Şimdi Ara

450 bin yıllık fosil dişler, Neandertal insanının evrimi hakkında ipuçları sunuyor (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
294
Cevap
2
Favori
11.369
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
38 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: feylosoft

Bence eleştiriden önce evrimin ne olduğunu öğrenmemiz lazım. Aslını öğrenelim sonra karşı çıkalım dimi?

Ve evrimi öğrendiğin anda eleştirilerin bilimsel olmadığını ayan beyan yalan olduğunu ve bu adamların ne kadar ahlaksız olduğunu öğrendiğinde ne kadar şaşıracağını düşün. Bu anlattıklarımı ben bizzat yaşadım okumayı seven biri olarak 10 yaşında bile evrim karşıtıydım. Çünkü sadece eleştirel şeyleri okudum. Yıllar sonra dönüp baktığımda bu eleştirilerin bilimsel olmadığını Amerikan evanjelistlerin ürünü olduğunu ve bunların Türkiye şubesinin Adnan Oktar olduğunu görünce bu ahmaklara nasıl inandım diye çok sıkılmıştım. Hatta Evrim ve Evrim teorisinin farklı şeyler olduğunu, evrimin çok fazla fosil kanıtı olduğunu (bütün fosiller) öğrendiğimde çok çok ama şaşırmıştım. Üstelik dürüst bildiğim kişilerin ne kadar yalancı olduğunu öğrendiğimde daha çok şaşırmıştım.
    Evrim konusunda bilgi sahibi oldugunuzu soyluyorsunuz, burada aciklarsaniz iyi olacaktir.

Bilimsel kanitlar nelerdir, kaynak vererek yazabilirmisiniz ?

Evrim ile ilgili hangi kaynaklar var, bunlari da paylasirsaniz iyi olacaktir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 8 Ekim 2018; 10:52:26 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Evrim olmadigini, yanlis dusuncelerle dolu oldugunu soyleyen arkadaslar da dusuncelerini, dayanaklarini, kaynak yazarlarsa cok iyi olacak.

Evrim olmadigina dair bilimsel kanitlar nelerdir ? Dayanagimiz nedir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 8 Ekim 2018; 10:52:50 >
  • geng G kullanıcısına yanıt
    Sizi anlıyorum ben yaklaşık 15 sene sizin gibi düşündüm. Çünkü sadece eleştirileri okudum ve inancım gereği hareket ettim. Sonra bana söylenenlerin yalan olduğu keşfettim. Eleştiri diye okuduğum hemen herşey evanjelist kaynaklı yalanlar ve safsatalarmış. İnançla bilimi ve aklı ayrı yere koymayı öğrendim.

Şunu da ekleyeyeyim ben sadece genel kültür sahibiyim. Okuyucuyum yani bu konuda uzman değilim. Şöyle söyleyeyim. Tüm fosiller, bütün biyoloji, Gen bilimi, İlaç endüstrisi, Aşılar vs. evrimin kanıtı. Yani bana spesifik bir şey sormalısın ki cevap vereyim durumum şu an düz dünyacılarla karşılaşınca şaşıran uzay sevdalısı durumu:) Bütün bilim, bütün her şey evrimin kanıtı. Evrimde tartışılan bilimsel olarak tabi tek şey işlevin mekanizması orada kafa karışıklıkları olabilir. Yoksa evrimin kendisinde bir sıkıntsı yok.
  • quote:

Derdim sana laf yetiştirmek değil. Adnan Oktar'dan korkuyorum evet açık seçik yalan ve iftirayla ne kadar güçlü bir duruma geldiğini görmek... ZAten zayıf olan bilimsel altyapımıza kibrit suyu dökmesi bir dönem masonları şeytanlaştırıp azılı yahudi düşmanlığı yaparken günümüzde mason olduğunu iddia edip İsrailli siyasetçilerle işbirliği halinde olması ve hala din adına birilerini peşinden sürükleyebilmesi bana çok korkunç geliyor. Sana gelmiyor mu?

Evrim karşıtlığı konusunda, tekrarlıyorum elde edilen tek bir bilimsel kanıt yoktur bilim dünyasında bir tartışma da yoktur. Benim inancım bilim ve akılla çelişir o yüzden ben Evrime katılamam diyorsan saygı duyarım hiç lafım olmaz. Ama evrimi hiç bir akılcı, mantıklı tarzda eleştirmiyorsun ama fikir sahibisin. Benim karşı çıktığım konu bu.
    Arkadasin uzun yazisini az once okudum, bu basliga yazdigim iki yorumdan sonra. Kaynagin kimden geldiginin onemi yok, Adnan Oktar da olsa uzun aciklamalar ve kaynak bilgiler var.

Evrimi savunan arkadaslar kaynak bilgiler ve mantikli aciklamalar ile dusuncelerini desteklerse daha dogru olacaktır, bilimsellik bunu gerektirir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 8 Ekim 2018; 10:53:57 >
  • quote:

Sizi anlıyorum ben yaklaşık 15 sene sizin gibi düşündüm. Çünkü sadece eleştirileri okudum ve inancım gereği hareket ettim. Sonra bana söylenenlerin yalan olduğu keşfettim. Eleştiri diye okuduğum hemen herşey evanjelist kaynaklı yalanlar ve safsatalarmış. İnançla bilimi ve aklı ayrı yere koymayı öğrendim.

Şunu da ekleyeyeyim ben sadece genel kültür sahibiyim. Okuyucuyum yani bu konuda uzman değilim. Şöyle söyleyeyim. Tüm fosiller, bütün biyoloji, Gen bilimi, İlaç endüstrisi, Aşılar vs. evrimin kanıtı. Yani bana spesifik bir şey sormalısın ki cevap vereyim durumum şu an düz dünyacılarla karşılaşınca şaşıran uzay sevdalısı durumu:) Bütün bilim, bütün her şey evrimin kanıtı. Evrimde tartışılan bilimsel olarak tabi tek şey işlevin mekanizması orada kafa karışıklıkları olabilir. Yoksa evrimin kendisinde bir sıkıntsı yok.
    Iki tarafa da notrum bu konu basliginda, bu konular arastirdigim konular, o yuzden iki tarafin ne yazdigi cok onemli.

Suclamalardan ziyade destekleyici, kaynak iceren ya da kaynak icermese de; teoriyi destekleyici mantikli aciklamalarin hepsi cok onemli.

Iki karsit gorusun yazmasi cok onemli, dogruya goturecektir, tabi yazdigim gibi olursa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 8 Ekim 2018; 10:54:44 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 575m

Geçen sefer yazmadım ama bu sefer yazacağım. Yahu sizin darvinizm'den başka yayınlayacak sözde bilimsel haberiniz yok mu? Ne faydanız var bu sözde haberlerden veya halkın ne faydası var. Bir de iddia olarak değil kesin birşeymiş gibi yazıyorsunuz. Darvinizm kesinlikle ispatlanmamış hatta bugün tıp ve teknolojinin ilerlemesiyle mümkün olamayacağı kesin olan tamamen ideolojik, yaratıcıyı inkar etmek üzere yazılmış bir varsayımdan öte bişey değildir. Bu tür hikayelerle sanki bilimsel bir gerçeklik havası katılmaya çalışılıyor. Bu konu hakkında fiziksel örnekler nerededir.. Dünya çapında bilimsel bir komite araştırıp doğruluğunu kanıtlayabilmiş midir? Kesinlikle hayır. İşte daha önceki haberlerinizden birinde olduğu gibi, mesela ' Bilim Darvinin güve kuramını doğruladı' diye sanki yeni ortaya çıkmış ve kesinleşmiş gibi yazdığınız habere ithafen yazıyorum; https://www.donanimhaber.com/diger-bilim-ve-teknoloji/haberleri/Bilim-Darwinin-guve-kuramini-da-dogruladi.htm
    Bir varlığın yaradılışında olan bir özelliği evrimmiş gibi anlatmak ve bunu doğanın bir gerçeği gibi , bilimsel bir gerçek gibi lanse etmek doğru değildir.Orada eleştirye maruz kalacağını bildiğinden, renk değişimi geçici olduğundan evrim değildir demişsin. Sonra Adaptasyonun aktarımı falan..O zaman gen aktarımı derim ben buna niye evrim diyeyim?E peki evrim kısaca köklü değişimlerse verdiğin örnek ise geçici ise nasıl evrim oluyor. O zaman siyah olan beyaza döndüğünde beyaz olarak kalmalıydı yada beyaz olan siyaha döndüğünde. Sen 20 dakika güneşin bağrında bekle tenin rengi nasıl değişiyo.. Keza bazı hayvanların renk değiştirdiği de bilinioyr. Bunlar o varlığın orjinalinde olan özellikler, sonradan kazanılmış özellikler değil. Güve bugün güve olayım yarın kuş olayım demez. O zaman avken avcı olmayı deneselerdi ortada güve diye bi tür de kalmazdı..Denizin altında tüp olmadan kalmaya çalışın kaç dakika kalabilirsiniz.Hadi balıklar evrimleşip karaya çıksınlar da av olmaktan kurtulsunlar.. Bunlara göre evrim yüzyıllar yüzyıllar içinde olmuş hatta milyon yılları almış. insan ömrü en fazla 100 yıl zaten bi de evrimleşmek için 100yıllar bekleyecek. Bi de bunu nerede nasıl gözlemlediniz yüzyıllar süren bişeyi insan ömrü yetmez buna. Ayrıca nerede bu ara fosiller bakıyorsun 1000 yıl önce yaşamış timsah fosiliyle şimdiki fosil tıpatıp aynı Hani arada değişim olurkenki fosiller.. Bize bilimsel gibi dayatılan bu teoriye materyalistler sahip çıkmıştır. Dünya düzeni de bu insanların elinde dolaştığı için bilime de yön vermişlerdir. Aslında bilimsel dayanağı olan bir görüş değil ideolojik yada felsefi bir varsayımdır.Bu felsefeye göre herşey rastgele biçimde oluşabilir ve birbirine dönüşebilir . Burada esas olan güçlünün ayakta kalması zayıfların elenmesidir.(Doğal seleksiyon) Bu acımasız düzen haşa yaratıcıyı devreden çıkarır ve yok sayar. Faili sebeplere verir. Dolayısıyla vicdan sorgulaması, yaratıcıya hesap verme gibi zahmetlerden sözde kurtulunur. Yaşam bir savaş, birbirini egale etme alanı olarak görülür. Merhamet lüzumsuzlaşır. İnsanlar yozlaşır. Yaratıcı düşüncesi olmayan pek çok zihniyetin içinde, bi paket sigara için birbirini bıçaklayan insanlar görürsünüz. Hitler de bu felsefeden etkilenmiştir.. Alman ırkını üstün ırk olarak görmüş ve arileştirmeye kalkmıştır. Kendi ırkından dahi insanları engelli,özürlü oldukları için öldürmüştür. Ona göre bu insanlar toplum için faydasız ve ayakbağı idi. O ise dünyaya kafa tutacak bir ırkın peşinde olduğundan bu kimseleri evrim teorisindeki doğal seleksiyon yönteminde olduğu gibi ayıklamaya kalktı. Yani 'güçlü olan ayakta kalır zayıf olan daima yok olur' düşüncesiyle. Oysa hayat; Dayanışma, yardımlaşma ve fedakarlık demektir.. En çok merhamete en zayıflar layıktır. Küçük bi bebek ele alalım. Anne 9 ay karnında taşır, korur kollar. Yetmez süt verir. Altını değiştirir. Ağladığında hemen yanında biter. Baba desen keza öyle. Engelliler çocuklar ve yaşlılar belki onlara olan merhamet topluma yayılır. Belki Allahın merhametini iktiza eder. Belki ihsanını celbeder. Materyalizm, bencillik ve ego tatminini ön planda tutarken dinimiz ise diğergamlığı över. Bencilliği tavsiye etmez. Bu sözde bilimsel teori bilimsel değil ideolojiktir.
    Habere konu olan hikayenin aslı; ( Bu tür haberler ve benzerleri ısıtılıp zamanla tekrar revizyona sokulur. Sanki yeni bişey bulunmuş gibi yapılır)http://www.dogalseleksiyonvedarwinizm.com/kelebekler.html
    Kelebeklere dairhttp://www.dogalseleksiyonvedarwinizm.com/davranislar.html
    Hitler ve diğer akımların darwinizmden nasıl etkilendiğine dair;http://www.dogalseleksiyonvedarwinizm.com/nazizim.html
    Basligi bastan okuyorum, bu okudugum mantik cercevesi icinde yazilmis 2.yazi oldu evrim karsiti.

Evrimi destekleyen arkadaslarin da karsit yazilarini okumak isterim, su ana kadar oyle bir yazi okumadim, basligi okumaya devam ediyorum hala.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 8 Ekim 2018; 10:55:16 >
  • quote:

Evrim mekanizması raslantısallığa değil doğal seçilime dağılır. İnsan eliyle yapılan ıslahat çalışmaları buna örnektir. Köpek kurttan gelmiştir. İnsan eliyle yaklaşık 10 bin yılda bugünkü cinsler türetilmiştir. Ve hala türetilmektedir. Eskiden muz pek yenecek birşey değildi, her defasında daha kaliteli ve çekirdeksiz muz ekilerek bugün ki cinslere ulaşılmıştır (GDO'dan bahsetmiyorum). Buna yapay seçilim denir. Doğa içinde doğal bir biçimde canlılar öne çıkan özellikleriyle seçilerek gelecek nesle döl aktarırlar, başaramayanlar ortadan kalkar başaranlar çoğalır. O yüzden bütün canlılık alemi biz de dahil çılgınlar gibi çoğalmak isteriz. Gördüğün gibi raslantısallık işin içinde sadece mutasyon kısmında var. Onu da her an virüslerde görüyoruz.

Adnan hoca tarafına gelirsek verdiğin ve gösterdiğin tüm kaynaklar o taraftan geliyorsa burada kimin suçu var? Bu direk senin suçun değil tabi bu adamın palazlanmasına göz yumanların suçu o kadar kötü bir hale gelmişti tüm terminolojiyi dahi adamlar belirlemiş.

Evrime göre raslantısallıkdan ziyade koşullar ve doğal seçilim vardır.

Maymundan gelme diye bir şey yok, ortak atalar vardır.

Dolayısıyla bugünkü maymunlar neden insan olmuyor diye bir şey de yoktur sistem böyle işlemez.

Sadece başarı yönünden bakarsak en başarılılar tek hücrelilerdir. Bu durumda her canlının tek hücreliye evrimleşmesi gerekirdi. Hayır o da öyle işlemiyor bir kere bir yola girdiyseniz geri vitese pek takamazsınız.

Dünyada evrimi; aşırı görüşleri ve hıyanet şebekeleriyle ortaklığı olmayan bilim adamları reddetmez reddemez, binlerce kanıt var. Reddettiği anda bilim adamı olmaz.

Gerisi laf biliyorsun. Evrimi reddetmen içinkanıt üretmen gerekir laf değil...
    Bu baslikta evrimi savunan ve birseyler yazmaya calisan tek siz varsiniz, o yuzden sizi alintiliyorum. Evrimi savunan ve iddiasini mantikli aciklamalar ya da kaynak bilgiler ile yazacak her arkadasi dikkatlice okuyorum, kaynak kitaplar yazarlarsa onlari da okumayi dusunuyorum.

Dogal Seleksiyon ve Yapay Seleksiyondan ve ortak atalardan bahsedilmis, ama bunlarin, neden, nicin, nasil oldugundan bahsedilmemis, sadece bir sav seklinde kaliyor. Evrimi destekleyen her arkadas neden savundugunu yazarsa okumaya devam edecegiz, evrim karsiti olanlari da.

Konuda elle tutulur 3 tane yazi var, 2 si evrim karsiti, biri de bu yazi ama cok yetersiz, sadece sav seklinde, basligi takibe devam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 8 Ekim 2018; 10:56:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: geng

Iki tarafa da notrum bu konu basliginda, bu konular arastirdigim konular, o yuzden iki tarafin ne yazdigi cok onemli.

Suclamalardan ziyade destekleyici, kaynak iceren ve ya da kaynak icermese de teoriyi destekleyici mantikli aciklamalarin hepsi cok onemli.

Iki karsit gorusun yazmasi cok onemli, dogruya goturecektir, tabi yazdigim gibi olursa.

Youtube'da Celal Şengör din bilim yazıp çıkan oynatma listesindeki videolara bakın. İki tarafın da fikirleri mevcut.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mako3e

Donanım haber değil ateizm yayma ve yaşatma derneği sanki.

Evrim teorisi, ateizmin altyapısını doldurmak için uydurulmuş bir inanç sistemidir. Bu inancı yaymak için yapmadıkları hile, yalan kalmamıştır. Buna inananlar körü körüne inandıkları için gerçeğin ve tasarımın değil raslantının peşine düşmüşlerdir.

Donanım haber yazarlarını kontrol etmeli. İdeolojisini empoze etmek için yazarlığı kullanan kötü niyetli kişileri engellemeli.
    İi dedin kral

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mako3e kullanıcısına yanıt
    Yazarın ateist olduğu falan yok tek yaptıkları alıntı yaptıkları kaynaktan olduğu gibi çevirmek :)
  • neye inandığınız kimseyi ilgilendirmez, istediğinize inanabilirsiniz. yalnız ilk insan ya da insanlar yerine, dedem yada dedelerim deseniz de bizi işin için katmasanız tam süper olacak. siz maymun olduğunuza inanıyor olabilirsiniz, sizin tercihiniz.

• Evrimcilerin “dedemiz maymundu” demediğini hala anlayamayan kişilerin muhtemelen atası olarak bir kuş türü açıklanacak diye düşünüyorum ben de.

Yani rahat olabilirsiniz. No maymun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • mako3e kullanıcısına yanıt
    forumda uzun yazı rekoru kırmışsınız. daha uzununu görmedim.
  • Bilimle ilgili her konuda, yazarları linç etmeye çalışan bir takım insanlar olduğunu görmek üzücü. Hele ki böyle bir platformda. (Pek sanmasam da, belki faydası dokunur) Arkadaşlar bilim din gibi subjektif bir takım anlatılar ya da yayınlar üzerine kurulmamıştır. Bilakis; objektif olması sebebiyle Galilei'den beri din adamlarının linçine uğramıştır. Biraz daha hoş görülü olursanız, engizisyon taraftarı değil, lutherci olma lütfuna bile erişebilirsiniz. Daha fazlasını kimse sizlerden beklemiyor. Bilimin sizin dininizle uğraştığı yok biraz rahat olun. Ayrıca evrim yaradılış destanlarınızla tabanda zıtlaşmaz. Gerisini de "yorum farkı" şemsiyesi altında toplayıp inanmaya devam edebilirsiniz.

• Ben insan oğlu insanım. 124bin den ziyade veya eksik peygamberin bildirdiği gibi , Kendisine Peygamber olan Adem aleyhisselamdan türedik. Biz Müslümanlar buna inanırız. Peygamberler Sıdktır yani; Dinde ve diğer meselelerde sadık ve doğrudurlar. Yalandan uzaktırlar.

Hayvan oğlu hayvan olduğunu iddia edenlere de acımakla beraber ne diyim onlar da özgür ve zorlayamayız. Bir diş bulup ondan bir ara tür çıkaranlarda bilim adamı sanki peygamber kabul edip dedikleri sorgulanmadan doğru ve tartışılmaz kabul ediyorlar. Hatta tartışanları yobaz gerici dengesiz cahil kabul ediyorlar. Hatta geçen biri bunu söylediğimde beni yerçekimini kabul etmemekle suçladı.
    Arkadaşlar aslında nedeni basit ben Mühendislik okudum ama aynı zamanda dini kitaplarda okudum.
    Bize cahil diyenlerin eminim ki bir İslam alimin kitabını okumadıkları bir İlmihal kitabı okumadıkları için veya Dini kitap yerine Fetönün kitaplarını okudukları için böyleler.
    Kısaca ben İnsan oğlu insanım. Hayvan oğlu hayvanım diye inanmakta özgürsünüz ne desek boş.

• Evrim yoksa, ülkemizde yaşayan "homo habilis" türü az gelişmiş insanlar nedir? Dıştan insan, zeka orangutan bile değil...

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu bu olunca nasıl da cengaverleşmişler buna gelmeden şu ülkeyi nasıl kurtaracaz diye de düşünün

• Kendi dünyanızda falan heralde bu dedikleriniz.

Tüm dünyaca kabul görmüş, dersleri verilen, aktif şekilde araştırmaları yapılan, her geçen gün sağlamlığı artan bir bilim alanının sizin 2 iki saçma kelimenizle sarsılacağını mı düşünüyorsunuz?

Dünya sizin etrafınızda dönemeyecek kadar büyük, ha dersen dünya dönmüyor o yalan bir şey diyemem tabi.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.