Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

4k Bluray Filmler Hangileri Olacak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: ilker43 Daha Az
1 Kayıtlı Üye
332
Cevap
7
Favori
11.713
Tıklama
Giriş
    571 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Mersin uyducu

quote:

Orijinalden alıntı: drhiziracil

Gerçek 4k çıkana kadar öyle. Bunlar hep çakma 4k.
    Zaten filmlerin renderlarına bakınca hep en fazla 2k-2.8k civarı filan yazıyor. TMNT imdb'ye bakın negative format 2.8k cinematographic process 2k. Çakma 4k alayı. Daha gerçek 4k'lar gelene kadar çok var. Asıl fark o zaman belli olur.

Şimdiki oyunlar ps4 gücünün anca %30 unu kullanıyor hurafesinin bir başka versiyonu . Hocam 4k budur kameradan kameraya fark eder ama yeni çıkan filmlerde 4k budur daha yüksek bisey beklemeyin. Demolardaki görüntüyü hic beklemeyin

4k oled tv olursa görüntü çok daha kaliteli olur
    En son Karanlık sular 2016 filmini 4k izledim 1080p 'ye göre kaliteydi ama öyle demolardaki gibi fark yoktu

Demolardaki görüntüyü beklemiyorum çok yanılıyorsunuz. Bu konudaki önceki mesajlarıma da bakabilirsiniz. Warcraft'ın animasyon sahnelerini çok beğenmiştim mesala. Orda 4k'ya çok yakın görüntü almıştım. Şu an piyasada bulunan 4k filmlere açın imdb'den teknik özelliklerine bakın kaçı gerçek 4k. Film 4k dense bile arada bi kaç sahneye 4k atıyorlar gerisi 2k'nın 4k'ya renderi. 4k dediğin o ayrıntıyı verecek. Hurafe filan değil kendi deneyimlerimden konuşuyorum vede şu an için 4k filmler "Çakma 4k'dır" lafımın arkasındayım
    |
    |

• Yüzbaşı
    550 Mesaj
    John Wick : Bölüm 2 4K Blu Ray : 13 HAZİRAN 2017 De Piyasada ...
    |
    |

daha detalı bilgi için aşağıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz,

http://realorfake4k.com/

2 örnek vermek gerekirse

2000 yapımı Crouching Tiger, Hidden Dragon gerçek 4k iken

https://www.amazon.com/Crouching-Tiger-Hidden-Dragon-Blu-ray/dp/B01E010SY2/ref=tmm_frk_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=1472219606&sr=1-3

2016 yapımı Arrival gerçek 4k değilmiş

https://www.amazon.com/Arrival-UHD-Digital-Combo-Blu-ray/dp/B01LTHYE0O/ref=tmm_frk_swatch_0?_encoding=UTF8&qid=1479079711&sr=1-1

birde bunların ortası nearly 4k yani neredeyde 4k filmler var

hangisi gerçek 4k hangisi değil tartışmaya gerek yok, aşağıdaki siteden kontrol edebilirsiniz....

http://realorfake4k.com/

• Yüzbaşı
    593 Mesaj
    Warcraft ve Suicide Squad gerçek 4k değil....
    |
    |
    Arkadaşlar Maymunlar cehennemi 1 4k çıkınca acaba amazondan indirilebilir versiyonu olurmu?
    Henüz oynatıcı almadım.
    Fiyatları çok pahalı.Geçmişte amazon hd filmler için indirme seçeneği koyuyordu.
    İndirme olursa izleyebirim.Mumya 1 ve bu filmi alacağım.

Bir de bu Mumya 1 ve maymunlar cehennemi 1 gerçek 4k mı oluyor?
    Bunu bilmek için filmin hangi kamerayla çekildiğine mi bakıyorsunuz?

THE BEST SUPERHERO MOVIE OF ALL TIME
  • Yarbay
    18614 Mesaj

Blu ray oynatıcı varmı?
    |
    |
    waynei kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Blu ray oynatıcı varmı?

PS4 var... alanlar nereden aliyor ki ? amazon,ebay bakiyorum Turkce altyazi var mi ?

Interstellar cok istiyorum

THE BEST SUPERHERO MOVIE OF ALL TIME
  • Yarbay
    18614 Mesaj

Örnek olarak bunu buldum şimdi, Konudaki film alanlardan bilgi alabilirsin.
    http://www.hepsiburada.com/interstellar-yildizlararasi-blu-ray-disc-2-disc-p-DVDALPA477-BR
    |
    |
    waynei kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Analog sinema filmlerinin kaç megapiksele eşdeğer olduğunu merak edenler mutlaka olmuştur. Sizlere bunun nasıl basit bir şekilde hesaplandığını paylaşmak istedim.

En alttaki tabloya bakarak analog filmlerin çözünürlüğünü hesaplayabilirsiniz.

Not: Orijinal kamera negatifin çözünürlüğü mm2 başına 0.0625 megapiksele eşdeğer

Alttaki görselin sol kısmında bulunan film şeridi orijinal kamera negatifidir kalitesi en yüksek olanı. Renk paleti çok tuhaftır.

[simage]
    [/simage]

Bu da tablomuz

[simage]
    [/simage]

Analog 35mm hesap

18.672 × 24.576 = 458.883072 mm2

458.883072 × 0.0625 = 28.680192 mp

35mm = 28 megapiksel

35mm piksel sayıları (6K)

Yatay çözünürlük - 6144 piksel

Dikey çözünürlük - 4668 piksel

6144 × 4668 = 28.6 megapiksel

Analog 70mm IMAX hesap

(70mm IMAX aslen 65mm olur)

51.2 × 70.2 = 3594.24 mm2

3594.24 × 0.0625 = 224.64 mp

70mm IMAX = 224 megapiksel

70mm IMAX piksel sayıları (16K)

Yatay çözünürlük - 16848 piksel

Dikey çözünürlük - 13334 piksel

16848 × 13334 = 224.6 megapiksel

Analog IMAX tam bir canavar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdr-2015 -- 10 Nisan 2017; 2:57:54 >
    |
    |
    Unutmayın ! Demokratik bir hukuk ülkesinde yaşıyorsunuz. Dini inancınıza "arabesk" yaşantınıza göre kurallar belirleyemezsiniz. Eğer ki hakiki bir inanca ve sadakate ihtiyacınız var ise onları ancak hak hukuk ve adalette bulabilirsiniz.

• Yüzbaşı
    571 Mesaj

O siteyi biliyorum ama ordaki gerçek 4k filmlere gerçek 4k demesine bakmayın. Gerçek 4k denen filmlerin içinde efekt olmayan sahneler gerçek 4k oluyor genelde sadece. Gerçek 4k diyenlerin çoğuna bakın "vfx rendered in 2k" görürsünüz. Buda herhangi efektli yada arkada yeşil perde olan sahneler gibi olan her sahnede 2k renderin kullanıldığını söyler. Batman v Superman'de mesela arada bi kaç konuşma sahnesi, efekt olmayan sahneler gerçek 4k gibi gelmişti bana ama diğer çoğu sahne 2k gözüküyordu. Filmin direk 4k'da çekilmeside önemli değil. Eğer üzerinde efekt, arka plan(yeşil perde) vs her türlü oynanan sahne varsa önce 2k'ya downscale yapılıp efektlerle beraber 2k'da renderlanıyor sonra tekrar 4k'ya geri renderlanıyor. Bende bu konuda çok uzman değilim ama yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla öyle. Daha iyi bilen biri yanlışlarım varsa düzeltebilir. Reddite okuduğum kısım;

https://www.reddit.com/r/vfx/comments/4tmkkh/why_shoot_4k_if_delivering_vfx_shots_in_2k_and/

Yani o sitede gerçek 4k yazsada filmin tamamen bütün sahnelerinin gerçek 4k olduğunu sanmayın
    |
    |
    TD-W9970_V3 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
    6405 Mesaj
    4K satış pazarlamasından başka birşey değildir,1080p gibi önem verilmiyor 1080p piyasaya tam oturmuş orandır,4k oyun dünyasında daha doğrusu pc gamer,da aktif olmaya başladı,tv kanalları bd dıscler felan daha çok yolu var bu işin,pc'de bile hevc codec çalıştıran media player bile bir parmağın çoğunu geçmez oda lag atlaya atlaya
    |
    |

Got like freedom,Everyone will be free!
  • Yüzbaşı
    550 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: waynei

interstellar blu-ray nereden alabilirim / daha once hic bluray almadim izlemedim

HepsiBurada Gittigidiyor D&R Esenshop Gibi Sitelerde Mevcut .. Hatta Torrentlere Dahi Düştü ..
    |
    |

Orijinalden alıntı: rat.planet

Arkadaşlar Maymunlar cehennemi 1 4k çıkınca acaba amazondan indirilebilir versiyonu olurmu?
    Henüz oynatıcı almadım.
    Fiyatları çok pahalı.Geçmişte amazon hd filmler için indirme seçeneği koyuyordu.
    İndirme olursa izleyebirim.Mumya 1 ve bu filmi alacağım.

Bir de bu Mumya 1 ve maymunlar cehennemi 1 gerçek 4k mı oluyor?
    Bunu bilmek için filmin hangi kamerayla çekildiğine mi bakıyorsunuz?

Torrent Sitelerinde Oluyor .. Mumya 1 Ve Maymunlar Cehennemi 1 4k Piyasaya Sürülsün 1 Haftaya Kalmadan DUAL Olarak Torrentlere Düşer .. Türkçe Altyazılı Olarakta D&R Hepsiburada Gibi Sitelerde Olur ..
    |
    |

O siteyi biliyorum ama ordaki gerçek 4k filmlere gerçek 4k demesine bakmayın. Gerçek 4k denen filmlerin içinde efekt olmayan sahneler gerçek 4k oluyor genelde sadece. Gerçek 4k diyenlerin çoğuna bakın "vfx rendered in 2k" görürsünüz. Buda herhangi efektli yada arkada yeşil perde olan sahneler gibi olan her sahnede 2k renderin kullanıldığını söyler. Batman v Superman'de mesela arada bi kaç konuşma sahnesi, efekt olmayan sahneler gerçek 4k gibi gelmişti bana ama diğer çoğu sahne 2k gözüküyordu. Filmin direk 4k'da çekilmeside önemli değil. Eğer üzerinde efekt, arka plan(yeşil perde) vs her türlü oynanan sahne varsa önce 2k'ya downscale yapılıp efektlerle beraber 2k'da renderlanıyor sonra tekrar 4k'ya geri renderlanıyor. Bende bu konuda çok uzman değilim ama yabancı kaynaklardan okuduğum kadarıyla öyle. Daha iyi bilen biri yanlışlarım varsa düzeltebilir. Reddite okuduğum kısım;

https://www.reddit.com/r/vfx/comments/4tmkkh/why_shoot_4k_if_delivering_vfx_shots_in_2k_and/

Yani o sitede gerçek 4k yazsada filmin tamamen bütün sahnelerinin gerçek 4k olduğunu sanmayın

ee işte ilgili olanlar stedeki filmlerin detaylarına bakarak bilgi alsınlar,

benim 4k içerik gerektirebilecek (tv, bluray vs) cihazlarım yok,

arkadaşlara bilgi sunmak amacıyla önerdiğim bir site,

bunun gibi başka sitelerde var, detaylı bilgi için sitelerdeki filmleri kontrol edebilirler,

bilgi için ayrıca tşklr....
    |
    |

• Yüzbaşı
    550 Mesaj
    Logan 4k Blu Ray : 23 Mayıs 2017 Piyasada ..
    |
    |
    Planet Earth 2 diye bir belgeselin ilk bölümününün 4k versiyonunu indirdim 14,2 gb. Sonunda adamakıllı gerçek bir 4k! İlk açtığımda başlarında tüylerim bile ürperdi Belgesel sevenler ve 4k'da izlemek isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim. Arada bir iki ufak sahne var 2.8k sadece. Ama geriye kalan hepsi gerçek 4k. Filmlerde de anlaşılan bu "vfx rendered in 2k"yı "vfx rendered in 4k" görmeden tam anlamıyla gerçek 4k göremeyecez. Çekimleri isterse 6k kamerayla olsun ama bu vfx 2k ise efektli yeşil perdeli her sahne 2k'da renderlanmış demek. Oda günümüz efektli filmlerinde efektlerin ve yeşil perdenin filmin büyük çoğunluğunu oluşturduğunu düşünürsek gerçek 4k etiketli filmlerdeki sahnelerin büyük çoğunluğunu 2k görüyoruz demek.

Belgeselde de böyle birşeye gerek olmadığı için 10 numara 4k olmuş sonunda. 4k'da gerçek farkı görmek isteyenler bu belgeseli deneyip görebilirler Yalnız arada vahşi sahnelerde var doğa belgeseli olduğu için onuda şimdiden uyarayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drhiziracil -- 25 Nisan 2017; 20:8:1 >

• Yarbay
    10460 Mesaj
    quote:

Planet Earth 2 diye bir belgeselin ilk bölümününün 4k versiyonunu indirdim 14,2 gb. Sonunda adamakıllı gerçek bir 4k! İlk açtığımda başlarında tüylerim bile ürperdi Belgesel sevenler ve 4k'da izlemek isteyenler için kesinlikle tavsiye ederim. Arada bir iki ufak sahne var 2.8k sadece. Ama geriye kalan hepsi gerçek 4k. Filmlerde de anlaşılan bu "vfx rendered in 2k"yı "vfx rendered in 4k" görmeden tam anlamıyla gerçek 4k göremeyecez. Çekimleri isterse 6k kamerayla olsun ama bu vfx 2k ise efektli yeşil perdeli her sahne 2k'da renderlanmış demek. Oda günümüz efektli filmlerinde efektlerin ve yeşil perdenin filmin büyük çoğunluğunu oluşturduğunu düşünürsek gerçek 4k etiketli filmlerdeki sahnelerin büyük çoğunluğunu 2k görüyoruz demek.

Belgeselde de böyle birşeye gerek olmadığı için 10 numara 4k olmuş sonunda. 4k'da gerçek farkı görmek isteyenler bu belgeseli deneyip görebilirler Yalnız arada vahşi sahnelerde var doğa belgeseli olduğu için onuda şimdiden uyarayım

Nerden indirdin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yüzbaşı
    538 Mesaj
    http://www.log.com.tr/oppodan-1-300-dolarlik-4k-blu-ray-oynatici-video/

Yeni modelmiş 1300 Dolaaarrr

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Torrent'den. Piratebay'den
    |
    |
    Mersin uyducu kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
Reklamlar
sohbet
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
SEO
Paykasa
haberler
Blogio
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,450
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.