Şimdi Ara

## 45nm Penryn (4 Çekirdekli Yorkfield) İşlemcisiyle Crysis ve WOW Oynamak ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
2.982
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> ## 45nm Penryn (4 Çekirdekli Yorkfield) İşlemcisiyle Crysis ve WOW Oynamak ##
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29187 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

Intel'in Nisan ayında yayınladığı, Penryn işlemcilerine ait ilk test sonuçları

Yılın en çok beklenen gelişmelerinden ikisi bu video ile bir araya geliyor. Intel'in yıl sonunda duyurmayı planladığı 45nm üretim teknolojisine sahip 4 çekirdekli Yorkfiled işlemcisi ile yılın belkide en çok beklenen oyunu olan ve Crysis bir arada.

Cevat Yerli, Intel'in 45nm Yorkfield işlemcisinden etkilendiğini belirtirken programcıların çok çekirdekli işlemcilere eğilmeleri gerekitğini de belirtti.

İşte video;

Ayrıca video linki;
    http://www.youtube.com/watch?v=-CD-mJMB7Lw

4 çekirdekli Penryn ile World Of Warcraft

Ayrıca video linki;
    http://www.youtube.com/watch?v=DqT_5Nv8gs0

Sözün özü Intel, 45nm işlemcilerimiz için artık son adıma geldik rakiplerimizi sıkıntılı günler mesajları yayıyor Dünya'ya.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 11 Temmuz 2007; 13:00:49 >

|
    |

• Yüzbaşı
    629 Mesaj
    süper video saol fx57 sabırsızlıkla bekliorm şu oyunu
    |
    |
    İntel şimdilik hava atmaya devam etsin bakalım, barcelona çıkınca çünkü hava atamayacak ancak havasını alacak
    |
    |
    959 Mesaj
    Arkadaşım bunu neye dayanarak söylüyorsun
    Keşke Barcelona penryn'i geçsede fiyatlar düşşe.
    quote:

Orjinalden alıntı: marstazaman

Haber için teşekkürler.
    İntel şimdilik hava atmaya devam etsin bakalım, barcelona çıkınca çünkü hava atamayacak ancak havasını alacak
    |
    |

• Yarbay
    9650 Mesaj
    zuahahha capon kendinden geçiyor tipe bak
    |
    |

Haber için teşekkürler.

lafla peynir gemisi yürümez... daha ürünler elimize geçmeden kullanmadan bu kadar kesin iddialarda bulunmak ne kadar doğrudur...
    |
    |
    Intel i9 7920x 4.5ghz, Msi x299 Tomahawk, Kingston Hyperx Predator 64GB (4x16) DDR4 3200 MHz CL16, Cooler Master Seidon 240M Liquid cooler, Cooler Master Haf-X 942, MSI Duke RTX 2080, Samsung 970 EVO Plus NVMe 1 TB 3500MB-3300MB/s M.2 PCI-E, Corsair HX1200 1200W 80 Platinum Modular PSU, HP Omen 27" 2560X1440 165hz 1ms, Razer Blackwidow 2016, Razer Abyssus 2000...
  • Yarbay
    2061 Mesaj
    bi an dinliyeyim dedim de ses yok işyerinde ses yok eve gideyim bi bakayim
    |
    |
    8800gtx crysis'de o performansı vercekse eğer ben bu 8800gts'mi çok rahat 1 yıl kullancam demektir işte bu süper oldu
    |
    |

quote:

Orjinalden alıntı: helsloot

zuahahha capon kendinden geçiyor tipe bak
    |
    |
    |
    |

Orjinalden alıntı: Kumandan

bazılarının ağzı sulanıyor gibime geldi

başta benim olmak üzere herkesin
    |
    |
    Valla moralim çok düzeldi bunu görünce :D Daha fazla bir heyecanla bekliyorum CRYSIS için :P
    |
    |
    arkadaslar ikinci video'daki arkadas japon veya Cin'li degil. Aslinda Cin gibi bir arkadasimiz ama kendisi Kore'li ve son 4 senenin Dunya strateji oyunlari birincisidir kendileri.. bu sebeple kendisi ile yapilmis bir repotaj mevcut. Ayrica kendi takimi da yaklasik 10 kisilik bir takkimdir. her biri gunde 15 saat oyun oynayarak ailelerini gecindiriyorlar..

konu ile bilgi sahibi oldugum icin belirtmek istedim...

habere ikinci bir degerlendirme yapmaktan kendimi alamamaktayim.
    Evet son cikan islemcileri ile adam gibi girisimlerde bulunmaya basladi Intel.. sonunda 3ghz fabrika satine ulasmayi basardi ama daha piyasada bu islemcileri gorememekteyiz.... unutmadan onceki senelerde cikan dual core'un ilk islemcileri AMD'nin.. 3ghz'lik Dual Core islemcisini ilk cikartan da AMD'dir. Hatta dual core teknolojisini ilk ugreten de AMD'dir.(64 bitlik islemcileri saymazsak)

Kimin ona yetismekte gucluk cekmis oldugunu da hatirlatmakta fayda goruyorum.. Bundan sonrasi icin AMD ne yapar ne eder bekleyip gormekte fayda var.

Saygilar sevgiler.
    |
    |

Sistem: AMD Phenom II x4 940 3,0ghz defult; Sapphire AM2RX780; Kingston HyperX 2x2kit 5CL 1066mhz; Sapphire HD5770 1gbx2 Crossfire ; 80gb Samsung Sata2 NCQ+ 1TB Samsung Sata2; Cooler Master HAF 912 Plus; Tagan 600w Dualforce 2......

• Binbaşı
    1144 Mesaj
    quote:

Orjinalden alıntı: ahmetsen19

quote:

Haber için teşekkürler.

lafla peynir gemisi yürümez... daha ürünler elimize geçmeden kullanmadan bu kadar kesin iddialarda bulunmak ne kadar doğrudur...

Benimkisi şaka yollu bi sözdü sadece, iddia falan değil. Bunu anlamak o kadar mı zor...
    Tabi her şakanın altında bir gerçek payı da vardır. Penryn, conroe nun makyajlanmış şekli sadece. Barcelona ise yeni bir mimari, doğal dört çekirdek. Performansı konusunda net yorum yapmak zor tabi ama yine de ben Amd nin barcelona yla inteli baya terleteceğini düşünüyorum. Malum intelin şimdiden barcelona ya karşı nehalemi çıkartma ve doğal dört çekirdeğe geçme planlarını biliyoruz. Adı üstünde: Barcelona ya karşı! Bu intelin barcelonayı kendisine ciddi rakip gördüğünün, core mimarisiyle belki rakibiyle başa çıkamayacağının ilk sinyalleridir. Bu noktaya dikkat etmek lazım...
    |
    |

• Teğmen
    113 Mesaj
    Tamam da Barcelona'nın fiyatı da önemli.Peryn 1000$ Barcelona 2500$ olursa tabi ki peryn dah çok satar.
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    CPU: İ5 3570K 3.40GHZ (Cooler Master TPC 812 SX) VGA: Asus GTX 760 DirectCU II OC RAM: GSKILL 16GB (4x4) RIPJAWSZ DDR3 1600Mhz CL9 1.5V Mainboard: Asus P8Z77-V LX Intel Z77 1155 DDR3 2400Mhz(OC) Audio Card: Creative X-Fi Extreme Music CASE: Thermaltake Level 10 GT Battle Edition PSU: EVGA 1000 GQ SSD: Samsung 860 EVO 256Gb HDD: WD20EARX Monitor: Asus 24'' MX239H Keyboard Set: Logitech K520 Headset: Sennheiser HD280 Pro 64? Sound System: Logitech X530 Printer: LaserJet M1132 MFP Modem: Asus DSL-N17U OS: Win10 Pro 64Bit Yarabbi Şükür daha ne olsun?
  • Yarbay
    3692 Mesaj
    Yaw adamlar kör döğüşü gibi kaz gibi yoluyolar dünyayı siz neyden bahsediyosunuz yaa,walla size akıl sır erdiremiyorum kendi fikirlerniz kendinize garip gelmiyomu
    |
    |

Orjinalden alıntı: Towarscke

arkadaslar ikinci video'daki arkadas japon veya Cin'li degil. Aslinda Cin gibi bir arkadasimiz ama kendisi Kore'li ve son 4 senenin Dunya strateji oyunlari birincisidir kendileri.. bu sebeple kendisi ile yapilmis bir repotaj mevcut. Ayrica kendi takimi da yaklasik 10 kisilik bir takkimdir. her biri gunde 15 saat oyun oynayarak ailelerini gecindiriyorlar..

konu ile bilgi sahibi oldugum icin belirtmek istedim...

habere ikinci bir degerlendirme yapmaktan kendimi alamamaktayim.
    Evet son cikan islemcileri ile adam gibi girisimlerde bulunmaya basladi Intel.. sonunda 3ghz fabrika satine ulasmayi basardi ama daha piyasada bu islemcileri gorememekteyiz.... unutmadan onceki senelerde cikan dual core'un ilk islemcileri AMD'nin.. 3ghz'lik Dual Core islemcisini ilk cikartan da AMD'dir. Hatta dual core teknolojisini ilk ugreten de AMD'dir.(64 bitlik islemcileri saymazsak)

Kimin ona yetismekte gucluk cekmis oldugunu da hatirlatmakta fayda goruyorum.. Bundan sonrasi icin AMD ne yapar ne eder bekleyip gormekte fayda var.

Saygilar sevgiler.

Evet, AMD'nin yaptığı öncülük konusunda size katılmaktayım.

Fakat, 3 ghz hakkındaki yorumunuzu anlayamadım. Core 2 ile K8 X2'nin saat hızı başına farklı işlem yaptığını, bu konuda Core 2'nin daha üstün olduğunu düşününce 3 ghz üretiminin ne önemi kalıyor?
    Bilmediğim bir şey var anlaşılan. (Aman, gene AMD testleri üzerinden yorum yapmayalım. 3 ünlü sitenin sonuçlarının genel ortalaması 2.66'lık E6700'ü üstün gösteriyor.)

Yoksa, p4'ün 3.8 ghz'de üretilmesini ve 7 ghz+'ya hız aşırtılarak rekor kırmasını da rakiplerine göre çok önemli bir başarı olarak görmemiz gerekir, yanılıyor muyum? (Elbette, Netburst mimarisiyle güncel mimariler birbiriyle alâkasız; Netburst - tek çekirdek Athlon 64 farkı da Core 2 - K8 X2'den pek çok alanda fazlasıyla büyük.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Castle Bravo -- 11 Temmuz 2007; 19:06:13 >
    |
    |

• Yüzbaşı
    970 Mesaj
    bu cevat yerli aynı davut güloğluna benziyor.
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Canlı Tv izle
SEO
Sohbet
Cancer Clinical Trials
Radyo Dinle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR1
0,672
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.