Şimdi Ara

4GB DATA! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
1
Favori
1.036
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Teknoloji'den habersiz insanların burada gelip yorum yazması sonucu oluyor bunlar hocam, akıllı telefonlar bir Pc'yle yarışıcak düzeye geldiler ve hala bunun farkında değiller 10 yıl sonra nerede olucağız bunu şimdiden tahmin etmek zor olmasa gerek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: turkattack

1sene sonra 4g gelirse operatorler datada daha cömert olur.
    3g sınırlı bant genişligi nedeniyle yüksek data kullanımına elverişli degil.
    3g ilk geldiginde Bi yerde okumuştum ne kadar dogru bilmiyorum ama 1 kişi 15gb data kullanabilir ve 1 baz istasyonu aktif olarak 150 kişiye hizmet verebilir diye...
    4g yi beklemek istemiyorsanız Çift hatlı telefon alıp 45liraya 15gb akkli sinirsiz interneti alıp kullanabilirsiniz.zaten turkcelle 4gb internet 40lira diye biliyorum

45liraya 15gb akkli sinirsiz internet linkini ben de alabilir miyim?bir de bu vodafone paketiydi dimi?

• quote:

Orijinalden alıntı: Eagle Claw

Altyapımız iyi diye reklamları işgal edercesine, her kanalı açsam aynı şeyler 3G'miz 2 kat hızlı, en hızlı 3G altyapımız, 3G altyapımız Türkiye'nin 81 ilinde aynı kalitede vb. saçma, insanları dolandırmak için yapılmış gereksiz reklamlardan sıkıldım. 4GB 40 lira Turbo'ya geçince ek 5 lira daha alıyorlar 42 mbps hızına çıkabiliyorsun tabi cihazının desteklemesi gerekiyor çift taşıyıcılı teknolojiyi, sizin önerdiğinizin link'ini alabilir miyim?

http://forum.donanimhaber.com/m_81734622/tm.htm

• Turbo falan hikaye ben ciktigindan itibaren kullaniyorum cift tasiyici bir kullanicinin aldigi net paketiyle benim kinde de ayni cihazla denemede ayni hiz sonuclarini veriyor 5 tl kandirmaca kesinlikle tum operatorlerde avea ya gectim suan mobil plus diyolar falan oda 20 25 mbit benim hattin sozde 7.2 mhbt le sinirli ama 18 19 lari goruyor

• Bana da yetmiyor 4 gb paketin verdigi 1 gb hediye her ay 250 mgbyt da platinum hediyesi vardi turkcellde fatura kesimime 4-5 gun kala biterdi 6 gbyt olmasi gerek bana anladim oysaki is yerinde hep wifi kullanirim 3G acik olunca video bile pek izlemem su gibi yakiyor cihaz neti.

• Videoları wifidan izlemeyi denemelisiniz hocam
  • Videolarınızı daha düşük çözünürlükte izlemeyi deneyin, biraz göz keyfini engeller ama kotayı ve şarjı daha fazla korur.
    Mesela az önce denedim de 96kbit hızlı bağlantımda 144p takılmadan oynayabiliyor. :D
    Operatörlere gelince, parayı bu kaliteye deli gibi basan varken neden daha fazlasını versinler ki? O bilmem kaç kat hızlı reklamlarının yolu şebeke yükünü mümkün olduğunca az tutmak. Bunun için de kota ve hız düşümü uygulamaları var.
    3G ile bir baz istasyonu tek sektörde 42Mbit veriyor dersek üç sektörde 126 Mbit gibi teorik bir rakamım oluyor ama bu da dediğim gibi benim teorik değerim. Gerçek dünyada bu ne kadar olabilir, kimseden net bir bilgi alamadım.
    4G LTE geldiğinde de işlerin hayal ettiğimiz kadar güzel olmayacağını düşünüyorum. Bir süre sonra ucuz paketler ortaya çıkacaktır tabi de, ilk başlarda yine bize mucizeler yaratmayacaktır. Sonuçta onun da bir şebeke kurulumu, altyapı kurulum süreci ve şebekeye özelliklerin kademe kademe eklenmesi var. Kendi adıma 4G LTE'yi 3 seneden önce kullanamam diyorum ilk devreye alımından sonra. :) Anca onu da büyük şehirlerde başlatırlar çünkü.

• sen youtubda korna(.....) mı izliyon la. hemen kotan doluyo

şaka bir yana zaten 8gb sınırsınz mevcut trcellde
  • RamazanDogukan kullanıcısına yanıt
    Heryerde Wifi yok hocam keşke olsa cadde de sokakta toplu taşıma araçlarında otomobil de vb.

• Onu herkez diyor ama paket sınırsız değil kotan dolduğunda bitiyor aşımlı bir nevi

• sis651 kullanıcısına yanıt
    Opera mini çözünürlüğü düşürüyor sanırım bende de ilk 3 saniyeden sonra takılma fazla olmuyor ama bu verdiğimiz paraları haketmiyor en azından kota sonrası hızın biraz artması şart 256 kb/s olsa tadından yenmez

• Hayırsız evlada dünyaları ver yine iyiliğe geçemezsin misali.
    :) maç lig tv ile video wifi ile izlenir
  • muratcool kullanıcısına yanıt

• sende video izleyip durma

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ReCoMaX R kullanıcısına yanıt
    Konu çoktan kapandı hocam

• Biraz insan içine karış 500mb da yeter.
  • Konuyu kapattık dedikçe yazıyorsunuz okuyun son mesajı sonra yazın üstelik size mi soracağım ne kullanacağımı?

• Bizim millete de ne versen yetmiyor.Hep daha fazlasını istiyorlar.İllaki bir aletin suyunu çıkarana kadar kullanacaklar.4 gb yetmez 8 versen o da yetmeyecek.20 gb olsa torrent falan açarlar yine yetmiyor derler.4 yetmiyosa verirsin parasını üst tariflere geçersin.Ne kadar ekmek o kadar köfte.Bu zihniyetten bıktım ya hep şikayet hep şikayet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Indigo -- 27 Aralık 2013; 5:19:08 >
  • nasıl olsa para veriyorum diyor. Ya adamlar milyon dolarlık cirolar çeken firmalar, satın mı alacaksın koca operatörleri. Adamlar seçeneğim bu diyor. Limitim bu diyor. Hem sen video izlerken meşgul ettiğin baz istasyonunu belki acil bir mail atması gereken kişi kullanamayacak yazıktır günahtır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratcool -- 27 Aralık 2013; 10:15:44 >
  • Indigo I kullanıcısına yanıt
    Ya sen neyin kafasındasın insanların ihtiyacını karşılar karşılamaz sana mı soracaklar? Senin gibi zihniyetlerden tiksiniyorum kendini geliştirmemiş teknolojiden habersiz işiniz gücünüz taş atmak yeterli akıla sahibim diyorsan önce fikir ver konuya he bende o yok diyorsan anlarım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mad -- 27 Aralık 2013; 16:32:09 >
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.