Şimdi Ara

4790k İşlemcisine Overclock Yapacak Arıyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
782
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Msi z97 gaming 3 anakartı var ve başlıkta da belirttiğim gibi 4790k işlemcime öncelikle bursa en kötü ihtimal istanbulda ücretiyle overclock yapacak birisi arıyorum. Bu işlerde anlayan birisi olursa sevinirim. en düşük 4.6 ghz üstü istiyorum. Gerekirse sıvı soğutma siparişi veririm.

• Overclock cu ayağınıza geldi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaparız ama 100 lira üstü çalışıyorum

• 7 ghz garanti

• EMRE_RUSLAN kullanıcısına yanıt
    Anlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EMRE_RUSLAN

7 ghz garanti

Sen 100 liraya 10 ghz yapadur. Bana 4.6 yapacak adam akıllı kişi lazım 100 lira veririm.
  • Whitefight W kullanıcısına yanıt
    hocam 4.6ghze 100 tl veriyorsanız helal olsun bi sağlam soğutucunuz olsa sizde yaparsınız
  • EMRE_RUSLAN kullanıcısına yanıt
    Aslında bana değil arkadaşın pc'ye yapılacak. 4.6 ghz üstü istiyor 100 TL çok rahat verir. Sıvı soğutucusu var. Ne ben ne kendisi hiç anlamayız overclock işlerinden. Kendisi rica etti konuyu aç diye forumlarda takılan birisi değil fazla.
  • mahallede gezen overclockcu bile 100 lira alıyo
  • Ben odada üşüyorum diye overclock yapmaya başladım. Her gün 100mhz olarak üşümeyeseye kadar yükseltmeyi planlıyorum. Odaya elektrikli soba almak yerine 1000W'lık masaüstü pc ile ısınmaktan yanayım. Yaz gelince değerleri eskisi değerlere çekicem. Hava sıcaklığına göre pc hızı belirleyecem. Bugün hava 1C ile 12C arasında 4200mhz turbo modunu deniyorum. Her gün tüm yaptığım overclock denemelerimi aşağıda paylaştığım adresten paylaşıcam. Benim merak ettiğim hava sıcaklığı -22C olursa kaç Ghz'e kadar overclock yapabilirim? İşlemciyi hızlandırdıkça anakart daha geç yanıt verir oldu. İşletim sistemi hızlı çalışırken bios sistemi daha yavaş çalıştığını fark ettim. Bu yavaşlık anlık düşüşlere sebep oluyor. Bios sistemindeki değerlere daha geç ulaşılıyor. Uyanma süresi de uzadı. 1 saniyede uyanıyordu. 5 saniyede uyanıyor. Hız arttırırken ki tek korkum ya bilgisayar uyanmazsa.

https://forum.donanimhaber.com/mavi-ekran-ve-reset-ile-karsilasmadan-nasil-en-guvenli-sekilde-hiz-yukseltilir--130113947

• hocam z serisi anakartların biosunda cpu level up diye bir sekme var hiç boşuna para vermenize gerek yok kendim asus maximus v formula anakart ile 2700k işlemciyi tek tık ile 4.9 ghz ye yükseltti anakart. şuan güncel anakartlarda biosda işlemciye göre oc yapılıyor örneğin, i5 6600k 7600k 7700k işlemcinizi seçiyorsunuz bu kadar basit. bence boşuna millete paranı kaptırma zaten z serisi bir anakart kullanıyorsun çok zor bir işlem değil birde unutmadan sağlam bir soğutucu olması lazım
  • Hesabıma 100 tl atarsan görüntülü canlı destek ile sana yaptırırım sende öğrenmiş olursun :D

• Kardeşim bu forum ne için var? Bunun için kimseye para vermene gerek yok. Ufak bir araştırma ile çok rahat yapabilirsin. 4.6 Ghz öyle zorlanılacak bir değer değil. bios a gir, sadece çarpan ve core votaj ı artırarak rahatlıkla kullanırsın. Sen bu başlığı açalı çok olmuş ama bu sayfaya girenler en azından bu kadar basit bir işlem için para vermeye gerek olmadığını bilsinler...
  • eagle58 kullanıcısına yanıt
    Konunun makaraya vurulacak bi tarafı yok, en güzel yorum burda.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.