Şimdi Ara

4890OC vers. Karttan gelen tiz çınlama,cızırtı sesi....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.980
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bi sistem kurdum ama kullandığım windowstanmı bilmiyorum ama hiç stabil değil...Crysis habire oyundan atıyor yüzünü göremedim daha...Saçma sapan hareketler hatalar mavi ekranlar.....

gigabyte 790fx anakart sapphire 4890oc version phenom x4 955 ocz urban 1600mhz 2x2 gb ram...ve bunları besleyen thermaltake 500w.....

Önemli olan sorun şu ki Sanırım ekran kartından ses geliyor.....yük altındayken çınlama var oyunu durdurunca veya yükleme ekranlarında yok....hareket varsa çınlıyor.....hatta forumda gezerken mousenin tekerleği ile sayfayı aşağıya kaydırırken yaptığım harekete göre bile ses çıkıyor....korkuyorum....

Sorunlarım güç kaynağının yetersiz olmasından kaynaklanıyor olabilirmi??

Ekran kartından geldiğini sandığım ses gerçekten çok moral bozucu daha yeni kurdum pc yi ama çın çın gıcık bir ses......

Evet bu sabah emin oldum ki nette gezerken bile sayfayı kaydırırken yaptığım hareketle orantılı tiz sürtünme sesi gibi acayip bi ses....

• once farkli bir psu'ya takmayi dene, buyuk ihtimal yetmiyor o psu yuk altindayken. gercek 500w olsa yetmesi lazim ama belki degildir 400w falansa yetmez makinene. bir de ekran kartini cikarip esdeger guc tuketimi sunan baska bir ekran karti tak. anakarttan olsa sorun hic acmaz. ramler olsa ses yapmaz..
  • yuk altinda ekran kartin 300 w ve islemcinde 125 w elektirik harciyor. 425 gitti zaten kalan 75 in hdd ler ramlar fanlar anakart usb vs bircok bileşene yetmiyor demekki.
  • herşeyden önce anakartınızın biosunun güncel olup olmadığını kontrol edin .
  • quote:

Orjinalden alıntı: ser_ka_n

herşeyden önce anakartınızın biosunun güncel olup olmadığını kontrol edin .

• herşeyden önce anakartınızın biosunun güncel olup olmadığını kontrol edin .
  • bu klas sisteme o psu ezik kalmış. tum guclu kartlardan o ses geliyor ama oyle abartı bir cınlama sesı degıl. yuk altındayken hafıf bır cızırtı sesı tamamen normal ama bariz belirgin rahatsız edici bir çınlama varsa yeni psu ile denedikten sonra geri götür kartı. senin sorunlar nedenıyle o sesi abartıyor olabilirsin. en az bi 650w psu ile corsair tx 650w mesela al tak sorun kalmayacak bence. yeni psu da sorun cıkarsa direk götür aldığın yere geri. kartta bir sorun olabilir ama dediğim gibi sen durmadan sorun yaşadığın için psikolojik olarak o sesi abartıyor, sorunları o sese ilişkilendiryor olabilirsin. yenı psu al dene sorun kalmayacak bence. bizi haberdar et.
  • Nasıl olduysa bu öğlen crysisi çalıştırdı....daha doğrusu oyundan atmadı...(Tüm sürücüler bios vs güncel)..Herneyse oyunu açarken gelen nvidia crytek vs logoları esnasında çırrr çırrr ses geliyor hatta menüde müzik gibi her mouse hareketinde ses geliyor....Oyuna abandım deli gibi 1900x1200 dx9 en yüksek ayarlar falan yükte ses yok işin garibi...Şimdi forumda sayfayı aşağıya kaydırıyorum çırrr çırrr ....

Bu arada ocz 700w ısmarladım....
  • quote:

Orjinalden alıntı: cancanax

Nasıl olduysa bu öğlen crysisi çalıştırdı....daha doğrusu oyundan atmadı...(Tüm sürücüler bios vs güncel)..Herneyse oyunu açarken gelen nvidia crytek vs logoları esnasında çırrr çırrr ses geliyor hatta menüde müzik gibi her mouse hareketinde ses geliyor....Oyuna abandım deli gibi 1900x1200 dx9 en yüksek ayarlar falan yükte ses yok işin garibi...Şimdi forumda sayfayı aşağıya kaydırıyorum çırrr çırrr ....

Bu arada ocz 700w ısmarladım....

o ses nvidia kartlardada mevcut.genelde böyle güçlü kartlar yüksek fps ye ulaşınca görüntü karttan söylediğine benzer acayip sesler gelebiliyor.ati cc den vertical sync i açınca o sesin gitmesi lazım oyunlarda iken.

explorerde sayfa aşağı yukarı yaparken gelen ses konusunda net bi bilgim yok.forumda bazı arkadaşlarında başına gelmiş ama net bi çözüm bilmiyorum.bazıları format atarak sorunu çözmüşler.
  • O sesleri nedense hiç bir zaman duyamadım üstelik kasanın yan kapağıda açık.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 30 Mayıs 2009; 0:26:15 >
  • o ses hdd geliyorda olabilir.Ben 2-3 seneden beri nvidia kullanıyorum.Hiç öyle bir ses duymadım.
  • O ses anakarttan da geliyor olabilir, ekran kartından da geliyor olabilir, ancak her ikisininde sistem stabilliğine herhangi bir etkisi yok. Sizdeki sorun başka bir sebepten dolayı oluyor...
  • Herneyse artık nasıl olsa garantili diyor ve kulak asmıyorum....Crysis 1900x1200 en yüksek ayarlarda (dx9) frapsta ortalama 40 sularında seyrediyorum bi kere 30 un altına düştüğünü gördüm sadece 1 kere 24 e kadar düştü fakat oyunu neredeyse yarıladım 24 ün altını görmedim....Dx10 nasıl olur acaba onuda deneyeceğim 1900x1200 verim alamayız tahminimce ama 1650 de sanırım en yüksek ayarlarda oynanabilir oranı tutturabiliriz....Warhead ıda denemek lazım onun daha iyi optimize edildiğini duydum....
  • Kartım 4870x2 ve aynı ses crysis başlangıcında bende de oluyor. PSU yetersiz olacağını sanmıyorum ki zaten Ati sertifikalı 750w thermaltake toughpower. Sesi çok umursamıyorum ve henüz bir sorun yaşamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BadboyTurk -- 30 Mayıs 2009; 18:27:46 >
  • 500W PSU nesine yetmeyecek o sistemin gene sallamış durmuş millet...

Biri de 300W harcar o kart demiş. E oha artık...

300W ekran kartı + işlemci anca harcar. Kalan bileşenler de 30-40 arası. Ufak atın arkadaşlar. Bilmeyenlere sözüm tabi...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Exxcrea

yuk altinda ekran kartin 300 w ve islemcinde 125 w elektirik harciyor. 425 gitti zaten kalan 75 in hdd ler ramlar fanlar anakart usb vs bircok bileşene yetmiyor demekki.

Ekran kartı + işlemci 425W öylemi?
    Sen kaç Watt'la çalışıyorsun
  • Aşağdaki sistemle kasam 520w civarı en fazla çekiyor. 4890 olan sistemin 425 çekmesi çok zor bence.

Q6600 @ 3.6 Ghz
    4870x2 @ 800/3920 Mhz
    Asus P5K-E Wifi Anakart
    2 Adet LG DVD writer
    1 Adet OCZ Ram cooler
    2 Adet UV Işık
    1 Adet TV kartı
    1 adet su soğutma için pompa
    1 adet zalman fan controller
    4 Adet 120 lik fan
    vs...
  • Piyasadaki hiçbir ekran kartı (çift GPU'lu kartlarla CF-SLI yapmadığı sürece) 300W'ın üstünde yük çekmez. Canı sıkılan yorum yapıyor. Ondan olmuş sanırım karışıklık. Hoş, yorum yapılacak bir konu da değil ya neyse...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.