Şimdi Ara

4000 TL F/P odaklı sistem tavsiyesi (Kasa, ssd, psu ve monitör hariç)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
1
Favori
393
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıkta da yazdığım gibi elimde halihazırda birkaç parça mevcut.
    (Kasa, SSD, PSU ve monitör), onun dışında

4000TL bir bütçe ile GTX 1070 veya RX 580'li bir sistem almayı planlıyorum fakat yeni nesil Coffee lake işlemcileri ve uyumlu anakartları mi beklesem, yoksa Ryzen sistem mi toplasam karar veremedim.
    Eğer uygun fiyata uyumlu 3000-3200 MHz aralığında çalışabilen RAM&anakart ikilisini ve diğer parçaları bulabilirsem Ryzen sistemin daha mantıklı olabileceğini düşünüyorum. Sizlerin fikirlerinize de ihtiyacım var.Elimdeki Freesync monitör ile RX 580'li sistem de mantıklı geliyor ama bütçem yeterse de GTX 1070 acaba daha mı mantıklı diye düşünüyorum.Gtx 1070'in Performansının RX580'den daha fazla olması cezbediyor. Sizce nasıl bir sistem toplamalıyım, hangi parçaları almalıyım ? Son olarak, amazon ya da yurtiçinden alınması farketmez.

Dipnot: RX580'e alternatif GTX1070 yazmamın sebebi 144hz de drop olmadan akıcı şekilde oyun oynamak istemem, 1070'in daha güçlü bir kart olması, ama bu sefer de freesync özelliğinden yararlanamayacağım.

Dipnot2: Sistem sadece oyun oynamak için alınacak, render yapılmayacaktır.
    Oynadığım oyunlar: CS:GO PUBG H1Z1 LOL BF1 BF4 COD GTA V

Önerilerinizi bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dirty Sprite -- 8 Ekim 2017; 21:20:12 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gtx 1070 tabii ki daha mantıklı. Bekleyebilirseniz bekleyin. Bekleyemezseniz de 1600 ya da 8400 üzerinden gidin. Ram bulmak çok da zor birşey değil 2400mhz ve 3200ün arasında dağlar kadar fiyat farkı da yok. Ama 8400 üzerinden gitmek mantıklı (şuan için)öyle kişisel bir yorum da yapayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dommann -- 8 Ekim 2017; 21:25:28 >
  • dommann D kullanıcısına yanıt
    8600k beklemeye değer mi hocam ? Yoksa r5 1600 ya da 8400 mu alayim ? Eger 8400 alirsam yuksek mhz ram almama gerek kalmayacak, ryzen sistemde olduğu gibi.Fakat anakartları çok pahalı.

• Bence beklemeye değer. 8600k şahane bir performans gösterecektir ve ryzen 1600ün de esamesi okunmaz 8600knın yanında. Onun muadili 8.nesil arasında 8400 olabilir en fazla.
  • dommann D kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam 1-2 hafta daha bekleyip fiyatlara bakarım, ama içimden r5 1600 ve b350 tomahawk ya da b350m-a almak geliyor. Değerli yorumunuz için teşekkür ederim bu arada.

• Render vs yapmayacaksanız 8600K'yı %100 bekleyin, mükemmel bir işlemci olacak.
  • Michael Townley kullanıcısına yanıt
    ne zaman çıkar ve ülkeye ne zaman gelir ?
  • rerea kullanıcısına yanıt
    Geçen hafta çıktı işlemciler. 8100, 8350K 8400 ve 8700K geldi ülkemize. 8600K da bu ay içerisinde gelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rerea

ne zaman çıkar ve ülkeye ne zaman gelir ?

İşlemciler çıktı, fakat bizim ülkemize "çıkmasını" beklememiz gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Michael Townley -- 10 Ekim 2017; 17:8:30 >
  • rerea kullanıcısına yanıt
    Ekim sonu kasım başı.

• Vatana bir ugrasana hafta sonlari guzel indirimler oluyor onlari takip et mutlaka. Misal vatanin %18 kdv indirimi zamanina denk getirirsen cok iyi ucuza sistem toplayabilirsin ama sen git bi teklif al bazen elde kalan son urun olunca cok uyguna veriyorlar.

• Fabest35 F kullanıcısına yanıt
    Hocam dediginiz gibi %18 kdv indirimi denk geldi bugun : Islemciyi aldim.Tesekkurler yorumlar icin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dirty Sprite -- 15 Ekim 2017; 23:17:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.