Şimdi Ara

4790 vs 4790k vs 4690k

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
24
Cevap
2
Favori
1.454
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 4790kyı alamıyorum.para tam çıkışmıyor 4790 düz ve 4690k arasında gidip geliyorum.sizce hangisini alayım.

oc yapcam diye z97x ud5h bk aldım.

• Oc esnekliği olmayan bir işlemci almanın bir anlamı yok, oc kabiliyeti olan bir işlemci alıp yetmeyeceği yerde hem oc yapıp performansı bir üst kademeye çıkarma şansınız var hemde ilerde işlemciyi satmak istediğinizde k olmayan işlemcilerin daha zor satıldığı gerçeği var.

4690k doğru tercih olacaktır, oc siz hali bile birçok oyun için yeterli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi donanımcı123 -- 6 Mart 2015; 0:18:24 >
  • hocam anakartı gerçekten oc için üst seviye bir anakart almışsınız. bu durumda i5-4690k ve güzel bir sıvı soğutma alıp oc de en üst limitleri zorlayabilirsiniz o anakart ile.
  • Benim gibi oc konusuna meraklı değilseniz uğraşmak istemiyorsanız boşuna K serisine para yatırmayada gerek yok 4790 fazlasıyla işimi görüyor
  • O anakartı aldıktan sonra çarpanı kapalı işlemci kullanırsan yazık olur kardeşim, 4690K alman iyi olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: LEON-X

O anakartı aldıktan sonra çarpanı kapalı işlemci kullanırsan yazık olur kardeşim, 4690K alman iyi olur

sıfır 4790K aldım vatandan gerek kalmadı.
    yorum yapan herkese teşekkürler.
  • Hayırlı olsun kardeşim
  • quote:

Hayırlı olsun kardeşim

sağolun.oc biraz karışık ama öğreneceğim.nerde p45 ocsi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tolgá

quote:

Hayırlı olsun kardeşim

sağolun.oc biraz karışık ama öğreneceğim.nerde p45 ocsi

OC, P45 devrine göre daha kolay. Çarpan ve CPU voltajını yükseltmekten başka bir şey yapmıyorsun.

Eskiden, FSB hızını anakart kaldırır mı, kuzey köprüsüne voltaj gerekir mi derdi vardı. Bellek hızı da, çarpanlı olunca absürt değerlere denk gelebiliyordu veya düşük hızlı bellekler kısıtlama yapabiliyordu.

• Aynen false shepherd hocamın belirttiği gibi yeni nesiller de o.c daha kolay kardeşim
  • quote:

Aynen false shepherd hocamın belirttiği gibi yeni nesiller de o.c daha kolay kardeşim

Bana daha kolay geliyordu parçalar kaldırdıktan sonra dene yanıt. 1.45 kuzey köprü 1.45 cpu al sana 500 Fsb 4 ghz.

Şimdi uncore pll vtt vrin vxga l vs ıvır zıvır.

4.4 e sabitlenmiş 1.150 ile stabil.

Oc konusunda yardıma ihtiyacım var

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ivır zıvırı ellemen gerekmiyor. Bazılarını en düşüğe alsan bile sorun olmaz.
    ---
    Nehalem zamanında, VTT - ram voltaj farkı 0.50'yi geçmemeli deniyordu; SB'den sonra o da kalktı sanıyorum.
  • i7 4790 k kullanan arkadaşlar bana da yardımcı olurmusunuz

http://forum.donanimhab...30/f_//tm.htm#105551830
  • fthyrr1976fy F kullanıcısına yanıt
    Ne tarz bir şeydir bu?
     4790 vs 4790k vs 4690k

• Provocateur kullanıcısına yanıt
    yardım istiyorum i7 4790k kullananlardan gayet açık değilmi
  • 4790k ya para yatımayın boşa. 4790 alın.

4790 ın yetmediği yerde 4790k da yetmez çünkü. oc olunca sanki işlemci level atlıyacak sanki çok az daha performanlı olur o zamana kadarda daha 5 yıl var. artı oc yüzünden anakartada boşuna para yatırıyor miilet..
  • Hayirli Kardesim gule gule kullan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX-57 -- 9 Mayıs 2015; 14:01:48 >
  • scutigera coleoptrata kullanıcısına yanıt
    O OC yapmak istiyor mecbur onu almak zorunda.

• quote:

Orijinalden alıntı: scutigera coleoptrata

4790k ya para yatımayın boşa. 4790 alın.

4790 ın yetmediği yerde 4790k da yetmez çünkü. oc olunca sanki işlemci level atlıyacak sanki çok az daha performanlı olur o zamana kadarda daha 5 yıl var. artı oc yüzünden anakartada boşuna para yatırıyor miilet..

4790k ya OC yapmasan bile 4790 ile arasında ciddi bir performans farkı var. 100 liraya değer bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: entelim

quote:

Orijinalden alıntı: scutigera coleoptrata

4790k ya para yatımayın boşa. 4790 alın.

4790k ya OC yapmasan bile 4790 ile arasında ciddi bir performans farkı var. 100 liraya değer bence.

100 liralık bir fark olmadığı gibi oc içinde 200 tl fazladan anakarta ödersin yoksa 4790 her anakarta takır takır çalışır zaten
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.