Şimdi Ara

45.000TL’ye kadar hb araç tavsiyesi hk.

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.069
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Araç seçerken hep zorlanıyorum neden bilmiyorum :)
    Öncelikle bütçem max 45.000TL
    Kriterlerim;
    1.Spor görünüm ve yakışıklı bir araç.
    2.Çok yaşlı bir araç düşünmüyorum 2010+ diyelim
    3.Bekarım;geniş veya dar, bagaj boyutu filan önemli değil.
    4.Senede max 10.000km yapıyorum. Benzinli düşünüyorum. Aslında dizel daha iyi olur fakat bu bütçe ile daha iyi arabaya binmek için benzinli öncelik.
    5.Araç bende uzun seneler kalmayacak. Elimde patlayan bir araç istemiyorum. Aslında Coupe filan düşünüyorum fakat geri satışı düşünüp korkuyorum açıkçası 😁
    6.Çok boş bir araç olmasın istiyorum.

Benim araştırmalarım neticesinde bulduğum araçlar şunlar;
    1.Ford Fiesta 2015 Trend x mavi renk özellikle çok iyi :) fakat 45.000 bütçe ile bunu almak ne kadar mantıklı koca bir ? 😁
    2.Seat leon mk2 1.6 style ( makyajlı kasa ) aslında buda hoş bir araç sporda fakat apaçi arabası oldu biraz Türkiye’de
    3.Clio 0.9 icon bu araba dış tasarım olarak güzel fakat kalite yoksunu sanki, araç içine bindim kullandım. Nedense çok içime sinmedi. Bunu alacağıma Fiesta alırım diye düşünüyorum.
    4.Golf 5 1.4TSI bu araç 2.el piyasası ve güçlü motor ile hoşuma gidiyor. Fakat eski bir araç oluşu ve o direksiyon tasarımını hiç beğenmediğimden listemden son sırada :)

Bir tarafım diyor en güçlü adayım olan Fiesta’yı al geç. Sonrasında ulan 45bin etmez bu araç sen daha kaliteli bir araç al diyorum. :) golf 5 filan bakıyorum hem yaş hem tasarım olarak eski geliyor gözüme😁
    Uzun lafın kısası çok kararsız kaldım vesselam. Siz olsanız hangisini alırdınız veya sizin tercih edeceğiniz araç ne olurdu 😁

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• aralarında en mantıklısı fiesta, tercihim fiestadan yana olurdu.
  • Focus 2.5 bakabilirsiniz.
    https://www.sahibinden.com/ford-focus/benzin-lpg,benzin/manuel?a5_max=2011&sorting=price_asc&a8=62068&a1864=51978&viewType=List&a5_min=2010&price_min=43000

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Senkei -- 16 Şubat 2018; 8:47:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sar1Lac1

aralarında en mantıklısı fiesta, tercihim fiestadan yana olurdu.

Benimde en çok kafama yatan Fiesta. Çok niyetliyim, fakat 45k bütçe ciddi bir rakam bunu fiestaya bağlamak çok mantıksız geliyor. Sonuç olarak çok konforu olmayan, motoru nisbeten vasat olan bir araç :) gönül astra 1.4T İstiyor aslında 😁 onuda temizi 50-52 👎

• instaser İ kullanıcısına yanıt
    Astra 1.4t temizi 60 lira. 2013 öncesi kronik manifolt sorunlu, kazalı olanlar bile 55 e satılıyor. H kasa temizler bile 52-53 lira

• quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Astra 1.4t temizi 60 lira. 2013 öncesi kronik manifolt sorunlu, kazalı olanlar bile 55 e satılıyor. H kasa temizler bile 52-53 lira

Param yetmediği için çok araştırmadım şahsen 😂 2011 var bir tane 54bin istiyor. 60k çok Bence j kasa için 🤔

• Clio 0.9 öneririm şiddetle vergisi iyi performansı eyi 45000e b sınıfı araçta kalite konfor da olmayıversin canım tipi eyi ama tip önemli değil ama konfor vs.. istiyirsen attrage cvt öneririm

• quote:

Orijinalden alıntı: instaser

quote:

Orijinalden alıntı: ilhdmr

Param yetmediği için çok araştırmadım şahsen 😂 2011 var bir tane 54bin istiyor. 60k çok Bence j kasa için 🤔

Hocam haklısınız bence de gayet çok ama her şeyin fiyatının inanılmaz arttığı bir ülkede ne parasını hak ediyor ki? Kazalı fiestalar bile 45.000 lira. Patron çıldırmış olmalı

• quote:

Orijinalden alıntı: defiant82

Clio 0.9 öneririm şiddetle vergisi iyi performansı eyi 45000e b sınıfı araçta kalite konfor da olmayıversin canım tipi eyi ama tip önemli değil ama konfor vs.. istiyirsen attrage cvt öneririm

Clio 0.9 + ları çok az daha güçlü, donanım olarak daha dolu

Fiesta 1.25 +ları: daha kaliteli,Yol tutuş nisbeten daha iyi, şahsen daha yakışıklı bir araç. 2.elde daha iyi, turboyu kucağa alırım derdi Yok. Atmosferik sağlamlığı var :)

Siz bu aşamada Clio tercih nedeniniz nedir ?

• aralarında mantıklı olan fiesta tabi ki c sınıfı hb olucaksa aralarında golf tercih ederdim.
  • Dizel 308 alırdım bendede şu an 308 var sen makyajlısını alırsın o paraya tabi ben 40 a maal etmiştim

• quote:

Orijinalden alıntı: 7dreaMSoLdier_

Dizel 308 alırdım bendede şu an 308 var sen makyajlısını alırsın o paraya tabi ben 40 a maal etmiştim

308 tam ile arabası hocam :) kocaman araba bana ufak hatlı araç lazım 😁

• Golf 5 al kurtul gidip spor diye clio alma aman diyim beş para etmez görünüşüne aldanma bende 1.6 fsi vardı o bile zevkliydi tsi daha zevkli olur hiç sorun açmadı temizini bulursan sorun olmaz

• Hocam benim de max 47 bütçem var ve ben de B segment arac bakıyorum. Gönlümden 2010+ polo geçiyor ama dusuk km ve temızlerı bı fıyata hıc yok nerdeyse. Bır de seat ıbızalat vat 2013 ve sonrası, ıbızalarda da hrm dusuk km hem fiyat avantajı var sankı. Nasıl yapsam kararsızım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • İbiza mantıklı tercih, ama özellikle tsi motor almaya bakın. Bir diğer opsiyon rakamı bir tık yükseltip polo veya i20 style düşünebilirsiniz.

• instaser İ kullanıcısına yanıt
    Astra j ile aynı araç olan cruze var, daha yakışıklı hem de.

45 bin bütçeyle temiz 2012 model bulunur.

• Daha yeni Leon sattım, söylediğin kriterlere uyuyor bence MK2 ama temizini bulman baya zor.
  • hemen hemen aynı kafadayız ben sadece bekar değilim :)
    1. Alfa Romeo gulietta
    2. Seat Ibıza
    3. Audi TT
    4. Mini cooper

araştırabilirsin.

ucuz alırsan satarken problem olmaz bence her arabanın bir alıcısı var amacın kar etmek değilse bence gönlünden geçeni al..
  • Trend x yerine 208 1.2 vti active biraz daha donanımlı olur. Yakıt/performans olarakta gayet iyi. 208 bence B segmentinin 2. elde f/p arabası.
  • clio
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.