Şimdi Ara

4199 TL HP Pavillion, 15' AMD Ryzen 5 3550H, GTX 1650, 512 GB SSD, 8 GB DDR4 (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
423
Cevap
9
Favori
45.017
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Fiyatı iyi gibi ama 1 yıldız veren adamı görünce güldüm zaten Windowssuz satılan laptobu işletim sistemi yok diye 1 yıldız vermiş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4199 TL HP Pavillion, 15" AMD Ryzen 5 3550H, GTX 1650, 512 GB SSD, 8 GB DDR4
    Şunu da şöyle bırakayım :) Yeni başladım kurcalamaya, henüz Wifi kartı ve touchpad çalışmıyor. Ekran kartı 7MB görünüyor (ve yavaş çalışıyor). Sorunları tam olarak çözersem bir rehber halinde buraya aktarırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bcanata -- 11 Aralık 2019; 23:2:19 >
  • bcanata B kullanıcısına yanıt
    En çok merak ettiğim bu realtek kartının çalışıp çalışmayacağıydı. Öğrendiğim iyi oldu hocam. Ekran kartı için osxinfonun amd tabanlı buildini indirmenizi tavsiye ederim. İçinde genelde bütün onboard gpular için kext oluyor. Ben i5 8250 ye kurulum yaptım ve direkt ilk bootta ekran kartı var olarak tanıdı hazır kext sayesinde

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim iade bugun hesabıma geçti ortalama 15 gün sürdü başvurunun tam olarak tamamlanması. Darısı bekleyenlerin başına

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayrına biri şu bölüme konu açsın da ordwn devam edelim

https://forum.donanimhaber.com/forumid_216/tt.htm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dragon Fighter -- 12 Aralık 2019; 11:42:11 >
  • Notebook bölümünde Pavilion Gamin 15 Serisi konusu açılmıştır.
    https://forum.donanimhaber.com/hp-pavilion-gaming-15-serisi-ana-konu--141192269
  • Flying_Hero F kullanıcısına yanıt
    Eline sağlık hocam

• arkadaşlar bende 3999tl lik 1050li versiyondan aldım bir adet. iade kampanyası devam ediyormuş kota olayı falan yok kaydı açtık. cihaz bugün geldi bir mini inceleme yapmak isterim.

Tasarım:

Cihaz bence şık, çerçeveler ince, touchpad biraz daha uzun olabilirmiş ve touchpad biraz oynuyor çok sabit değil. ama kullanımı güzel sorun yok. kasa kalitesi iyi görünüyor beğendim. klavyesi iyi yazması çok rahat sessiz. cihaz beklediğimden hafif geldi buda bir artı. Ekrana ayrı değineceğim. Ses kalitesini beğendim. Hoperlör konumu itibariyle direkt sesi yüzünüze veriyor ve bence ekolayzır ayarlarıyla da oynayınca çok güzel bir kalite elde edilebiliyor. Özellikle mikrofonu bence çok iyi. sanki kulaklık varmış gibi kaliteli mikrofon çıkışı var. kamera klasik pc kamerası. anca skypelik kullanırsınız. Pil ömrü hakkında bi yorum yapamam tabii ki kullanmam lazım biraz.

Performans:

gerçekten çok iyi. burda donuyor video izletmiyor diyen arkadaşlar ilginç. son yaklaşık 1 ayda 5 tane pc kurulumu yaptım. daha yüksek donanımlı işlemcili pclerde vardı aralarında. en hızlısı buydu. zaten çoğu driver kuruldu anında. normalde windows kurulumu sırasında pc daha ağır çalışır bunda tık yok. driverler vs kurulurken yanında ofis olsun diğer uygulamalar olsun kurdum çok çabuk kuruldu. amd çoklu çekirdek performansı gerçekten şahane. denemek için bf4 açtım. referans olması açısından herşey tamamen ultrada 70fps aşağısını görmüyor. sistemde kullanılabilir ram 6 ve 8'e çıkaramıyoruz maalesef onboard gpu yüzünden. ama şuanlık hiçbir etkisini görmedim. performans olarak kesinlikle çok iyi cihaz. hele iadeyle beraber 3400 civarına bence muazzam. yok amd nvidia uyumsuz yok ikisi beraber çalışmaz falan diyen arkadaşlar, LTT de dahil belki 20 tane teknoloji kanalını takip ediyorum yabancı. Çoğu yeni amdlerle beraber kendi pclerinde amdyi tercih ediyorlar işlemci olarak, ekran kartları ise nvidia. Tüm imkanlara sahip bu insanlar bile böyle tercih edip hiç problem yaşamazken sizin kalkıp bunlar uyumsuz bunlar beraber çöp vs gibi yorumlarınız komik.

Ekran:

En çok tartışılan konu bu oldu sanırım. Ekran TN panel gibi diyebiliriz SVA falan uydurma yani. Kendi cihazım IPS ve IPS'ten bu ekrana geçmek çok zor olurdu. kötü çöp çamur gibi vesaire değil. ama iyi de değil. max 60hz destekliyor arttırmayı denedim olmadı. görüş açıları kötü sağ sol yukarı aşağı oynattığınızda renkler değişiyor kayıyor. ilk kurduğumda daha kötüydü ama radeon ayarlarından renk ayarlarıyla oynayınca çok daha iyi bir hale geldi. Ekrana düzgün açıdan bakarsanız gayet güzel işinizi görür kısacası. yok başımı ağrıttı yok gözümü kanattı yok kanser etti gibi yorumları kesinlikle yanıltıcı buluyorum.

Kısacası, bu bir F/P bilgisayarı. O yüzden Fiyatı da göz önünde bulundurarak bir eleştiri yapmak gerek. 3400tl bandında bu cihazın daha iyisi ya da eşdeğeri yok. bence 4bin tl aralığında da yok.

• selamlar radeon güncellemesi geldi ve cihazın ekranı baya bir kaliteli hale geldi radeon ayarlarından ufak bir renk düzenlemesi yaptım müthiş bi ekran çıktı ortaya
  • funnyman043 F kullanıcısına yanıt
    Güncelleme nasıl yapılıyor ? ve ayarları söyleyebilirmisiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: portakal1

Güncelleme nasıl yapılıyor ? ve ayarları söyleyebilirmisiniz
    sağ altta radeon güncellemesi diye güncelleme geldi güncelledim renk ayarları vs oturdu. ilk başta biraz sarımtıraktı fakat şimdi iyi
  • arkadaşlar bu laptobun touchpadini nasıl kapatıyorduk?
  • Dragon Fighter kullanıcısına yanıt
    Şu şekilde kapatılıyor:

4199 TL HP Pavillion, 15" AMD Ryzen 5 3550H, GTX 1650, 512 GB SSD, 8 GB DDR4

Fakat kapatmak yerine, fare takılınca devre dışı bırakmak daha mantıklı sanki ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mazonami -- 3 Ocak 2020; 21:12:38 >
  • mazonami M kullanıcısına yanıt
    Eyvallah yazı yazarken hep elim dokunuyor

• seferihsn kullanıcısına yanıt
    Ben de bunu merak ediyorum arkadaşlar max q değil di mi?
  • Max q nedir arkadaslar

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: m@rslan

Max q nedir arkadaslar
    https://lmgtfy.com/?q=max+q+ekran+kart%C4%B1+nedir

• quote:

Orijinalden alıntı: seferihsn

https://lmgtfy.com/?q=max+q+ekran+kart%C4%B1+nedir

Alıntıları Göster
    Bu li kle ugrasana kadar iki cumle yazsan ginaha mi girerdin dostum.

Ama forum forumluktan cikip laf sokma yerime dondu, unutmusum.

Yok iste yok google da, sacma sapan reklam cumlelerinden baska bisey cikmadi. Arattim.

Bu kadar teknoloji profesoru dolu bir forumda mutlak anlayacagimiz dilden izah edebilecek biri vardir diye umdum

• m@rslan kullanıcısına yanıt
    Yahu neden kızıyorsun ki kesinlikle laf sokma gibi bir amacım yoktu. bana da eski zamanlarda bu tipte bir link atılmıştı ve o zaman fark etmiştim araştırma yapmadığımı. Araştırma yapmayı öğrenmeniz çok önemli, sizin iyiliğiniz için yani.
  • 
Sayfa: önceki 1819202122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.