Şimdi Ara

4599 TL Huawei Matebook D 15 AMD (Komboyla 3450 TL civarına Mal oluyor)(BİTTİ) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
325
Cevap
7
Favori
29.701
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
15 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

@yedikeresekiz ; Buyrun hocam;

4599 TL Huawei Matebook D 15 AMD (Komboyla 3450 TL civarına Mal oluyor)(BİTTİ)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 5 Nisan 2020; 11:29:0 >
  • lawyer61 kullanıcısına yanıt
    hitmachine16 kullanıcısına yanıt
    erkmenson kullanıcısına yanıt
    sallagitsindostum S kullanıcısına yanıt
    lawyer61; Nvidia'nın MX230 kartı ile benzer bir performansı vardır. Ayarları sonuna kadar kısıp çözünürlüğü 720P'ye alırsanız en ağır oyunları bile oynatır. Ama mükemmel bir oyun deneyimi olur dersem yalan olur. Bu cihazlar oyun makinesi değil günlük kullanım ve iş için. Ama oyun da bir şekilde oynatıyor işte.

@erkmenson ; Hocam tekrar deneyin lütfen. Kod çalışıyor ben sizin için denedim.

@hitmachine16; Hocam 4000U'ların çıkmasına 1 aydan fazla var daha. Ve bu fiyata 4000U'lu cihaz olmayacak. İlk etapta premium dizaynlar gelir.

@sallagitsindostum; Hocam dün gece testlerimi tamamladım %100'den sıfıra wifi'ye bağlı biçimde 7 saat 56 dakika boyunca en altın 2 üstü parlaklıkta fullhd h265 film izletti kapanana kadar. Tahminim internette gezinti vs. gibi konularda ekran parlaklığı en kısığın birkaç tık yukarısında olur ve Windows'tan güç modu en iyi pil ömrü olarak ayarlanırsa 6-6,5 saat kadar gider. Net testi yapıp incelemesine ekleyeceğim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 5 Nisan 2020; 12:15:14 >

• oyun oynamasam da visual studio açar herhalde sorunsuz. ilgimi çeken tarafı laptopların normalde olması gerektigi gibi bir ürün olması. demek istedigim şarj aleti type-c, ve sanırım nfc var, parmak izi okuyucu da var. telefondan direk görüntü aktarma olayları falan. tüm laptoplarda standart olması gereken şeyler artık bunlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Down -- 5 Nisan 2020; 11:56:10 >
  • Selamlar,
    Herhangi bir şekilde upgrade yapılması mümkün olmayan bir cihaz anladığım kadariyla. Bu durumun sorun olduğunu düşünüyor musunuz ilerisi için?
    Fiyatlar çok artarken bu makinenin en azından fiyatının sabit kalması gibi bir saçma sebep ile alabilirim:)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açar hocam, hiçbir sorun yaşamaz. 3DMax falan bile çalışabilirsiniz aslında bu cihazla. Oldukça yeterli. Konunun ilk mesajında da bahsettiğim gibi, OC yapılmamış bir 7600K'ye yakın bir performansı var bu işlemcinin, hem de oturup 3 saat render alsanız bile bu performans çok aşağı düşmüyor. Tüm telefonlardan aktarılamıyor. Sadece Huawei'den görüntü aktarma olayı var. NFC de Huawei Share olarak var ama diğer cihazlarla çalışır mı bilemiyorum.

@M_e_G : Hocam anakarta lehimli 4GB Ram var, slottaki 4 GB ramı çıkartıp 8 GB Ram takarak 12GB Ram'a kavuşabilirsiniz. Bunu yapınca oyun performansı biraz düşecektir(dual channel'dan flex mode'a geliyor ve bellek bant genişliği %15 civarı düşüyor). SSD'si de rahatlıkla değiştirilebilir durumda. 1 TB'lik herhangi bir PCI-E SSD alıp takabilirsiniz (Fiyatlar 1000 TL civarı). Elinizdeki 256'lık SSD de piyasada 350 lira civarına gider.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 5 Nisan 2020; 12:5:7 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

30 gün civarı sürüyor hocam.

@yedikeresekiz ; Buyrun hocam;

Hocam bu avantajix in çalışacağından nasıl emin olacağız. İlk tıkladığımda utm link oluyor ama sonra utm kodu kayboluyor adres çubuğundan. Açıklamada "Avantajix'ten tıklayarak Huawei internet sitesine üye olun ve gönlünüzce alışveriş yapın." diyor. Benim hazırda huawei hesabım var yeniden üye olmam gerekecek mi şimdi? Çerezleri mi kullanıyor bu site tam olarak ne oluyor anlamadım.

• keremec kullanıcısına yanıt
    Site çerezleri kullanıyor hocam. Eski üyeliğinizle giriş yapabilirsiniz sorun yok. Ben siteye girdiğimde hesabım açık durumdaydı. Çerezleri kullanıyor. Tek dikkat etmeniz gereken şey siteye avantajix aracılığıyla girdiğinizde sepetinizin boş olması. Yazı kaybolsa da cookie'ler raporlamayı yapıyor. Avantajix'ten Huawei'ye girin ve dümdüz aynı oturumda dizüstü bilgisayar kısmından Matebook D 15 seçip sepete atın kodu girin ödemeyi yapın 7-8 saate avantajix'te gözükecektir.
  • aklımda hiç olmayan cihazı aklıma soktunuz, sıcak fırsatlarda gezmenin zararları
  • Hocam 500 lira fazla verip D14 almak daha iyi değil mi? 2 kat depolama, klavye aydınlatması varken ve pili daha fazla gidiyor bildiğim kadarıyla

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bataryası ne kadar gidiyor hocam ? Acer Swift 3 deneyimimden sonra Ryzen işlemcilerin batarya ömründen şüphe eder olmuştum. Sonunda iade edip kurtuldum. Şeytan diyor al. Web geliştirme için kullanacağım.

Avantajix nakit olarak mı dönüyor hesabımıza ?
  • Ben de D14 alıcam galiba. Ekran tam istediğim gibi 14 inç. En azından p30 telefonumla da uyumlu olur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hocam alırken özelleştirip işlemciyi veya ram i arttırabiliyor muyuz? Özelliklerde ryzen 5/ ryzen7 olarak yazıyor ama ürün ekranında veya sepetti değiştirebileceğim yer yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • techsen32 kullanıcısına yanıt
    Aslında onu da tercih edebilirim ben şahsen. Ben bizim valideye aldım. Gözlük takmadan bakmak istediği için ekranın büyük olmasını istedi.

D14 ile 11 saat falan film izleyip 8 saatin üzerinde webde dolaşırsınız. %30 falan daha iyi batarya ömrü var doğru. Depolamanın 2 kat olması da gayet güzel ama fiyat yukarılara çıkıyor.

Sıcak fırsatçılara en ucuz neyse onu tavsiye etmezsen saldırıyorlar. Baksanıza 3450'ye cihaz tavsiye ettim 3200'e aynı işlemciye sahip daha kötü cihaz var diye saldıranlar, Huawei çalışanı olduğumu iddia edenler var

3830 liraya geliyor Avantajix+Kod+700 TL'ye satacağınız Freebuds 3 ile 14 inch olan. 1,38 KG ağırlığı var falan, bana kalsa, tamamen kendime alacak olsam onu alırım, haklısınız. Ama sıcak fırsatçı arkadaşlar için 400 lira öyle az buz bir para değil. 15 inç olanının 500 lira daha ucuza geldiğini söyleyip recmederler beni

• Güzel cihazmış, paylaşım için teşekkürler

aklımda yeni seri swift 3(1.19kg) veya swift 5(0.99kg) var. Benim için taşınabilirlik ön planda.

Intel işlemcili olanlar pahalı, belki AMD ile uygun fiyattan piyasaya sürebilirler.

Swift 3
    https://www.amazon.com/gp/aw/d/B07XJRB5XK/ref=ox_sc_saved_image_1?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

Swift 5
    https://www.amazon.com/gp/aw/d/B07YMBH2Q6/ref=ox_sc_saved_image_2?smid=ATVPDKIKX0DER&psc=1

• Erkka kullanıcısına yanıt
    brkbrktgl B kullanıcısına yanıt
    Hocam ben Swift 3 kullanıyorum, cihaz 5-6 saat rahatlıkla gidiyor. Siz 8-10 saat falan bekliyorsanız bu fiyat bandında pek mümkün değil. Konudaki cihaz da pili Acer Swift 3'ten %20 daha küçük olmasına karşın 6 saat dolaylarında gidiyor. Şarj çok önemliyse en azından biraz daha para verip 14 inch olanını alın derim. O günlük kullanımda 8 saate yaklaşacaktır.

Avantajix nakit olarak dönüyor hocam. EFT direk.

@brkbkrtgl : Hocam maalesef özelleştirme seçeneği yok. 8'lik 2400 Mhz DDR4 bir RAM'ı sahibinden'den 250 lira civarına alıp takabilirsiniz, tam dikkat etmedim ama arka kapağı açması pek zor değil herhalde. SSD de yetmez diyorsanız 1 TB Adata SSD'lerden alabilirsiniz 1000 lira civarına. Elinizdeki SSD'yi 350 liraya çıkan 4'lük RAM'ı 120-150 lira arasına satarsınız, 750 lira civarına 1TB SSD'li 12 GB Ram'lı yapmış olursunuz cihazı.

EDIT: Başka bir cihazla karıştırmışım ben bu cihazı. RAM eklenemiyor. SSD değişiyor ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nightsniffer -- 5 Nisan 2020; 14:31:5 >

• Mechatronik M kullanıcısına yanıt
    180 Gram farklı Matebook D14 de deneyebilirsiniz hocam. Swift 3'ler Intel ve AMD işlemcide birebir aynı kasayı kullanmayabiliyor. Belki biraz daha ağır olur AMD olan.

3800 Lira civarına geliyor D14

512 SSD(2 kat SSD'ye sahip),
    1,38 Kg (180 gram fazla sizin cihazdan)
    15,9 mm kalınlık (Link attığınız swift 3 ile aynı)

Siz cihazınızı 550 USD'ye alıyorsunuz Swift 3'ten yine her halükarda bi 100-150 USD Daha ucuz kalıyor. Ama swift 5 için bir şey diyemem. Çok güzel cihaz. Tabi fiyatlar artık zıvanadan çıkıyor o noktada. Bu cihazın 2 katı civarına Türkiye'de Swift 5'in fiyatı. Keşke uygun olsa da onu alsak.
  • muhalif13 kullanıcısına yanıt
    yüklemesi zor değil 5 dk sürmeyecek işlemi var.
  • Avantajix üzerinden siteye girdim 14 inç olanı sepete attım. Kodu yazdım 200 lira düşürdüm ama içinde 9000 TL olan kartıma hata veriyor isim ya da numara hatası diyor geçemedim bu ekranı iPhone ve iPad’de safari ve chrome ile denedim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nightsniffer

Hocam ben Swift 3 kullanıyorum, cihaz 5-6 saat rahatlıkla gidiyor. Siz 8-10 saat falan bekliyorsanız bu fiyat bandında pek mümkün değil. Konudaki cihaz da pili Acer Swift 3'ten %20 daha küçük olmasına karşın 6 saat dolaylarında gidiyor. Şarj çok önemliyse en azından biraz daha para verip 14 inch olanını alın derim. O günlük kullanımda 8 saate yaklaşacaktır.

Avantajix nakit olarak dönüyor hocam. EFT direk.

@brkbkrtgl : Hocam maalesef özelleştirme seçeneği yok. 8'lik 2400 Mhz DDR4 bir RAM'ı sahibinden'den 250 lira civarına alıp takabilirsiniz, tam dikkat etmedim ama arka kapağı açması pek zor değil herhalde. SSD de yetmez diyorsanız 1 TB Adata SSD'lerden alabilirsiniz 1000 lira civarına. Elinizdeki SSD'yi 350 liraya çıkan 4'lük RAM'ı 120-150 lira arasına satarsınız, 750 lira civarına 1TB SSD'li 12 GB Ram'lı yapmış olursunuz cihazı.

EDIT: Başka bir cihazla karıştırmışım ben bu cihazı. RAM eklenemiyor. SSD değişiyor ama.
    Merhaba,
    15D ye ram upgrade i yapılabildiğine emin misiniz?
    Ben inceleme fotoğraflarında ram slotu göremedim .
    Yabancı bir iki incelemede de lehimli olduğunu belirtmişler.

• sallagitsindostum S kullanıcısına yanıt
    AMEX kartımı kabul etmemişti benim. Kartla alakalı olabilir hocam.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.