Şimdi Ara

400 mbs Akksiz internet 19.99 !! (Almanya)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
869
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Evet arkadaşlar Almanya'da ki internet fiyatlarını merak edip araştırdım sonuç başlıkta ki gibi Vodafone 400 mbs akksiz internet hizmetini 20 Euro'ya veriyor. Yani Almanya'da elinize ayda 1300 Euro geçse sadece 20 Euro'ya akksiz 400 mbs internet kullanabiliyorsunuz. Anlaşılır olması açısından Euro yu TL gibi düşünün çünkü orda ki işçi Euro kazanıp Euro ödüyor TL olarak düşünürsek 1300 TL alıyorsun akksiz 400 mbs internete 20 TL veriyorsun.

Bir kaç farklı internet firmasını inceledim detaylarını anlattım ona da şurdan ulaşabilirsiniz. (Kanalın hayırlı olsunculara teşekkürler tarifeleri incelerken youtube dan baktım bir inceleme görmedim canımda sıkılıyordu bari ben inceleyeyim dedim bundan sonra Singapur var orda ki tarifeler ağlatacak cinsten )

Kanalın hayırlı olsunda özet geç kardeşim diyenler için ;
    https://zuhauseplus.vodafone.de/internet-telefon/

Ayrıca buradan Almanya da ki bir çok internet firmasına bakabilirsiniz ;
    https://www.check24.de/dsl-handy/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man Of Earth -- 9 Mart 2017; 5:53:24 >

• Çin'in internet firmalarını bilen varsa bir aydınlatsın Çinlileri de merak ettim.
  • İstanbulda yaşayan sıradan bir ttnet kullanıcısıyım, 8megabit sözde limitsiz 50gb akkli pakete aylık 77tl veriyorum.Modemin üzerindeki yanıp sönen ışıklara baktıkça hayatın anlamını sorguluyorum.iyi günler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: başaran

İstanbulda yaşayan sıradan bir ttnet kullanıcısıyım, 8megabit sözde limitsiz 50gb akkli pakete aylık 77tl veriyorum.Modemin üzerindeki yanıp sönen ışıklara baktıkça hayatın anlamını sorguluyorum.iyi günler...

Neden o kadar veriyosunuz hocam ben de ttnet kullaniyorum 16mb 100 gb akk ye normalde 49 lira iste ben 52 filan oduyorum her ay.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İstanbulda yaşayan sıradan bir ttnet kullanıcısıyım, 8megabit sözde limitsiz 50gb akkli pakete aylık 77tl veriyorum.Modemin üzerindeki yanıp sönen ışıklara baktıkça hayatın anlamını sorguluyorum.iyi günler...

Geçmiş olsun hocam telefon ücreti ile beraber demi bu kullanmadığın telefonun ücretini halen alıyorlarmış

• quote:

Orijinalden alıntı: atkosturanadam

quote:

Neden o kadar veriyosunuz hocam ben de ttnet kullaniyorum 16mb 100 gb akk ye normalde 49 lira iste ben 52 filan oduyorum her ay.

24megabit fibernet idi bağlantım önceden fakat benden habersiz iznim olmadan şuursuz ttnet çalışanlarından biri benim int paketi degistirmiş.Fiberneti, 8mbpss adsl ye çevirmiş ama aldıkları ücret hala aynı.Aradim dedim böyle böyle fakat umursamadılar, - Siz onay vermeden asla değişmez. Yalanını söyleyip durdular.Önümüzdeki ay en düşük pakete geçeceğim 1mbpss olana.Bıktım ttnetten, taahüt bitsin direk kapattırıcam.

Yok hocam sadece internetin fiyatı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ryzen1200 -- 9 Mart 2017; 6:15:24 >

• quote:

quote:

Hocam sizinki ikna kampanyası herhalde şuan 35 GB 56 TL felan

• quote:

quote:

quote:

24megabit fibernet idi bağlantım önceden fakat benden habersiz iznim olmadan şuursuz ttnet çalışanlarından biri benim int paketi degistirmiş.Fiberneti, 8mbpss adsl ye çevirmiş ama aldıkları ücret hala aynı.Aradim dedim böyle böyle fakat umursamadılar, - Siz onay vermeden asla değişmez. Yalanını söyleyip durdular.Önümüzdeki ay en düşük pakete geçeceğim 1mbpss olana.Bıktım ttnetten, taahüt bitsin direk kapattırıcam.

Yok hocam sadece internetin fiyatı.

Hocam onayınız olmadıysa ses kaydını dinletsinler gerçekten yoksa özür diler eski tarifeye çevirirler.

• Türkiye'nin gerek nufus, gerekse alt yapı konusunda karşılaştıralacak en denk ülkelerden biri almanya sanırım

çünkü almanya'da da Türkiye'de olduğu gibi çoğu yerde telefon kabloları yerin altında

nufus neredeyse aynı ve hatta Almanya'da nufus dağılımı Türkiye'ye göre daha geniş

Türkiye'de en büyük beş şehirin nufusu 30 milyon

Almanya'daki en büyük beş şehirin nufusu 8 milyon,

mantıken 15 milyonluk 10 şehire yapılması gereken yatırım

15 milyonluk tek şehire yani İstanbul'a yapılması gereken yatırımdan iki kat daha fazladır belki.

buradan anlaşılan şu Türk TElekom iyi para götürmüş

benim anlamadığım konu

şirket zarar açıklıyor

zararın nedeni yatırımlardan kaynaklı ve dolar kuru deniyor.

sen yatırım yaptığın için zarar ediyorsun, ama internet hızları geçen seneye göre nasıl %10 düşüyor anlamış değilim. Ekside olan afrika ülkesi bile yok.

Bu şirketin içini birileri sağlam boşaltıyor.
    quote:

Gider Kalemleri Hepsinde Artış Var

Giderlere bakıldığında ise, öncelikle satış maliyetlerinin, neredeyse gelirle aynı miktarda arttığı görülüyor yani gelirdeki 1,5 milyar TL'lik artışı, satış maliyetleri tamamen götürmüş (1,4 milyar TL ile). Maliyetlerdeki artış % 18,6 ile gelirdeki artışın 2 katı olmuş.

Diğer yandan gider kalemleri içindeki bütün kalemlerde artış var. Bunlar şöyle;

Genel Yönetim Giderlerinde % 4
    Pazarlama, satış ve dağıtım giderlerinde % 16

Ama asıl ilginç rakam, Türk Telekom raporunda sayısı 38 kişi olduğu sanılan Genel Müdür, Genel Müdür yardımcısı ve Yönetim Kuruluna ödenen prim miktarı. 2016 yılında bu rakamın 1 ocak - 31 aralık 2016 dönemi için 181,4 milyon TL olduğu görülüyor. 724 milyon TL zarar yapan bir şirket için bu rakam hayli ilginç.

Ayrıca Türk Telekom'un Ojer Telekomünikasyon A.Ş. firmasına danışmanlık ücreti ödemekte. Bunun da 2016 yılında 36.585 TL olduğunu görülüyor. Ayrıca, yönetim sözleşmesine göre, şirket üst yönetimine ait maaşların da bu rakamın içinde olduğu kaydediliyor.

http://www.turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=55332

edit: imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mcrew -- 9 Mart 2017; 20:34:16 >

• Man Of Earth kullanıcısına yanıt
    Hocam yazin gectim hatta ilk turkcell kullancaktim anlastik sonra ttnete gittik orda bu paketi gorduk ama daha gecmisti bende hizli olur diye turkcell de kalmaya karar verdim ama turkcell geldi ve 1.5 mb hiz verdi bana ve hattiniz bu kadarmis dedi ttnette daha hizli kullandigima inandirmadim sora iptal edip ttnete gectim ve 8 mb hiz aliyorum kopma olmasin diye dusurduler.

• Basliktaki Algi operasyonu seveyim € sareti koysaydin bari.

Neyse yinede pahali tr de

• Sömürü üzerine kurulmuş yanlış ülkede doğmuşuz

• 400 mbs Akksiz internet 19.99 !! (Almanya)
  • Susun ülen yol yaptık biz.
  • Dedigin paket cop bu arada tamamen goz boyama vodafone

O2 telekom kullaniyorum 20 € 50mbitdow/10mbit upload

Telefon sinirsiz

Burda bu tur seylerin ucuz olmasinin bir sebebi var adamlar uretiyor ondan oyle ucuz vs vs degil buradaki bir alman vatandasi 1 euro fazla verirken soruyor neden ben buna 1 euro fazla veriyorum diye turkiyedeki adamin umrunda degil gecirmisler aylik 100 tl

Bu arada burdada mobil altyapi cop ne yazikki belki benim kullandigim operatordendir

• quote:

Orijinalden alıntı: mcrew

Türkiye'nin gerek nufus, gerekse alt yapı konusunda karşılaştıralacak en denk ülkelerden biri almanya sanırım

çünkü almanya'da da Türkiye'de olduğu gibi çoğu yerde telefon kabloları yerin altında

nufus neredeyse aynı ve hatta Almanya'da nufus dağılımı Türkiye'ye göre daha geniş

Türkiye'de en büyük beş şehirin nufusu 30 milyon

Almanya'daki en büyük beş şehirin nufusu 8 milyon,

mantıken 15 milyonluk tek şehire İstanbul'a yapılması gereken yatırım

15 milyonluk 10 şehire yapılması gereken yatırımdan belki iki kat fazladır.

buradan anlaşılan şu Türk TElekom iyi para götürmüş

benim anlamadığım konu

şirket zarar açıklıyor

zararın nedeni yatırımlardan kaynaklı ve dolar kuru deniyor.

sen yatırım yaptığın için zarar ediyorsun, ama internet hızları geçen seneye göre nasıl %10 düşüyor anlamış değilim. Ekside olan afrika ülkesi bile yok.

Bu şirketin içini birileri sağlam boşaltıyor.
    quote:

Gider Kalemleri Hepsinde Artış Var

Giderlere bakıldığında ise, öncelikle satış maliyetlerinin, neredeyse gelirle aynı miktarda arttığı görülüyor yani gelirdeki 1,5 milyar TL'lik artışı, satış maliyetleri tamamen götürmüş (1,4 milyar TL ile). Maliyetlerdeki artış % 18,6 ile gelirdeki artışın 2 katı olmuş.

Diğer yandan gider kalemleri içindeki bütün kalemlerde artış var. Bunlar şöyle;

Genel Yönetim Giderlerinde % 4
    Pazarlama, satış ve dağıtım giderlerinde % 16

Ama asıl ilginç rakam, Türk Telekom raporunda sayısı 38 kişi olduğu sanılan Genel Müdür, Genel Müdür yardımcısı ve Yönetim Kuruluna ödenen prim miktarı. 2016 yılında bu rakamın 1 ocak - 31 aralık 2016 dönemi için 181,4 milyon TL olduğu görülüyor. 724 milyon TL zarar yapan bir şirket için bu rakam hayli ilginç.

Ayrıca Türk Telekom'un Ojer Telekomünikasyon A.Ş. firmasına danışmanlık ücreti ödemekte. Bunun da 2016 yılında 36.585 TL olduğunu görülüyor. Ayrıca, yönetim sözleşmesine göre, şirket üst yönetimine ait maaşların da bu rakamın içinde olduğu kaydediliyor.

http://www.turk-internet.com/portal/yazigoster.php?yaziid=55332

Denetleme mi var?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.