Şimdi Ara

470 TL - Seagate 2TB SSHD - Amazon.com

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
1
Favori
2.063
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 2TB olanı indirime girmiş ve 1TB ile aynı fiyata satılıyor. Tr fiyatı şu an 650-700 arası. SSHD yani hibrit disk olarak geçiyor. Flash hızlandırma özelliğiyle normal hddlerden daha hızlı ancak aynı hdd gibi yüksek kapasiteli ve ucuz. PS4 için de alanlar olmuş.

https://www.amazon.com/dp/B07H2F3741

470 TL - Seagate 2TB SSHD - Amazon.com

• Basitçe anlatmak gerekirse (ben de uzman değilim zaten, önceden alırken biraz araştırmıştım); içinde SSD gibi hızlı ama kapasitesi çok küçük bir bölüm bulunuyor. Bunun içinde bir şey depolayamıyorsunuz veya ona sizin erişiminiz yok. Bunun kontrolü tamamen diskin yazılımıyla kontrol ediliyor. Buraya sizin sık kullandığınız programları daha hızlı açmak için gereken dosyaları depoluyor. Siz yine diski 2TB olarak kullanıyorsunuz, hızlandırmaya yarayan kapasite ayrı yani.

HDD'den hızlı olduğu durumlar var ama bir SSD yerini tutmuyor kesinlikle. Zaten 5400rpm olduğu için de kopyalama işlemleri yine bu hız üzerinden yürüyor. Fiyat çok uygun gelirse alınabilir ama yer müsaitse (laptopa falan takmayacaksanız) 2TB 7200rpm disk + 128gb SSD gibi bir ikili çok daha fazla memnun eder. Az bir farkla 256gb da alınabilir tabi.

128gb veya 256gb yetmez, onlarca oyun yüklemek istiyorum ve büyük boyutlu SSD fiyatları da pahalı geliyor diyorsanız SSHD düşünülebilir. SSD kadar hızlı olmayacak ama HDD'den de hızlı olacak.

Ben şahsen düşünmezdim. Laptop için çok iyi bir kampanya ile SSHD almıştım ve çok memnun kaldım diyemem. Laptopu genellikle tv'ye yakıp film izlemek üzere falan kullandığım için performansı çok önemli değil benim durumumda, yoksa çoktan ssd takardım.
  • Bu ssd mi hdd mi? hybrid yazıyor ikisinin karışımı nasıl birşey ki alınır mı?
  • Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    8gb nand si var hızlı getirme yapıyor. Hdd velhasılkelam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Çok acayip 2Tb ve 1TB fiyatları aynı.
  • Vanity Fair kullanıcısına yanıt
    Basitçe anlatmak gerekirse (ben de uzman değilim zaten, önceden alırken biraz araştırmıştım); içinde SSD gibi hızlı ama kapasitesi çok küçük bir bölüm bulunuyor. Bunun içinde bir şey depolayamıyorsunuz veya ona sizin erişiminiz yok. Bunun kontrolü tamamen diskin yazılımıyla kontrol ediliyor. Buraya sizin sık kullandığınız programları daha hızlı açmak için gereken dosyaları depoluyor. Siz yine diski 2TB olarak kullanıyorsunuz, hızlandırmaya yarayan kapasite ayrı yani.

HDD'den hızlı olduğu durumlar var ama bir SSD yerini tutmuyor kesinlikle. Zaten 5400rpm olduğu için de kopyalama işlemleri yine bu hız üzerinden yürüyor. Fiyat çok uygun gelirse alınabilir ama yer müsaitse (laptopa falan takmayacaksanız) 2TB 7200rpm disk + 128gb SSD gibi bir ikili çok daha fazla memnun eder. Az bir farkla 256gb da alınabilir tabi.

128gb veya 256gb yetmez, onlarca oyun yüklemek istiyorum ve büyük boyutlu SSD fiyatları da pahalı geliyor diyorsanız SSHD düşünülebilir. SSD kadar hızlı olmayacak ama HDD'den de hızlı olacak.

Ben şahsen düşünmezdim. Laptop için çok iyi bir kampanya ile SSHD almıştım ve çok memnun kaldım diyemem. Laptopu genellikle tv'ye yakıp film izlemek üzere falan kullandığım için performansı çok önemli değil benim durumumda, yoksa çoktan ssd takardım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi WhySoEvil -- 16 Kasım 2019; 16:23:16 >

• Pratikte normal diskten bir farkı yok. Hatta normal diskten daha gürültülü ve kötü performans gösterdiğine dair şikayetler okumuştum. Bu tür melez diskler hiçbir zaman verimli çalışmadı. Zaten çoğu üretici de bu teknoloji üzerinde ısrarcı olmadı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal hdd alıyormuş gibi değerlendirin.çok sınırlı anlarda hız olarak katkısı olacaktır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hamido -- 16 Kasım 2019; 19:57:46 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fiyat fena değil ama gümrük çok

• SSHD hiçbir zaman tutmadı hiçbir zaman bekleneni veremeyen bir teknoloji oldu hiç gerek yok kapasite ihtiyacı olmayan düz ssd taksın bu fiyata 1 tb bile bulunabiliyor. Kapasite isteyen de zaten kombo yapar harici takar falan.

Ha bunu böyle dedim ama bir tane kullanım alanı varmış uygun olan o da PS4 diski olarak çok iyi oluyormuş. Ben kullanmadım ama diyenlerin yalancısıyım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haksancan -- 16 Kasım 2019; 22:28:2 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Buna birde vergi eklenecek. Onuda hesaba katın.
  • -OFLU- kullanıcısına yanıt
    eklenmez hocam

• quote:

Orijinalden alıntı: Broon

eklenmez hocam
    Neden

Bilmediğim nokta nedir?
    amazon vergileri peşin alıyor bu vergi dahil

• Bende var ssd nin yeni yeni çıktığı zamanlar almıştım. Ssd ye göre ucuz olduğu için.

Pc açılışında hdd ye göre daha hızlı başka bir farkını görememiştim. Hala kullanıyorum 4-5 yıl oldu şuan normal hdd niyetine kullanıyorum ssd aldığım için.
  • quote:

amazon vergileri peşin alıyor bu vergi dahil
    Onu bilmiyordum öğrendiğim iyi oldu.
    hocam tek şey satıcı amazon olmalı

• quote:

hocam tek şey satıcı amazon olmalı
    Ayrıntı için ayrıca teşekkür ederim..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.