Şimdi Ara

4000 TL civari IPS ve GSYNC monitor tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
993
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni bir monitor alma ihtiyaci icerisindeyim, ve maximum 1 hafta icerisinde alacagim, fiyatta herhangi bir problemim yok. ancak 4K dusunmuyorum, 2K yani 1440p ips ve gsync olmasi yeterlidir benim icin.

Baktigim monitor, Asus ROG Swift PG279Q.

tavsiye edebileceginiz alternatif monitor var mi bu aralikta?

dedigim gibi fiyat onemli degil, onemli olan panelin goruntu kalitesi ve gsync teknolojisi.

asus fiyat 4250 tl civarinda, 5000 e de cikarim..

Monitor tercihimdeki onemli etkenler :

1: Is icin, grafik tasarim (bu yuzden goruntu kalitesi onemli)

2: Yuksek cozunurluklu film/dizi izlemek, offline oyun oynamak(Witcher , batman vs..)

ve en onemli konu, Asus ROG Swift PG279Q lerde ips glow , backlight bleed in ciddi derecede rahatsiz ettigi konusuluyor, ancak yeni urunlerde nispeten kabul edilebilir duzeydeymis.

Bu konu hakkinda bilgi verebiliecek olan biri var mi, yakin zamanda bu monitoru almis ve kullanmis kisilerden yorumlarini esirgememelerini rica ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bellerephone -- 1 Ekim 2017; 19:48:41 >

• O kadar para verip 4k alınmazsa bence yazık olur. Ya 4k tv alın ya da boşverin bilgisayar monitörünü. Ben de 2k monitör var IPS değil 144 hz hem bilgisayarı hem uydu alıcısını bağlıyorum. Free sync ama şimdi arasıra diyorum ki bu paraya 4k tv alabilirdim duvar boyutunda. İş için alıyorsanız bilemicem ama oyun için alıyorsanız bence 4k tv.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rerererara

O kadar para verip 4k alınmazsa bence yazık olur. Ya 4k tv alın ya da boşverin bilgisayar monitörünü. Ben de 2k monitör var IPS değil 144 hz hem bilgisayarı hem uydu alıcısını bağlıyorum. Free sync ama şimdi arasıra diyorum ki bu paraya 4k tv alabilirdim duvar boyutunda. İş için alıyorsanız bilemicem ama oyun için alıyorsanız bence 4k tv.

4k tv olayına bence pek takılmayın.Bende de 4k tv var ama standart hd yayınları izliyoruz mallesef. 4k yayınların yaygınlaşmasına daha çok var gibi.Hani dersen 4k film indir izle,ne kolay kolay aradığın filmlerin 4ksu bulunuyor ne indirmesi kolay oluyor.Kaldıki tvnin birde okuyamadığı düşün.Monitör olarak bakacaksak,üsteminiz üpper değilse 4k gereksiz ama gerçekten üst düzey bir sisteminiz varsa 4k alın geleceğe yatırım yapmış olursunuz.Onun dışında 2k full güncel özellikli monitörler işinizi gayet görecektir. Monitör önerisine gelecek olursak,bence budur denecek tek ürün amd ekran kartları için olan samsung chg70, bende bunun gsynlisini bekliyorum ama bir türlü gelmedi.Gelecek deniliyor ama 2018 başlarını bulur gibi.:)

• Ben de monitor olarak laptopa 40"tv aldim cok iyi Samsung 40mu6470
  • quote:

Orijinalden alıntı: -SKYNET-

quote:

O kadar para verip 4k alınmazsa bence yazık olur. Ya 4k tv alın ya da boşverin bilgisayar monitörünü. Ben de 2k monitör var IPS değil 144 hz hem bilgisayarı hem uydu alıcısını bağlıyorum. Free sync ama şimdi arasıra diyorum ki bu paraya 4k tv alabilirdim duvar boyutunda. İş için alıyorsanız bilemicem ama oyun için alıyorsanız bence 4k tv.

4k tv olayına bence pek takılmayın.Bende de 4k tv var ama standart hd yayınları izliyoruz mallesef. 4k yayınların yaygınlaşmasına daha çok var gibi.Hani dersen 4k film indir izle,ne kolay kolay aradığın filmlerin 4ksu bulunuyor ne indirmesi kolay oluyor.Kaldıki tvnin birde okuyamadığı düşün.Monitör olarak bakacaksak,üsteminiz üpper değilse 4k gereksiz ama gerçekten üst düzey bir sisteminiz varsa 4k alın geleceğe yatırım yapmış olursunuz.Onun dışında 2k full güncel özellikli monitörler işinizi gayet görecektir. Monitör önerisine gelecek olursak,bence budur denecek tek ürün amd ekran kartları için olan samsung chg70, bende bunun gsynlisini bekliyorum ama bir türlü gelmedi.Gelecek deniliyor ama 2018 başlarını bulur gibi.:)

Hocam, ekran kartim gtx 1080 oldugu icin, gsync li monitor tercih ediyorum, 4K icin ekran kartini da degistirmem gerekecek, o yuzden hic yanasmiyorum, ayrica 4K da, yuksek hertz ve ips panel yok maalesef. o yuzden mecburen 2K monitorlere bakiyorum.

Peki , Asus ROG Swift PG279Q bu monitor hakkinda ne dusunuyorsunuz, fiyatini bir kenara birakicak olursak.

Gordugum kadariyla forumda da bu monitorden kullanan cok kisi yok.

• quote:

Orijinalden alıntı: bellerephone

quote:

Orijinalden alıntı: -SKYNET-

quote:

Hocam, ekran kartim gtx 1080 oldugu icin, gsync li monitor tercih ediyorum, 4K icin ekran kartini da degistirmem gerekecek, o yuzden hic yanasmiyorum, ayrica 4K da, yuksek hertz ve ips panel yok maalesef. o yuzden mecburen 2K monitorlere bakiyorum.

Peki , Asus ROG Swift PG279Q bu monitor hakkinda ne dusunuyorsunuz, fiyatini bir kenara birakicak olursak.

Gordugum kadariyla forumda da bu monitorden kullanan cok kisi yok.

Bende 2k taraftarıyım, sana demek istediğim ekonomik olarak bir sıkıntın yoksa 4kyada yönelebilirsindi. 2k olarak dediğim gibi bence en iyi olan monitör amd tarafında var,samsung chg70.Şahsen bunun gsynclisini bekliyorum. Asus rogun sorunsuzunu bulursan o da çok güzel bir monitör neden olmasın..

• ben ısrar ediyorum 4k monitör var diye ekran kartı deştirmek zorunda değildiniz, oyunları 2k da oynarsnız. 4k yayınlar kalitesiz diyen arkadaşın ya gözleri bozuk ya tv kalitesiz. bence trt 4k ayna gibi yayın yapıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu laf banaydı sanırım
    Hacı, sana kim 4k yayınların kalitesiz olduğunu söyledi? Eğer, Netflix tarzı bir şey kullanmıyorsan, mevcut uydudan alacağın 4k yayınlar çok çok az dedim.Yaygınlaşmasıda baya zaman alacak gibi. Kullandığım tv samsungun 4bin liralık 4K tvsi. On numara görüntü sunuyor.Ama hakkıyla kullanacak içerik yok malesef. Yayın olarak çok kısıtlı, film indirip izleyebilmek ayrı bir dert. Hem çok büyük kotalı, hem indirecek kanallar için özel hesaplar(premium hesap) gerekiyor.Diğer yandan 3 film indirden kafadan 100gb aşıyor.Buna hdd mi dayanır? Monitör olarakta, eğer sistemi üst düzeyse 4k monitör alsın, değilse 2kda gayet güzel monitördür dedim. 1080ti bile 4k 100ün üstüne nadir çıkıyor. En az slı olması lazım.Ha alınmaz mı alınır, zamanla donanımı güçlendirirse, parasının tam karşılığını görmeye başlar.

• Aldim beyler, kurdum simdi, sizma yok denecek kadar az. zaten alirken testini beraber yaptik. ilgilenen arkadaslara tesekkur ederim.

4000 TL civari IPS ve GSYNC monitor tavsiyesi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.