Şimdi Ara

## 45nm AMD İşlemciler ile 3.2GHz+ Saat Hızı Ufukta Göründü ##

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
0
Favori
2.424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 13 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 28
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 2
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 13 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • fx57 (2 mesaj) scaniaperest (2 mesaj) cgnday (1 mesaj) Z-DGİ (1 mesaj) toz-koparan (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> ## 45nm AMD İşlemciler ile 3.2GHz+ Saat Hızı Ufukta Göründü ##
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    29196 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

TLB sorunun bir kenara bırakırsak 65nm üretim teknolojisi ile hazırlanan Phenom işlemcilerine yönelik olarak AMD'nin yaşadığı en önemli problem yüksek saat hızlarına ulaşma konusundaki sıkıntı idi. Evet Phenom işlemciler 3GHz'e kadar ulaşabiliyordu ama paralelinde güç tüketimi de ciddi şekilde artabiliyordu. 65nm üretim teknolojisi için muhtemelen 2.6GHz'de kalacak gibi görünen AMD'nin 45nm üretim teknolojisine yönelik yapmakta olduğu hazırlık çalışmalarına ışık tutan yeni bilgiler de gelmiyor değil. Elimize ulaşan yeni detaylara göre Deneb kod adlı 45nm AMD işlemciler 3.2GHz+ saat hızlarını görecek gibi. Bilindiği üzere şu an için Intel Core 2 Extreme QX9970 işlemcisi ile 3.2GHz'de beklemede. Firma muhtemelen Nehalem öncesinde daha hızlı bir işlemci çıkarmayacak. Nehalem konusunda ise firmanın nasıl bir adım atacağı hala netleşmiş değil. Çünkü yeni mimarisi ile birlikte başta entegre bellek kontrolcüsü olmak üzere QPI gibi yeni nesil teknolojileri kullanacak olan Intel'in saat hızı ve güç tüketimi konusunda nasıl bir yol izleyeceği açıklanmış olmasa da 3.2GHz'de çalışan Nehalem örnekleri olduğunu da biliyoruz. Tabi 45nm üretim teknolojisinin sağladığı termal avantaj ile yüksek saat hızlarına ulaşacak olan AMD, rakip Intel karşısında daha rekabetçi olabilmenin yanı sıra ürün gamını çeşitlendirme konusunda da pozisyonunu güçlendirebilecek. Son not olarak bahsettiğimiz tüm bu gelişmelerin iyimser bakışı açısı ile yılın son çeyreğinde olmazsa gelecek yılın ilk aylarında gerçekleşeceğini de hatırlatalım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fx57 -- 21 Nisan 2008; 10:48:40 >

|
    |

• Yarbay
    3550 Mesaj
    3.2 ghz bu fx modeli olabilir amd nin bekliyip görmek lazım iyi bi gelişme
    |
    |
    7787 Mesaj
    bu haberi defalarca okumusum gibi bir hisse kapilmaya basladim her ay ayni haber yayinlaniyor gibi
    |
    |
    |
    |
    Sistem 1-) R5 3600 @4.2ghz. 1.3v -Cooled By Corsair h110i extreme /Aerocool xpredator white ed. / Corsair 2400mhz cl15 16gb / Asus Tuf b450 Plus / 28" samsung uhd 28" Viewsonic vx2853wv 23" Fujitsu / Adata xpg rgb 512gb m2 toshiba tr150 240 gb sata3 western black 2tb Seagate 1,5 Tb Samsung 1.5 Tb / Asus 24b1lt NEC 3551 Lightscribe Labelflash / Skystar 2.6d / Air 5760 75mbps vdsl2/ Logitech G700 G510 G602 G603 G930 / Sapphire Nitro+ RX 570 8gb / Logitech Z5400 Digital / Gigabyte ODIN GT 800Watt Göstergesi / Logitech F710® Laptop-) Monster Tulpar T7 19.3.1 i7 9750h, 144hz 17,3", 16gb ddr4 2666, 256m2 + 1tb hdd, 1660 Ti HackOs X 10.15.5 Win10pro ubuntu.
    Fiat Bravo 1.6 Sport style Iphone xs max 64gb 13.3 jailbreak , Sennheiser CX500
  • Binbaşı
    1339 Mesaj
    Büyük bir gelişme amd için ama intel karşısında geç kalınmış bir gelişme.
    |
    |
    |
    |
    Ryzen 3600X - MSI X570 - Gıgabyte GTX1080 - Azer 25 240hz - Corsair 16gb 3200mhz - Creative Sound Blaster Z - Samsung Evo SSD - Xigmatek 850w - Corsair Full Tower Graphite - NZXT Kraken X72 - Razer Blackwidow - Razer Basilisk - Sennheiser GSP600
  • AMD işlemciler aynı saat hızlarındaki İntel işlemcilerden daha iyi değil şuan, bence yüksek hızlara çıkması çok da heyecan uyandırmayacaktır, İntel de yenilikler yapıyor, performans farkı korununur belki daha da açılablir.
    |
    |
    Amd'yi sevmeme rağmen son 1-2 senedir sadece haberlerini okuoz..İcraat yok gibi
    |
    |
    |
    |
    |
    |
    3.2 GHz'lik Phenom Intel'in 2.8 GHz'lik Q9550 modeli kadar performans verir. Bu noktada fiyat konusur elbette.

Ama ben de AMD haberlerini pek ciddiye almayanlardanim. icraat vaktidir.
    |
    |
    aynı zamanda bu yılın son çeyreği gibi gelmesi muhtemel 6 doğal çekirdekli ve 2x6 12 çekirdekli yeni amd işlemcilerin kod adının da İstanbul olacağı söyleniyor.
    |
    |
    quote:

Orjinalden alıntı: The Wanted

benim tahminim 45nm ve yapılan iyileştirmelerle 4,0 ghz yi zorlayacaktır

şuan overclockla ulaşabildiği 3.0-3.2 ghz 45nm ile birlikte 3.7-3.8 lere kadar çıkacaktır. muhtemelen de piyasaya çıkacak modeller arasında 3.2 ghzlik modeli görebiliriz. ama 4.0 ghz zor bence.
    |
    |

A.K.A. Paranoid Android
  • Bölüm Yetkilisi
    29196 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orjinalden alıntı: serenissimo

aynı zamanda bu yılın son çeyreği gibi gelmesi muhtemel 6 doğal çekirdekli ve 2x6 12 çekirdekli yeni amd işlemcilerin kod adının da İstanbul olacağı söyleniyor.

http://forum.donanimhaber.com/m_22649986/tm.htm
    |
    |
    3,2ghz+ nın mimarinin üst sınırları olması ihtimali de var
    4ghz projesi yapmadan önce düşünmek lazım

ama asıl sorun nereye varcak bu icraatsiz işlemci haberleri
    |
    |
    çekirdek savaşlari devam ediyo ben dogalim sen yapay .
    |
    |
    AMD için bir sewvindirici haber daha. NE kadar sevindirdin beni bugün FX57 hocam, Allah razı olsun.

Amma; Bu 45nm'lerin bir an önce çıkması gerekli, ve Phenom ailesinin de reklamlarının iyi yapılması gerekli!!!
    |
    |
    AMD'nin şirket politikası artık en hızlısı değil, en uygun işlemcileri üretmek olacak... Ancak işlemci bazında en iyisi olmasa da, kendi chipset birimi ve grafik birimini AMD işlemci ile bir arada kullanmak en iyi oyun sistemi olabilir...
    (9850+790FX+SB750+R700(4870X2)
    DAİMA AMD (Benim için.)

• Yarbay
    2378 Mesaj
    3.2 ghz mı. benmki p4 3 ghz. demk ki benm işlemci bunlardan ii
    |
    |

Orjinalden alıntı: C@r@nthir

3.2 ghz mı. benmki p4 3 ghz. demk ki benm işlemci bunlardan ii

Bunu ciddi olarak demediğini umuyorum... Saat hızı herşey değildir çünkü, çekirdek sayısı, bellek miktarı, FSB gibi birçok faktrö var ne de olsa..
    |
    |
    AMD'nin şirket politikası artık en hızlısı değil, en uygun işlemcileri üretmek olacak... Ancak işlemci bazında en iyisi olmasa da, kendi chipset birimi ve grafik birimini AMD işlemci ile bir arada kullanmak en iyi oyun sistemi olabilir...
    (9850+790FX+SB750+R700(4870X2)
    DAİMA AMD (Benim için.)
  • Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    ya hizindan cok kac mhz e cikabildigi oc ile
    ve bu cikabildigi mhz lerde q6600 a gore aldigi performans
    bunlar onemli asil

tabi birde bu performansa gore fiyati
    |
    |
    Ücretsiz ve Türk yapımı MonsterMMORPG oyunu Pokemon tarzında şu an itibarı ile 658 farklı (profesyonel çizim ve özellikleri profesyonelce atanmış) canavara sahiptir ve MonsterDex sayfasından canavarlara bakabilirsiniz.
    Oyunda ekstra efektleri ile (burning-yanma, freezing-donma vb...) beraber çalışan 550+ saldırı, bütün efektleri çalışan 207 yetenek (ability) ve özellikleri tam olarak çalışan 296 farklı eşya bulunmaktadır.
    Oyunda Live Battle-Canlı Savaş (PVP) Mükemmel Şekilde Çalışmaktadır || Güncel Versiyon : Alpha 1.1.5

Not : Bu imzada kullanılan linkler forumdestek@donanimhaber.com tarafından onay almıştır!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Sohbet
Masal Oku
Web Tasarım
Ekonomi
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR5
0,468
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.