Şimdi Ara

4690k için ekran kartı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
271
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhabalar forumu bayadır takip etmiyorum şuan ki güncel ekran kartları ne alemde onu da pek bilmiyorum
    sistemimi upgrade yapmayı düşünüyordum ama erteledim ve şimdi sadece ekran kartını değiştirmeyi düşünüyorum
    sizce bu sisteme fazla gelmeyecek nvidia tabanlı marka model ekran kartı önerebilirmisiniz
    ve ekran kartını da değiştirmeye gerek varmıdır bu arada çok yakında ramleri 16gb yapacağım
    şimdiden teşekkürler

intel 4690k
    asus maximus 7 gene
    asus gtx 780 directcu2
    corsair 8 gb ddr3 2133 mhz
    samsung 850 evo 500 gb ssd
    ocz 700 watt power
    cooler master hyper 212 evo
    1080p 23inc monitor 60 hz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F4335BCD -- 14 Kasım 2016; 23:11:8 >

• 1080p 60fps e 780 yeter bence gerek yok upgrade e

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RikujouKourou -- 14 Kasım 2016; 23:46:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gtx780 hala iyi bir ekran kartı. Ancak 1080p 60fps ultra ayar 2x msaa ile oynamak istiyorsan gtx1060 işini görür. 4x msaa ve diğer aa ayarlarını(fxaa, smaa) ile açarım ve uzun soluklu olsun diyorsan gtx1070.

• RX 480. Fazlasi darbogaz yapar.

• RikujouKourou R kullanıcısına yanıt
    şuan oynuyorum hocam ama ram tıka basa dolu oluyor ve orta ayarlardan yukarı çıkmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F4335BCD -- 15 Kasım 2016; 0:33:57 >
  • brokengineer kullanıcısına yanıt
    dediğiniz gibi 1060 ideal galiba fazlasına gerek yok sanırsam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F4335BCD -- 15 Kasım 2016; 0:36:57 >
  • Uçup kaçmasa da tutarlı, iyi bir sistemin var. Yerinde olsam biraz GPU'nun tepesine binerdim, dcu ii'lerde soğutma çok iyi OC yap kullan. 1300 lira verip 1060 alsan en fazla bir iki ayarı daha ultra yapacaksın ya da 10-15 fps fazla alacaksın, elindeki kartı en iyi ihtimalle 700-750 liraya elden çıkarsan üstüne 600 lira eklemen gerekecek, karşılığında 600 liraya değecek bir performans farkı olmayacak. Zamanının amiral gemisi olan kartları (780) suyu çıkartılana kadar kullanılıp sonra başka bir amiral gemisiyle değiştirmek en mantıklısı bence (1080).

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    anladım hocam ozaman bekleyeyim mi biraz daha sadece rami 16 yapsam iş görürmü
  • quote:

Orijinalden alıntı: bymetx

anladım hocam ozaman bekleyeyim mi biraz daha sadece rami 16 yapsam iş görürmü

Çok elzem değil 8 gb hala yeterli ama bütçen varsa iyi olur tabi. Bu arada hangi oyun mediumda oynuyorum dediğin merak ettim, high ultra arası oynaman lazım çoğu oyunu. 780 vram'den kaybediyor 3 gb yeterli gelmeyebiliyor bazen, ama vram dışında hala kaslı denebilecek bir kart.

• F355 Challenge F kullanıcısına yanıt
    btf 1 hocam yetmiyor gibi. diğer oyunlarda gayet iyi
  • Ben de 4690k ile yakın zamanda almış olduğum RX 480 4GB modelini kullanıyorum dostum , zaten bugün-yarın sıcağı sıcağına deneyimlerimi birkaç resimle birlikte bir konu açarak paylaşıcam bu ikili ve oyunların zorlayıcı ayarlarına karşı verdikleri tepki ile ilgili.

Ben arkadaşların GTX 780 ile bir süre daha devam et önerisini destekliyorum ama illaki abi şu oyunları ,grafik olarak biraz daha kökleyerek rahat rahat oynamak istiyorum diyorsan RX 480 in 4 GB "iyi soğutmalı , mümkünse MSI" modeline bakabilirsin hatta direkt 8 GB modelini de alabilirsin Asus un ve diğer markaların 3 fanlı modelleri mevcut tekrar diyorum AMD chipsetli alacaksan ve bu RX 480 olacaksa "kesinlikle ve kesinlikle" ÇOK İYİ SOĞUTMALI modellere bak , Asus'un sözde Dual-Fan diye gazlaya gazlaya sattığı modelini kullanıyorum oyununa göre değişmekle birlikte 85-87 Dereceleri gördü demek NVIDIA kartlar gibi 1700 MHZ hızlara çıksa 150 derecede cayır cayır yanacak kart.

Bunun dışında NVIDIA tarafında GTX 1060 6 GB modelini Amazon üzerinden getirtebilirsin veya uygun fiyatlardan TR dahilinde alabilirsin söylediğim her iki kartın dışında ise 3. bir alternatif olarak RX 470 4 GB modeli de harika bir ara çözüm 1080p çözünürlük için ve RX 480 e göre daha az ısınıyor cazip bir fiyat dan görürsen RX 470 alıp geç derim amacın biraz da "güncel" bir ekran kartına geçmek ise eğer.

Son olarak GTA V in Max Settings / 1080p de 3,5 GB a yakın VRAM kullandığını da hatırlatayım yani GTX 780 ile gpu müsaade etse dahi VRAM yetersizliğinden dolayı azami grafik ayarlarında Ignore Suggs. Limit açmadan 3 GB VRAM kart ile rahat edemezsin.
  • Provisioner kullanıcısına yanıt
    çok saolasın hocam gayet güzel açıklamışsın mağdem ozaman dediğin gibi bi süre daha kullanmaya devam edeyim bir yandan da acele etmeden ucuz yolu yurt dışı gtx1060 lardan bakınayım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F4335BCD -- 15 Kasım 2016; 1:10:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bymetx

btf 1 hocam yetmiyor gibi. diğer oyunlarda gayet iyi

Ben de merak ettim bir bakayım dedim, millet ultrada 50-55 arası minimum fps alacak şekilde oynuyor 780'le. Average fps 60 üstü. Senin kartının sorunu güçten ziyade vram, her oyunda bunun farkında olarak doğru bir iki ayarı düşürürsen high-ultra arası oynarsın. Mesela gölgeler ultra değil de high olsun, vegetation da öyle. Kısabildiğin oyunlarda uzak çizim mesafesini düşür falan, rahat oynarsın.

İlla kartını değiştirmeyi kafana koyduysan da 470 yerine 480 al bence, ciddi manada fark hissedersin. 470'le 780 arasında yüzde 10 performans farkı var o da vramden kaynaklanıyor. 480 ise net bir şekilde daha iyi bir kart 780'den.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F355 Challenge -- 15 Kasım 2016; 9:47:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: berkayjan

RX 480. Fazlasi darbogaz yapar.

4690 a mı dar boğaz yapar????
  • evet. i5 6500 ile GTX 1070 videosuna bakabilirsiniz.

• bf1 ultra ayarlarda gtx1080 ile işlemcileri test ediyolar youtubeda. dx11 ile i7 6700k 160fps ortalama veriyor i5 6400 ile 120fps. aradaki fark bu. eğer 60hz monitör kullanıyorsan kafana takmaman gereken bir durum.

• hocam çok uyumlu bi sisteminiz var bence de arkadaşların dediği gibi çok gereksiz bir değişim olur. Keza ben de gtx 780 kullanmış biri olarak ardından hem 470 hem 480 hem de gtx 1060 ı deneme fırsatı buldum kesinlikle aradaki fiyat farkını hak etmiyorlar zaten ikinci el piyasasının durumu belli gtx 970 ler 700 liraya zor satılıyor siz de kartı 600 gibi bir rakama ancak satabilirsiniz diye düşünüyorum. Kart çatlayana kadar kullanın derim.
  • can-can-can kullanıcısına yanıt
    Onune gelen darbogaz yapar diyor. Bizim de aklimiz karisiyor takmayin onlari

• ismailgvn77 kullanıcısına yanıt
    aynen hocam sizin dediğiniz gibi şimdilik ramleri 16 yaptım ekran kartını ve sistemi aynı bu şekil kullanmaya devam edicem teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2F4335BCD -- 17 Kasım 2016; 18:35:2 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.