Şimdi Ara

4770k işlemcim için 1150 Soket Anakart?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

ASRock EXTreme 3 anakartım ömrünü doldurdu,

GeforceGTX 780
    i4770k işlemcim,
    8x2 Kingston hyperbeast ramlerim ile uyumlu kullanabileceğim en uygun Anakartlardan birini stokları da hesaba katarak önerebilecek kimse var mı?
    ikinci el alınırsa nelere dikkat etmek gerekir. PC zaten 4 yıllık, dolayısıyla öyle çok uzun bir zaman daha götüreceğini sanmıyorum.
    İş görecek bir anakart kafi.

Şimdilik Asus z97A, deluxe veya z87 plus gibi modeller gözüme çarptı.

tesekkurler.

• Z87 Deluxe buluranız alın derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Asus sabertooth z97 mark1 anakart satıyorum ilgilenirseniz dükkanıma bakabilirsiniz.

4790k ile 3 yıl kullandım sorunsuz şekilde, garantiside devam etmekte.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Lana-Del-Rey

Z87 Deluxe buluranız alın derim.

Bahsettiğiniz karttan 1000 liraya 1 adet görünüyor ancak o kadar parayı 4 yıllık bir sistemin anakartına vermek istemiyorum.
    Wireless adapter, iyi onboard ses kartı gibi özellikleri olmasa da olur.

500 lira seviyesinde Asus Z97-P var, buna ne dersiniz?
    ASUS Z97-P

• donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Anakartınız belli ki iyi bir anakart ancak her şeye rağmen 3 yıllık bir anakarta o ücreti vermek istemiyorum. Bonus özelliği olmayan, sadece sistemimi çalıştıracak bir anakart arıyorum. Yine de teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kseo

Anakartınız belli ki iyi bir anakart ancak her şeye rağmen 3 yıllık bir anakarta o ücreti vermek istemiyorum. Bonus özelliği olmayan, sadece sistemimi çalıştıracak bir anakart arıyorum. Yine de teşekkürler.

Rica ederim, umarım uygun bir anakart bulursunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hyperchondriac

http://www.nanokatalog.com/ASRock-H81M-VG4-mATX-Anakart-Soket-1150-Intel-H81-16-GB-DDR-3,PR-239938.html?gclid=Cj0KCQjwsZHPBRClARIsAC-VMPD29CNmspZ7JMpZn-1KH0-iveRoJlWdhKqQ4Gi4pL6ubMDdGQG6NAMaAizeEALw_wcB

Sanırım 1-2 sene gotursun sonra komple kasayı yenılerım dusuncesindesiniz boyle bişey durumu idare eder.

anakart gayet uygun rahatlıkla alıp kullanabilirsiniz. yalnız kişisel tavsiyem h81 çipsette olsa mini itx bir sistem toplamak olabilir. size sadece anakart ve kasa masrafı doğar. tertemiz sıfırdan sistem toplamış gibi olursunuz.

i7 4770k h81 çipsetle dahi oldukça güzel sonuçlar verecektir.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hyperchondriac kullanıcısına yanıt
    Tavsiye için teşekkürler, evet aşağı yukarı o düşüncedeyim.
    h81 ve z87 z97 serileri arasındaki fark nedir? uyum sorunu yaşar mıyım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kseo -- 16 Ekim 2017; 14:59:51 >
  • Z87 z97 overclock yapilabilir daha yuksek ram frekanslari destekler onun haricinde kayda deger bi farki yoktur uyum sorunu falan olmaz ilk basta bi format isteyebilir sadece.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu arada nanokatalog sitesindeki ürünler sıfırdır ama Türkiye'de garantisizdir google a h81 anakart yazıp diğer sitelerden aşağı yukarı aynı fiyata farklı modellere de bakabilirsiniz 200 lira civarına farklı markaların da var. Asus ve Msi anakartlar 3 sene garantilidir.
  • quote:

Bu arada nanokatalog sitesindeki ürünler sıfırdır ama Türkiye'de garantisizdir google a h81 anakart yazıp diğer sitelerden aşağı yukarı aynı fiyata farklı modellere de bakabilirsiniz 200 lira civarına farklı markaların da var. Asus ve Msi anakartlar 3 sene garantilidir.

bilgi için teşekkür ederim.

Genelde mini ATX kasalar için bu h81 anakartlar değil mi?
    Benim kasa oldukça geniş bir şey. Uyar mı? Ekran kartı da büyükçe bir şey (gtx 780)
  • Buyuk kasalar kucuk anakartlara gore de uyumludur sorun cikmaz ekran kartinda da sikinti cikmaz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kseo

quote:

Bu arada nanokatalog sitesindeki ürünler sıfırdır ama Türkiye'de garantisizdir google a h81 anakart yazıp diğer sitelerden aşağı yukarı aynı fiyata farklı modellere de bakabilirsiniz 200 lira civarına farklı markaların da var. Asus ve Msi anakartlar 3 sene garantilidir.

bilgi için teşekkür ederim.

Genelde mini ATX kasalar için bu h81 anakartlar değil mi?
    Benim kasa oldukça geniş bir şey. Uyar mı? Ekran kartı da büyükçe bir şey (gtx 780)

Anakart Micro ATX formumda. Yani elindeki kasaya rahatlıkla uyacaktır.

Tavsiye model:

http://www.vatanbilgisayar.com/msi/intel-uyumlu/?opf=p22076928

• i4770k işlemci için z97 çipset anakart olması lazım.. piyasada şuan sıfır yok.. ama 2. el olarak bulabilirsin
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.