Şimdi Ara

4519 TL Acer Swift 3 SF314-42 AMD Ryzen 5 4500U 8GB 256GB SSD Freedos 14' FHD IPS 802.11ax 1.2kg (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
306
Cevap
16
Favori
59.625
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Swift 3 ün önceki serisini almış biri olarak ekran max parlaklığın düşük olduğunu söyleyebilirim, alışınca sorun olmuyor ama.
    Bu seride de benzer ekran parlaklığından bahsedilmiş incelemelerde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • YETISEN kullanıcısına yanıt
    Ekran mat mı parlak ips mi? Yan görüşleri nasıl?

Acer 14 inç fhd dokınmatik ips ile huawei 2k 13 inç yanyana izledim mediamarkt ta çok aşırı kalite farkı vardı. Ve parlıyordu ışıklardan. Yan görüş kötüydü. Yan taraftaki x400 serisi casper daha düzgün renkler veriyordu mat ips ekranı ile. Matebook 13 2k canlı ekranı ile büyülüyor gerçi. O seviye ekranları lenovo 10bine satıyor. Casper da 5300 idi. 4500 TL ye süper bir ips panel koymalarını beklemiyorum ama huawei d14 kadar olsun istiyor insan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanmet -- 6 Eylül 2020; 23:53:44 >
  • kanmet kullanıcısına yanıt
    mat ips ekran mevcut.
    matebook en problemli yanlarından birisi parlak, yansıma engelleyici olmayan ekran kullanması. ben bir hafta kullandım cogu zaman 13 inçlik ekranda kendi yansımanızı izliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YETISEN -- 6 Eylül 2020; 23:55:39 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhabalar

Bu bilgisayardan ben de sipariş etmiş bulunuyorum. Umarım aldığım kişi rahatlıkla kullanacaktır.

Ram artırma ile ilgili ben de birşey sormak istiyorum. Bu konuda teknik bilgim olmadığını belirtmek isterim:) Garanti bittiğinde lehimli diye bahsettiğimiz rami çıkarıp yerine yenisini lehimleyemiyor muyuz?
  • mitbaer kullanıcısına yanıt
    Hocam bende çok emin değilim ancak seri üretim bir cihaz olduğu için lehim hattında dizgi sistemi ile elle lehimlenemeyecek kadar küçük şekilde lehim yapılıyor diye biliyorum.

Üst seviye premium cihazların çoğu böyledir. Mesela tüm Apple serisi laptoplar yine glossy ekran kullanır. Bu nedenle yansıma da olur.

Ama karşılığında bence elde edilen görüntü daha net ve hissiyat daha premium. Sonuçta kişisel tercih ama Apple ekranlarını sevenler genelde glossy ekran dışında bir Windows laptop aldıklarında “ekran MacBook gibi değil” çok diyorlar...

• Bilgisayarda kullanılan ramlerin frekansları nedir bilginiz var mı? İlerleyen zamanlarda SSD değişimi yapılabiliyor mu ?

Şöyle bir powerbank işinizi görecektir. macbook sarj edebiliyor bu alet.

https://www.youtube.com/watch?v=B2sgfAPI5T8

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AnacoN -- 7 Eylül 2020; 10:21:11 >

• quote:

Orijinalden alıntı: AnacoN

Şöyle bir powerbank işinizi görecektir. macbook sarj edebiliyor bu alet.

https://www.youtube.com/watch?v=B2sgfAPI5T8
    çok teşekkürler, amazondan alayım aksam fiyatı iyi gibi 230 tl

• bu cihazın pil ömrünü uzatmak kalibre etmek için nasıl kullanmak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: Free Man.

Üst seviye premium cihazların çoğu böyledir. Mesela tüm Apple serisi laptoplar yine glossy ekran kullanır. Bu nedenle yansıma da olur.

Ama karşılığında bence elde edilen görüntü daha net ve hissiyat daha premium. Sonuçta kişisel tercih ama Apple ekranlarını sevenler genelde glossy ekran dışında bir Windows laptop aldıklarında “ekran MacBook gibi değil” çok diyorlar...
    evet görüntü güzeldi ama gün ışığı alan bir yerde ekranı görmek zulüm oluyor. bir de matebookları çok sevsemde nedense uzun ömürlü gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: W3BH3LP

bu cihazın pil ömrünü uzatmak kalibre etmek için nasıl kullanmak lazım
    cihaz geldi mi? aktif kullanımda rahat bir mesai saati çıkarıyor cihaz. ömür uzatmak dediginiz şarjlı vs şarjsız kullanım mı?
    eğer öyleyse;
    100 dolu iken istediginiz kadar kablolu kullanım yapabilirsiniz arada bir doldur boşat faydası olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: YETISEN

cihaz geldi mi? aktif kullanımda rahat bir mesai saati çıkarıyor cihaz. ömür uzatmak dediginiz şarjlı vs şarjsız kullanım mı?
    eğer öyleyse;
    100 dolu iken istediginiz kadar kablolu kullanım yapabilirsiniz arada bir doldur boşat faydası olur.

Alıntıları Göster
    evet. hem şarjlı hem şarjsız kullanım için, sık şarj takıp çıkartmayın yazmışlar, 100 dolmadan şarjı akımı kesen uygulamalar vardı sanırım yada 100 oldugunda kendi akımı kesiyor mu, gerek var mı, yada sadece type c ile şarj mı etmek gerek bilmiyorum, birde bu cihazı hangi type c kablo adaptör şarj edebiliyor

• hacı1992 kullanıcısına yanıt
    4500U'da mı? Önceki işlemci serisinde 2gb ayırıyordu. 4000 serisinde 512mb ayırıyor olması lazım. Oyun oynarken artırıyordur belki bilemiyorum.

4519 TL Acer Swift 3 SF314-42 AMD Ryzen 5 4500U 8GB 256GB SSD Freedos 14" FHD IPS 802.11ax 1.2kg
  • 512mb olarak ayırıyor.

• WhySoEvil W kullanıcısına yanıt
    Ezbere konuşmuşum:(. Evet 4.nesilde 512mb olarak ayırıyormuş. Oyunda da aynı.
    https://www.youtube.com/watch?v=FSTQD-zKAfY&feature=youtu.be

• 512 MB ram olayı ve ryzen 3 serisine göre daha gelişmiş olması baya alınası yaptı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cihaz güzel ama iki duruma dikkat etmek lazım.

1. Ram artıp artmadığı hala tartışmalı. Daha önce bir çok model için ram artmıyor dendi ama sonra ram artırılabildiği ortaya çıktı. Acer genelde ram artırılabilir cihaz yapar telefoncuların aksine. Telefonculardan kasıt, macbook, huawei gibiler "paket satmayı" sever, oem kavramına sıcak bakmazlar. Planlı eskitmeyi de severler. Dolayısıyla ben o cihazlardan uzak dururum.

2. Cihazın eğer belleği artmıyorsa, bir gelişmiş modelin gelmesini beklemek lazım. Zira 256 SSD de düşük, 8 Ram de düşük. 16/512 modeli beklenmeli kanımca. Fiyat farkı da bu ikisi için maksimum 500-600 TL seviyesinde olur herhalde.

Not: 256 SSD olan herşeyden uzak durun arkadaşlar. Bir dönem normal diske ek olarak windows hızlansın diye SSD filan aldık ve bunlar hep 128-256 civarıydı. Artık evler bu ebatta disk çöplüğüne döndü. Bir kullanıcının temel ihtiyaçları ve temel 1-2 oyun için 512'den aşağısı anlamlı değil. Ya da ek SSD yuvası olanlara bakın.

Not 2: Parlak ekran anca mağazada ve güzeldir. Işığın fazla olduğu her ortamda başa bela olur. Hele ki video konferans yapıyorsanız, karşınızdaki konuşmacı yerine sürekli kendi yansımanızı görmek hiç hoş olmuyor :)

Not 3: Eski huawei modellerden uzak durmak için bir sebep daha. Koca bir alanda klavyeyi küçücük yere sıkıştırmış adamlar, sağda solda bir ton boşluk, alt ve üsttekileri saymıyorum bile. Klayve küçük olursa yazma işi tam bela oluyor. Bayan kullanıcıların elleri küçük ama erkekler için küçük klavyeli cihazdan da uzak durun. Laptop için şık görünüp de ergonominin içine eden herşeyden uzak durun aslında. Çünkü şıklık bir süre sonra görülmüyor bile ama ergonomi hayat boyu önemli.

• 41g modelini kulllanıyorum 4gb ram vardı içinde, 8gb aldım taktım 2. slota. 12 oldu.
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.