Şimdi Ara

+407 208 .....le BAŞLAYAN TELEFON NE OLABİLİR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
57.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • +407 ile başlayan bir telefon bugün bir kaç defa çağrı bıraktı. Bana tuzak gibi geldi, internetten araştırdım , bu tür Romanya ve Bulgaristan üzerinden extra ödemeli hatlardan çağrı atıyorlarmış. Oyuna gelmemek için arayıp sen kimsin diye sormadım, bu tür durumlarda kendimi kaybediyorum, ağzıma geleni sayıyorum. Türkcell e mi bildirsem ne yapsam?

• Yurt dışı.Ama hangi ülke bilemicem.
  • Bana da geliyor Bulgaristan ve Moldova'dan...Kesinlikle geri arama...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sum 41

Bana da geliyor Bulgaristan ve Moldova'dan...Kesinlikle geri arama...

Haklısın kardeş, bi daha aramasını bekliyom, çağrı bırakırken telefonu açıp ben onu düdüklicem bu sefer.
  • kıbrıs olabilir, kıbrıs numaralarında alan kodu yerine + yazıyor
  • bugün +407 ile başlayan bir çağrı aldım
    +407 345 04895 numaralı telden geri dönüş yapmadım

ne olduğunu bilmiyorum ama geri dönüş yapılınca
    epeyce bir zarara uğrama olasılığı var dikkatli olunması
    gerekiyor bu konuyla alakalı bilgisi olanlar lütfen
    bilgilendirsin

herkese kolay gelsin
  • beni de aradılar bu numaradan..
    tanıştık msn de falan devam ettik..
    sonra dünya güzeli bir romen kız geldi türkiyeye. beraber tatile gittik 10 gün antalyaya falan..
    çok güzel bir dönemdi...

demek isterdim ama böyle bir şey yok.. gazetelerde okuyoruz.. sen aradıkça sana fatura giriyor bir de üstelik tatlı sözlerle kandırıp, bilet alacağım türkiyeye geleceğim para ver diye para istiyor senden..

sakın aramayın geri.. hatta silin numarayı yanlışlıkla ara tuşuna basıp da aranmasın diye son çağrılarda da kalmasın...
  • http://www.sanalalemci.com/tag/407-nerenin-alan-kodu

Romanya’dan +407 Kodu ile arayan dolandırıcılara dikkat

Az önce +407 kodu ile başlayan bir numaradan cevapsız çağrı aldım merak edip araştırdım..

Son günlerde herkesin başının belası olan dış ülkelerden cep telefonlarına olan çağrılar, genellikle insanları hatlarını yurt dışı aramalara kapatmaya sevkediyor. Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalar doğrutulsunda yabancı ülkelerden sizi arayan ya da çağrı bırakan kişilere kesinlikle geri dönmemeniz konusunda uyarılıyor. Bu kişiler sizi arayarak ” Falanca ülkedeyim, seni çok beğendim, 100$ gönderirsen Türkiye’ye gelmek istiyorum ” şeklindeki yalanlarla hem kontörlerinizi hemde paralarınızı alıyor. Genellikle Romanya’dan gelen ( +40 telefon kodu ) bu aramalara kesinlikle yanıt vermeyin veya geri dönüş yapmayın.

+407 ile başlayan bir telefon kodu bulunmamaktadır.

Fakat +40 Romanyanın telefon kodudur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PhenoL -- 9 Şubat 2011; 16:30:36 >

• Gece 5 de çağrı bıraktı iyi sövdüm ama neye yarar uykumdan olduğumla kaldım..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben tam ararken yakaladım açtım 2. aramasıydı hemen kapattı amam giren girdi adama
  • Yarım saat önce +40 73 066 9448 numaradan çağrı bıraktılar. Yurtdışında akrabası falan olan belki yaşlı insanlardan geri arayan ve tuzağa düşen olabilir. Operatörler bunu engelleyemez mi acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hattım yurtdışına kapalı olmasına rağmen aradılar nasıl oldu ben de anlamadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.