Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

4k Bluray Filmler Hangileri Olacak ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: FEARTR Daha Az
1 Kayıtlı Üye
332
Cevap
7
Favori
11.721
Tıklama
Tüm Forumlar >> Sinema - Dizi - Televizyon - Müzik - Kitap >> Sinema >> Sinema Genel >> 4k Bluray Filmler Hangileri Olacak ?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    7431 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: kdr-2015

Pardon bir sorum olacak alıcının usbye programları kayıt yapama özelligi var.32 gb flash alsam destekler mi diye merak ettim.

Bolca kayıt yapmak istiyorum

Onu alıcının teknik dökümanından öğreneceksiniz:)

Öyle bir bilgi yok ki kılavuzu iki üç kez okudum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    aterikasedi kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Unutmayın ! Demokratik bir hukuk ülkesinde yaşıyorsunuz. Dini inancınıza "arabesk" yaşantınıza göre kurallar belirleyemezsiniz. Eğer ki hakiki bir inanca ve sadakate ihtiyacınız var ise onları ancak hak hukuk ve adalette bulabilirsiniz.
  • Yarbay
    7431 Mesaj
    Bu videoda 4k Hdr blurayler ve normal blurayler karşılaştırılmış.4K Hdr bluraylere gerçekten lüzum olup olmadığı konuşulmuş.

Orijinalden alıntı: aterikasedi

Bu videoda 4k Hdr blurayler ve normal blurayler karşılaştırılmış.4K Hdr bluraylere gerçekten lüzum olup olmadığı konuşulmuş.

bence öyle çok büyük fark yok videolarda hani 4k ya gerek yok gibi ama en küçük detayı bile sorun edenler yani en küçük detaydan beri full kalite arayanlar için tabiki 4k iyi.. bu 4k olayı bence 720p film ile 1080p film gibi arasındaki fark
    |
    |

• Yarbay
    3855 Mesaj
    Benim anladığım hdr nin fazla karanlık olan bölgeleri dengeli bir şekilde daha aydın detayli ve doygun renkli göstermesidir.Şu inanılmaz örümcek adam 2 filminde hdr kapalı iken daha aydın açık iken daha karanlık yani tam ters etki oluyor.Hdr nin numarası bu mu yani aşırı karanlık görüntü oluşturup detayları yok ediyor olması bu nasıl iş
    Unutmayın ! Demokratik bir hukuk ülkesinde yaşıyorsunuz. Dini inancınıza "arabesk" yaşantınıza göre kurallar belirleyemezsiniz. Eğer ki hakiki bir inanca ve sadakate ihtiyacınız var ise onları ancak hak hukuk ve adalette bulabilirsiniz.
  • Yarbay
    10463 Mesaj
    quote:

Benim anladığım hdr nin fazla karanlık olan bölgeleri dengeli bir şekilde daha aydın detayli ve doygun renkli göstermesidir.Şu inanılmaz örümcek adam 2 filminde hdr kapalı iken daha aydın açık iken daha karanlık yani tam ters etki oluyor.Hdr nin numarası bu mu yani aşırı karanlık görüntü oluşturup detayları yok ediyor olması bu nasıl iş

S7 de çektiğim resimlere hdr efekti verebiliyorum kendi resim uygulamasında var ama beğenmiyorum bence hdr işi boş iş
    |
    |
    |
    |
  • Yarbay
    2152 Mesaj
    1080p BvS izlemiştim. Bir de 4K BvS izledim. 4K da daha önce dikkatimi çekmeyen ayrıntıları gördüm. Hem de çok fazla ayrıntı. Detaylar çok belirgin. Hele ki efektlerin olduğu sahnelerde çok fazla.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

Standar 1080p kablolar (1.4 v) 10.2gbps saniyede oluyor elimdeki Monster kablo (1.4b v) 14.3gbps aktarım performansıyla gayet iyi iş çıkartıyor.İki yıldan beri kullanıyorum çok memnunum 1080p nin hakkını veriyor.

Özellikler

120hz 1080p 3d

Maksimium 12 bit renk

Kablonun içinde nitrojen gazı enjekte edilmiştir çevredeki manyetik ve radayo frekans etkilerinden korumak için.Jitter sorunu asla olmaz

Ayrıca altının ayarı diger kablolara göre daha yüksektir.

Kabloyu %50 indirimli almıştım 50 TL ye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdr-2015 -- 6 Ocak 2017; 1:55:22 >
    |
    |

• Yarbay
    7431 Mesaj

Bendeki kablo da Monster ve 14.3gbps aktarım hızına sahip.Aynı kablo olabilir.4k 60hz vermez diyordum çünkü 2.0 kablolar 18 gbps aktarım hızına sahip.Deneyip gördük ki 4k 60hz veriyor.
    |
    |
    kdr-2015 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Kablon 4k 60hz destekliyor demişsin elindeki kablo için bir şey diyemem.18gbps limitin altında 4k 60hz çıkışı sağlanabilir ama gerçek 60hz olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kdr-2015 -- 6 Ocak 2017; 9:36:40 >
    |
    |
  • Yarbay
    7431 Mesaj
    quote:

Kablon 4k 60hz destekliyor demişsin elindeki kablo için bir şey diyemem.18gbps limitin altında 4k 60hz çıkışı sağlanabilir ama gerçek 60hz olmaz

Çakma 60hz alıyorum

Mediamarktan 250 tl ye gerçek 4k 60 hz Monster kablo alırsın sorun çözülür

Aktarım hızı sanırım 27 gbps
    |
    |
  • Yüzbaşı
    550 Mesaj
    Fast & Furious 6 4K Blu-Ray 28 MART 2017 De Piyasada...

Fast & Furious 7 4K Blu-Ray 28 MART 2017 De Piyasada...
    |
    |
    Bu UHD Blurayların kırılamıyor hikayesi hakkında gerçekten bilgisi olup anlatacak birisi var mı acaba? Şimdi onca film var 4K ve kaynak UHD Bluray olarak veriliyor 4K remux gibi bişey diyebiliriz 50-100 gb arası boyutları değişiyor ama genellikle 60 gb civarında cogunlugu. Şimdi kırılamıyorsa bunlar nasıl çıkıyor karsımıza. kırılıyorsa bunu herkes mi yapamıyor o yüzden mi indirme sitelerinde torrentlerde hala cok az 4k film var?

| Mac Mini | Ipad 1 64 GB | Ipad 2 16 GB | Ipad Mini 1 16 GB | Ipad Mini 2 16 GB | Ipad Air 2 16 GB | Iphone Xs Max 64 GB Gold | Iphone 5S 16 GB | Iphone 5C 16 GB | Iphone 5 16 GB | Iphone 4S 8 GB | Iphone 4 8 GB | Iphone 3GS 16 GB | Iphone3G 8GB | Iphone 2G 8GB | Apple Watch Series 4 44mm | Apple AirPods | Apple TV 4 | XGimi H2 |
    Turknet Arkadaşını Getir Kampanya Kodu: KCG88EB15MUL
  • Yarbay
    6937 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Backspace7

Bu UHD Blurayların kırılamıyor hikayesi hakkında gerçekten bilgisi olup anlatacak birisi var mı acaba? Şimdi onca film var 4K ve kaynak UHD Bluray olarak veriliyor 4K remux gibi bişey diyebiliriz 50-100 gb arası boyutları değişiyor ama genellikle 60 gb civarında cogunlugu. Şimdi kırılamıyorsa bunlar nasıl çıkıyor karsımıza. kırılıyorsa bunu herkes mi yapamıyor o yüzden mi indirme sitelerinde torrentlerde hala cok az 4k film var?

Evet teorik olarak kırılamıyor ama Hateful Eight daha bizim sinemalarda çıkmadan internete düşmüştü direkt olarak 4k dcp kaynağından kırdıklarını iddia ediyorlardı. Kırılamayacak bir şey yoktur diye düşünüyorum yani doğru olabilir. Hele ki dcp formatının şifrelemesi daha karmaşık bluray'deki yine yaygınlaşınca kesin kırılır.

https://torrentfreak.com/pirates-plunder-4k-hateful-eight-but-did-they-crack-dcp-160906/

Normalde 4K bluray'lerde şifrelemeyi kıramadıkları için ekranı kaydeden cihazlardan alıp onlarla direkt kayıt yapıp ripliyorlar kayıp yok denecek kadar az oluyor. Zaten o kayıt cihazları da binlerce dolarlık cihazlar basit şeyler değil.

Benim bildiklerim bu kadar yanlışım varsa birisi düzeltsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Yarbay
    7431 Mesaj
    Ghostbusters (2016) RAW 161GB

Star Trek Beyond RAW 123GB

Görünüşe göre filmler raw haliyle torrente düşmüş.4K blurayler Htcp dolayısıyla kırılmamıştı fakat bunlar nedir ne değildir bilmiyorum.Bi denemek lazım.
    |
    |

Harry Potter and the Order of the Phoenix 4K Blu-ray : 28 Mart 2017 ..

Harry Potter and the Half-Blood Prince 4K Blu-rayUnited States : 28 Mart 2017 ..

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 4K Blu-ray : 28 Mart 2017 ...

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 4K Blu-ray : 28 Mart 2017 ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi titanic70 -- 18 Şubat 2017; 18:23:44 >
    |
    |
    4k film olarak geçenlerde Batman V Superman indirdim 70 gb'a yakın. Yalnız önceden indirdiğim 4k videolardaki yada oyunlardaki cam gibi kaliteyi göremedim. 4k monitör kullanıyorum bu arada tv yok. Zaten başta da oynatamadım videoyu 2 saat araştırdım fıtık etti beni megersem bu dolby atmos 7.1 sesten dolayımış onuda her audio decoder çözmüyormuş pc'de. Sonunda buldum gerçi nasıl oynatılacağını.
    Yani bu 4k Batman V Superman filminde bende gerçekten kaliteli 1080p filmle arasında aman aman bir fark görmedim. Ama dediğim gibi önceden indirdiğim 4k videolarında filan acayip bi fark var normalde. Daha sonrasında 60 gb'a yakın Warcraft filmini indirdim. Yalnız bu filmin animasyon sahnelerinde istediğim kaliteyi gördüm dedim. Yalnız tabi animasyon sahneleri dışında gerisi 1080 2k gibi duruyor . Demek ki söylenilen gibi en azından kendi deneyimimle şu anki filmler çakma 4k vede her sahnenin çözünürlüğü aynı değil. Daha biraz daha yolu var. Yalnız Warcraft'ın animasyon sahnelerinden son derece memnun kaldım diyebilirim. Şimdide X-Men Apocalypse indiriyorum 60 gb civarı olması lazım o nasıl çıkacak bakalım 3-4 güne iner.

50 mbit 200 gb kotalı net kullanıyorum vede bu filmleride kota dolduktan sonra indirmeye başladım (ayın yarısında doluyor genelde zaten). Her film 3-4 güne anca iniyor kota dolduktan sonra 3mbite düşünce. İnşallah söylenilen gibi bu hızı pakete göre düşürme olayı gelirde rahatlarız.

HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
sohbet
e-ticaret
haberler
Blogio
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
son dakika
Paykasa
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,420
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.