Şimdi Ara

480 TL ye GTX 950 için işlemci önerisi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
572
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba BF1 ve wildlands gibi oyunlar için işlemci arıyorum çünkü oyun içi çok takılma ve kasma oluyordu , normalde fx 4300 kullanıyorum fx 8350 almayı düşünüyordum anakartım (m5a78l-m lx3)desteklemediği için sizin önerinize kaldım. 480 TL dediğime bakmayın ikince el istiyorum.

EDİT:ACABA ANAKARTI DEĞİŞTİRSEM DAHAMI PAHALIYA PATLAR ?

• Kendi işlemci+anakart+ram üçlüsünü satıp 500 liranın üstüne ekleyerek,ikinci el ryzen 3 + anakart + 8gb ddr4 ram alabilirsin. Geliştirmeye açık bir sisteme sahip olursun.
  • EPICA kullanıcısına yanıt
    Aslında çok haklısın var ya deneyeceğim bunu teşekkür güzel fikir.
  • fx-8300 ü anakartın destekliyor ama sistemi değiştirmek daha mantıklı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pars.42 -- 25 Aralık 2018; 2:41:55 >
  • https://www.asus.com/tr/Motherboards/M5A78LM_LX3/HelpDesk_CPU/

Anakartın fx8300'ün yanısıra phenom x4 ve phenom x6 serisi işlemcileride destekliyor. gtx950 ile kullanacaksan sadece işlemci güncellemesi yeterli

gelecektir. 16gb ram desteği varmış, sisteminde ne kadar ram var bilmiyorum ama gtx950 için çoğu oyunda 8gb ram yeterli gelir, para varsa tabii ki

16gb yaparak limitlere ulaşabilirsin. Bu arada yukarıdaki işlemciler az bulunduğundan fiyatları intel işlemcilere göre uçuk olabiliyor.

2. ve 3. nesil i5 işlemcilerin 300 liraya bulunabildiği ortamda yukarıdaki işlemcilere 200 liradan fazlası verilmez.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.