Şimdi Ara

4850 Oyunlarda Kasma Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
3.207
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Sistemim
    Amd 64 x2 6000+
    3 gb ram
    radeon hd 4850 1 gb
    Thermaltake 500w

Oyunlarda belli olmayan aralıklarla takılmalar yaşıyorum.Bu takılmalar ise 5 sn. sürüyor sonra normale dönüyor.Fakat bunu devamlı sürdürüyor.

Denediğim oyunlar Gta4 , Cod4 , Shellshock2 bunlarda kasma oluyor fakat Pes2009 da hiç kasma yaşamadım.

Seslerde çakışma olduğunu düşündüm ilk baş ve daha stabil sistem kurmak için format attım sürücülerinde hepsini güncel olarak yükledim fakat sorun hala devam etmekte. Sanrım ekran kartından kaynaklanmakta.

Oyun içinde işlemci ve ekran kartı ısıları ortalama 60 - 65C arası olmakta activity kısmı ise 97 99 civarında yan monitörümdede catalyst c. center açık onun dışında arka planda hiçbir program açık değil.

Tam kasma olduğu esnada activity kısmı 99 oluyor ve kasma geçince 0 dan tekrar 99 a yükseliyor.
    Ve ekran kartı fan hızı ise ccc da %0 olarak gözükmekte.

Sorun sizce ne olabilir.

Önerileriniz nelerdir.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRTaLNIGHTMARE -- 20 Şubat 2009; 18:41:22 >

• konu günceldir :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: MoRTaLNIGHTMARE

konu günceldir :(

İşlemci fln'da idare eder.Fan hızı %0 ise çoktan yanmıştı. Yoksa HD4850 canavar gibi karttır. Activity'de %99 çok gibi. Kart hatalıdır bence.
  • Ekran Kartı fanını calıstına emin misin?
  • quote:

Orjinalden alıntı: pipo1994

quote:

Orjinalden alıntı: MoRTaLNIGHTMARE

konu günceldir :(

İşlemci fln'da idare eder.Fan hızı %0 ise çoktan yanmıştı. Yoksa HD4850 canavar gibi karttır. Activity'de %99 çok gibi. Kart hatalıdır bence.

Hocam ekran kartında fan dönmekte fakat catalyst te baktığım zaman 0% göstermekte :/

Ayarlar defaultta

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRTaLNIGHTMARE -- 21 Şubat 2009; 0:05:59 >
  • Yani kartın %0 da ama 60 derecede?

PEki kartın standart sogutucusuylamı calısıyor?ve bu sogutucu nereye baglı anakartamı dogrudan kasayamı?

Benim Ekstra sogutucum olmasına ragmenanakarta takarsam 60 dereceyi buluyor arada stabil.Ama kasaya takında 35 derece
  • quote:

Orjinalden alıntı: brevity

Yani kartın %0 da ama 60 derecede?

PEki kartın standart sogutucusuylamı calısıyor?ve bu sogutucu nereye baglı anakartamı dogrudan kasayamı?

Benim Ekstra sogutucum olmasına ragmenanakarta takarsam 60 dereceyi buluyor arada stabil.Ama kasaya takında 35 derece

Hocam şuanda catalyst te herşey default durumda

1. Foto oyunda 1 sorun yokken gayet iyi oynanırkenki durum
    2. Foto ise tam takıldığı sırada alınan screenshot

Soğutucusu derken kendi fanı var sadece extra bir soğutucu kullanmıyorum.

1.

2.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoRTaLNIGHTMARE -- 21 Şubat 2009; 0:26:49 >

• Benim CCC de fan ı göstermiyor.

Sanırım oyun sırasında ekran kartın cok ısınıyor ve bi nevi duruyor.

Fanı enable edip denermisin ısıları 0 da olması imkansız onun.Birde kartın baglantılarını kontrol edersen.Özellikle fanın
  • Ben de CCC'yi açtığımda %0 fan olarak görüyordum, şimdi zaten sensörü kart üzerinde olmayan bi fan kullanıyorum.

O önemli değil, sıcaklıkları kontrol edin yükte.

Benzer takılmalar bende de var, ama harddiskler aniden yüklenirse yapıyor bunu, güncel driverleri felan denemenizi tavsiye edebilirim.
  • quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

Ben de CCC'yi açtığımda %0 fan olarak görüyordum, şimdi zaten sensörü kart üzerinde olmayan bi fan kullanıyorum.

Benzer takılmalar bende de var, ama harddiskler aniden yüklenirse yapıyor bunu, güncel driverleri felan denemenizi tavsiye edebilirim.

resimleri bi inceleyin.Tam takılma anında kart calısmayı bırakıyor
  • Hocam kasayı açtım kartı çıkartım fan kablosuna baktım çıkardım taktım pcye açtım baktım dönmekte.

Sonra catalystten enable yaptım 85 e çektim fan hızını fakat sorun yine aynı ve ekran kartımın ısısı neden o kadar düşük onuda anlamadım. Elimi karta dokundurduğumda çok sıcak 50 60 falan değil belli fakat catalyst ve hw monitör neden öyle göstermekte.

http://img24.imageshack.us/my.php?image=90992962ni1.jpg

Soğutucu alsam kartın garantisi gider mi bir bilgin varmı acaba bu konuda ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: DiabloXT

Ben de CCC'yi açtığımda %0 fan olarak görüyordum, şimdi zaten sensörü kart üzerinde olmayan bi fan kullanıyorum.

Arkadasta ayrı bi fan takmıs.Onu bilemiyorum ama elin yatkınsa degiştirdigini anlamazlar ztn...,

Yakınlarında varsa biri ayrı bi sogutucu ile dene.ben 20 derece düsüs sagladım.

İzmirideysen yardımcı olurum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brevity -- 21 Şubat 2009; 1:12:07 >

• gider ama eski soğutucuyu takarsan kabul ederler ama vidaları sökerken fln dikkatli ol iz yapmasın
  • Hmm o zaman en iyisi kartı servise verip baktırmak belki değişim falan olabilir.
  • Kendi servisi olan bi yerden aldıysan ver ama diger türlü 1 ay beklersin
  • quote:

Orjinalden alıntı: brevity

Kendi servisi olan bi yerden aldıysan ver ama diger türlü 1 ay beklersin

Hocam beklemek sorun o yüzden düşünceliyim ama şimdi soğutucu alsamda içimden bir his sorunun devam edeceğini söylüyor
  • Bi arkında fln vardır sogutucu.yada baska bi ekran kartıyla dene sistemini
  • Soğutucu almaya karar verdim ekran kartı bozuk olsada düşünüyorum zaten önce soğutucuyla kendim test etmeyi düşünüyorum.

Peki soğutucu olarak ne önerirsiniz

Hd 4850 1 Gb için ?
  • 9.2'yi yükleyin, bir daha test edin...
  • kardeş belki çok saçma olacak ama ramlarin 1ini çıkartıp 2gb ramle dene.çünkü 2 tane ram satabil çalışırken 3.ram bazen sapıttırıyo makinayı.benim başıma geşmişti çünkü..
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.