor yani çözünürlüğü düşürülüyor.Bu da belli bir gpu gücü istiyor.Bazı arkadaşlar dowsnscale edilmeyecek bu ayar önemli değil vs diyordu açıklamam bu durumu da kurtarıyor.Jinc ayarı 4k bir filmde yeterli performansı tutturuyor.

Upscale ayarı.1080p bir filmi 4k ekranda izlemek istediğinizde çözünürlüğü ekranın çözünürlü neyse ona çıkarıyor.Yani kısaca 1080p filmi 4k çözünürlüğe yükseltiyor.1080p bir ekranda 1080p bir film oynatınca da videoyu upscale ediyor mu o konuda bir fikrim yok.Deneyen arkadaşlar bilgilendirir artık.Jinc ve anti ring filtresi açık şekilde gpu gücü yetiyor.Super xbr de kullanılabilir ama ben bunu tercih ettim.

Full screen ayarı kapalı olsun.Ne işe yaradığını tam olarak bilmiyorum çünkü bende hataya sebep oluyor.Tam ekran yaptığımda ekran kararıyor , fareyi ekranın altına getirdiğimde ekran geliyor fakat görüntünün belli bir kısmı sabit kalıyor.Kısacası macera aramayın.

Gpu gücü 4k filmlerde smooth motiona yetmiyor.Yetse bile ben kullanmayı sevmiyorum.Filmler 24fps olarak güzel.1080p belgesel tarzı videolarda tercih edilebilir.

Titreme diye geçiyor fakat pratikte ne işe yarıyor göremedim.Hareketli görüntülerdeki titremeyle bir ilgisi yok.Daha ziyade sabit bir görüntüdeki dokuların titreşmesii durumunu önlüyor olabilir.Random veya ordered seçilebilir.Pek bir performans kaybı yaşatmıyor.

Olaylar bu şekilde.Daha güçlü ekran kartı olan arkadaşlar ne yapabilir ekstra olarak onu söyleyeyim.
    Artifact removal ayarlarının hepsini gpu yettiğince acabilir.Kalitesi düşük videolarda işe yarayacağını düşünüyorum.
    Chroma upscalede jinc ayarında anti ring filtresi açılabilir.Daha da güçlü kartınız varsa chroma ve image upscaling ayarlarında ngu seçilebilir.Görüntüde ne denli fark yaratır bilemiyorum.Bence mikroskobik oranda fark yaratacaktır.Özellikle videoyu durdurup tek tek kareleri incelemiyorsanız fark görmek zor.Onun yerine image enhancements altında olması lazım keskinlik ayarları var.Onları kullanmak göze daha hoş gelen etkiler almanızı sağlayabilir.Bazıları çıtır çıtır keskin görüntü sever.Onlarla bunu sağlayabilirsiniz.Benden bu kadar.İyi seyirler

• Yüzbaşı
    550 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Arkadaşlar selam.Başka bir konuda paylaştığım bilgileri 4k video oynatma ile ilgili olduğu için burada da paylaşmak istiyorum.

Yazının konusu pcde gt1030 seviyesinde bir kart ile 4k-hdr filmleri akıcı bir şekilde oynatmak.Kullanacağınız program klite codec pack.Seçeceğiniz oynatıcı media player classic ve çözücü madvr.İgileniyorsanız işinize yarayacaktır

Bu ayarlar gt1030 ekran kartına uygundur.5gblık 1080p rip filmlerden 110gblık 4k hdr filmlere kadar bu ayarlarla akıcı bir deneyim elde edilebiliyor.
    Tavsiyem klite codec pack yükleyin ve madvr'ı oradan aktif edin.Ardından ilk işiniz ekranınızın tazeleme hızını oynatacağınız video kaç fps ise o rakama ayarlayın.24fps ise ekranı 24hz'e ayarlayın.Aksi taktirde videolar madvr üzerinden 60fps oynatılıyor ve 60fps tutturulamadığı taktirde oyunlardaki gibi bir akıcılık kaybı oluyor , atlamalar yaşanıyor.Artı 24fpsde atıyorum %40 gpu yükü varken 60fpsde %100 gpu yükü oluşuyor gereksiz yere.60fps olmasının hiçbir avantajı görülmüyor.Smooth vision vb bir etki elde edilmiyor.

Madvr seçimi:

Lav decoderı önlüyoruz.Korkmayın videoları yine gpu çözüyor.Bu şekilde lav önlendiğinde performans artışı gözlemledim.Lav ile madvr'yi boşu boşuna aynı anda kullanıyormuşum.Ezbere iş yapılmaması gerektiğine bir kanıt.

Bundan sonra göstereceğim ayarlar yine performansa direkt etki eden şeyler.Göstermediğim ayarlar-sekmeler default halde bırakıldı.

Hdr video-film oynatırken bu ayarı seçiyoruz.Tv hdr bir film oynattığınızda hdr oldugunu otomatık olarak algılıyor.Bu ayar aynı zamanda hdr bilgisinin tv üzerinden işlenmesini ve gpuya yük binmemesini sağlıyor.

Açık olmasında fayda var.Progressive olmayan interlaced videolarda düzeltme sağlar.

Bu ayarlar düşük kalitedeki videolardaki hataları gidermek üzerine.İşaretlediğim ayar hariç diğerleri çok fena performans götürüyor.Filminiz yeterli kaliteye sahipse hiçbirini açmanıza gerek yok zaten.

Ölçekleme ayarları.Hepsinin izlediğiniz videonun çözünürlüğüne ve bitrateine bağlı performans kaybı var.

Chroma , bir nevi renk ve piksel bilgisi işleme ayarı diyebiliriz.1080p filmlerde ar ayarını açabilirsiniz fakat 4klarda ar kapalı olsun.Gpu anca yetiyor.

Downscale ölçekleme.Şöyle açıklayayım.4k bir tvniz var ve 4k bir film izlemek istiyorsunuz.Tam ekran yaptığınızda sorun yok fakat ekranı küçültüp kenara aldığınız bir anda oynatıcının ekranını ne kadar küçültürseniz gösterilen filmin de çözünürlüğü aynı oranda düşürülüyor.Mesela oynatıcının ekranını tvnizin ekranının tam 4te biri kadar küçülttünüz.Film bu haliyle 1080p çözünürlükte oynatılıyor (4k,1080p'nin 4katı çözünürlüğe sahip) .Bu şekilde videoya downscale uygulanıyor yani çözünürlüğü düşürülüyor.Bu da belli bir gpu gücü istiyor.Bazı arkadaşlar dowsnscale edilmeyecek bu ayar önemli değil vs diyordu açıklamam bu durumu da kurtarıyor.Jinc ayarı 4k bir filmde yeterli performansı tutturuyor.

Upscale ayarı.1080p bir filmi 4k ekranda izlemek istediğinizde çözünürlüğü ekranın çözünürlü neyse ona çıkarıyor.Yani kısaca 1080p filmi 4k çözünürlüğe yükseltiyor.1080p bir ekranda 1080p bir film oynatınca da videoyu upscale ediyor mu o konuda bir fikrim yok.Deneyen arkadaşlar bilgilendirir artık.Jinc ve anti ring filtresi açık şekilde gpu gücü yetiyor.Super xbr de kullanılabilir ama ben bunu tercih ettim.

Full screen ayarı kapalı olsun.Ne işe yaradığını tam olarak bilmiyorum çünkü bende hataya sebep oluyor.Tam ekran yaptığımda ekran kararıyor , fareyi ekranın altına getirdiğimde ekran geliyor fakat görüntünün belli bir kısmı sabit kalıyor.Kısacası macera aramayın.

Gpu gücü 4k filmlerde smooth motiona yetmiyor.Yetse bile ben kullanmayı sevmiyorum.Filmler 24fps olarak güzel.1080p belgesel tarzı videolarda tercih edilebilir.

Titreme diye geçiyor fakat pratikte ne işe yarıyor göremedim.Hareketli görüntülerdeki titremeyle bir ilgisi yok.Daha ziyade sabit bir görüntüdeki dokuların titreşmesii durumunu önlüyor olabilir.Random veya ordered seçilebilir.Pek bir performans kaybı yaşatmıyor.

Olaylar bu şekilde.Daha güçlü ekran kartı olan arkadaşlar ne yapabilir ekstra olarak onu söyleyeyim.
    Artifact removal ayarlarının hepsini gpu yettiğince acabilir.Kalitesi düşük videolarda işe yarayacağını düşünüyorum.
    Chroma upscalede jinc ayarında anti ring filtresi açılabilir.Daha da güçlü kartınız varsa chroma ve image upscaling ayarlarında ngu seçilebilir.Görüntüde ne denli fark yaratır bilemiyorum.Bence mikroskobik oranda fark yaratacaktır.Özellikle videoyu durdurup tek tek kareleri incelemiyorsanız fark görmek zor.Onun yerine image enhancements altında olması lazım keskinlik ayarları var.Onları kullanmak göze daha hoş gelen etkiler almanızı sağlayabilir.Bazıları çıtır çıtır keskin görüntü sever.Onlarla bunu sağlayabilirsiniz.Benden bu kadar.İyi seyirler

+1

< Bu ileti 'DH Mobil Uygulama BETA'sından atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    4605 Mesaj
    Zamunda son zamanlarda 4k film konusunda costu, hemen hemen her gün yeni bir film düşüyor.

|
    |
    10-15 gb lık 4k film ile 100 gb lık 4k film arasındaki fark nedir? Boyutu düşük olanı Şu anki tvler oynatırmı?

Orijinalden alıntı: Bugra4129

10-15 gb lık 4k film ile 100 gb lık 4k film arasındaki fark nedir? Boyutu düşük olanı Şu anki tvler oynatırmı?
    En başta bitrate yani sıkıştırma farkı oluyor.Görüntü kalitesini en çok etileyen faktör bu.Bitrate ne kadar yüksekse görüntü kalitesi o kadar yüksek olur , filmin boyutu da artar.Bunun yanında farklı dillerde seslendirme dosyaları oluyor.Düşük boyutlu filmlerde genelde sadece İngilizce seslendirme oluyor.Diğerleri çıkarılıyor.Bu da yine yerden tasarruf sağlıyor.
    |
    |

|
    |

|
    |

Konu resmen ASALET ve HEYECAN akıyor
    |
    |
    Fiziki arşiv yapan arkadaşlara saygım sonsuz ama bu ekonomik şartlarda fiziki arşiv yapmak gerçekten çok zor bir iş. Bende zamanınında dvd arşivi yapmıştım ama hem yer kaplaması hem fiyat olarak dezavantajlı olması beni internete yönetti.

Baya zamandır uye oldugum bir kaç vip site ve bir kaç torrent sitesini kullanarak yaklasık 19 tb yer tutan 1500+ filmim oldu. bunların yakasık 150 tanesi DUAL ve ALTYAZILI 4K Remux filmlerden oluşuyorve bu sayı gunden gune artıyor. Sadece 150 adet 4K filmi fiziki olarak satın almış olsam ortalama 15 bin TL sadece bu filmlere para ödemek zorunda kalırdım. Evet bu olay korsan ama napalım şartlar bunu gerektiriyor maalesef.
    |
    |

| Mac Mini | Ipad 1 64 GB | Ipad 2 16 GB | Ipad Mini 1 16 GB | Ipad Mini 2 16 GB | Ipad Air 2 16 GB | Iphone Xs Max 64 GB Gold | Iphone 5S 16 GB | Iphone 5C 16 GB | Iphone 5 16 GB | Iphone 4S 8 GB | Iphone 4 8 GB | Iphone 3GS 16 GB | Iphone3G 8GB | Iphone 2G 8GB | Apple Watch Series 4 44mm | Apple AirPods | Apple TV 4 | XGimi H2 |
    Turknet Arkadaşını Getir Kampanya Kodu: KCG88EB15MUL
  • hallettim tmmdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RonaldoSarıoğlu -- 24 Haziran 2018; 13:43:15 >
    |
    |
    4 Not

+ arşiv

Hocam, i5 4210m işlemci 8gb ram ve gt840M gpu'da 4k oynatabilir miyim böyle?

Ben denedim; ama 4k bluray açamadı, açınca görüntüde bozulmalar var.
    Benim sistem 1080p 60fps'yi bile düşük bitrate oranında zor kaldırıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MehmetNY -- 23 Haziran 2018; 13:56:18 >
    |
    |
    aterikasedi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Yeni bir site keşfettim.Orjinal 4k blurayler oluyor.

https://hdreactor.club/tags/4K(UHD)/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RonaldoSarıoğlu -- 24 Haziran 2018; 13:43:1 >
    |
    |
    3004 Mesaj
    Eski Kullanıcı Adı:
    GunslingeR085

http://rutor.info - üyelik gerektirmeyen genelde yüksek boyutlu filmler paylaşan site. Rus sitesi olduğu için indirmeden önce filmin ingilizce ses dosyasının olduğunu kontol etmek gerekiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

"Tiffany: You are afraid to be alive. You're afraid to live. You're a conformist. You're a liar. I opened up to you and you judged me." - Silver Linings Playbook
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
Blogio
Paykasa
Lastik Fiyatları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
3,411
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.