Şimdi Ara

400 bin liraya ne yatırım yapılır? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
45
Cevap
4
Favori
5.550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 400 bin lirasi olan adamin forumda isine git kendine danisman bul

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba, bence en doğru yatırım borsa.
    Birkaç günde %10 ihtimalı var, hele uzun vadede zaten % miktarı çok yükseliyor.
    Hadi doğru hisseyi bulamadın en az iki ayda %10 alırsın, bu da 40K eder.

• VolcanoPower kullanıcısına yanıt
    Hocam haklısınız. Ama danışman kişinin de be kadar doğru tavsiye vereceği şüpheli. Forum çok daha çeşitli olduğu için burda sormak istedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: qwsehmus

Hocam haklısınız. Ama danışman kişinin de be kadar doğru tavsiye vereceği şüpheli. Forum çok daha çeşitli olduğu için burda sormak istedim.
    Tmm hesabimi vereyim biseyler atesle soyle bi kac bin kanka sramizda guven olussun.

• Herhangi bir sağlık sorunun yoksa Macaristanda pilot okuluna git. Geleceğe yaptığın en anlamlı yatırım olur.
  • Moueson kullanıcısına yanıt
    Talisman olmaz mi reyiz 😂

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Üni mezunu iseniz kesinlikle yurtdışında master. Şahsen 2 gün sonra ne olacağı belli olmayan bir ülkeye yatırım yapmam. Eğitim bahanesi ile gidip vatandaşlık kovalamak en makul yoldur bence
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Ulaşım sorunu olmayan semtlerde çok küçük 1 + 1 daire al.. 800 liraya kiraya ver...Beylikdüzünde 4 daire alsan 80 - 110 bine peşin alınır... 800 x 4 = 3200 lira kira gelirin yani aylık maaşın olur....Dairelerin fiyatı gün geçtikçe artıyor..Yapılmış bitmiş...İskanı alınmış ve müstekil tapulu olacak....yarım , eksik, ortaklı, hisseli yada giriş kt yada en üst kat dairelere asla yanaşma...Para lazım değil dersen İstanbul da güzel bir arsa tarla alıp 5 yıl beklet....
    Selam hocam tapu ile ilgili bişey soracam kat irtifaktımı iyi yoksa kat mülkiyetimi bilginiz var gibi sizin sormak istedim.

• ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    Forumdaşım...Aradaki fark Kat mülkiyeti tapusunda binanın hiç bir sorunu, takıntısı, borcu yoktur...İSKANI ALINMIŞTIR....Yani oturma İzni..Anahtarı al git otur....... Kat İrtifakında ise her dairenin numarası, arsa payı bellidir..Binanın paylaşım ve kullanım planı olarak düşün....iskanı alınmamıştır..Binanın, aprtmaını, şirketin, kooperatifin , mütehhidin .başka borcu, vergisi, sigorta borcu bilmem nesi olabilir....İstanbulda alınıp satılan dairelerin en az % 60 kısmı kat irtifakı ile alınıp satılır...Hiç bir anormal durumu yok..Alınıp satılıyor......EVİ SATIN ALDIN.... BİNANIN VEYA ŞİRKETİN DEVLETE, SİGORTAYA, BELEDİYEYE BORCU VARSA 3 - 5 yıl sonra daire sahipleri toplam parayı temin edip kendilerine ait arsa payı oranında hissesine düşen borcu ödeyip kat mülkiyeti tapusunu alırlar..Uygulamada ne arayan ne soran var...Sık sıkta imar affı çıkarılıyor.......

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taşkafa -- 10 Ağustos 2019; 13:3:11 >

• Neden cebinde en fazla 400 tl
    varmış gibi hissediyorum
    ben mi kötü niyetliyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: taşkafa

Forumdaşım...Aradaki fark Kat mülkiyeti tapusunda binanın hiç bir sorunu, takıntısı, borcu yoktur...İSKANI ALINMIŞTIR....Yani oturma İzni..Anahtarı al git otur....... Kat İrtifakında ise her dairenin numarası, arsa payı bellidir..Binanın paylaşım ve kullanım planı olarak düşün....iskanı alınmamıştır..Binanın, aprtmaını, şirketin, kooperatifin , mütehhidin .başka borcu, vergisi, sigorta borcu bilmem nesi olabilir....İstanbulda alınıp satılan dairelerin en az % 60 kısmı kat irtifakı ile alınıp satılır...Hiç bir anormal durumu yok..Alınıp satılıyor......EVİ SATIN ALDIN.... BİNANIN VEYA ŞİRKETİN DEVLETE, SİGORTAYA, BELEDİYEYE BORCU VARSA 3 - 5 yıl sonra daire sahipleri toplam parayı temin edip kendilerine ait arsa payı oranında hissesine düşen borcu ödeyip kat mülkiyeti tapusunu alırlar..Uygulamada ne arayan ne soran var...Sık sıkta imar affı çıkarılıyor.......
    Tşk ederim ayrıntılı anlatımınız için yeni ev aldım bende kat mülkiyeti tapulu,arkadaşım kat irtifakı daha iyi demiştide o aklıma takıldı aydınlandım sayenizde tşk ederim,o zaman rahat olayım değil mi

• quote:

Hepinize teşekkürler arkadaşlar.Dolarda tutmak en iyisi.
    Bak dostum sana bi esnaf olarak naçizane tavsiyem kimsenin dediğiyle iş falan kurma.Bildiğin bir baba mesleği yoksa asla bi işe bilmeden girişme.İlla bi iş kurmak istiyorum sağlam temellerim olsun diyorsan; önce o işi öğren.Atıyorum kebapçı açacaksın; gidip kebap yediğin yeri görmekle iş öğrenilmez.Gir orda 3 ay çalış, mal nerden alınır, en ucuz dükkan nerede iyi gider, ustanın iyisi nasıl olur , nasıl bulunur bunların hepsini göre göre öğreniceksin.Sonra dükkanı açıcaksın.
    Benim cebimde 400bin lira olsa 5 yıl içerisinde yıllık 1 milyon gelir elde edebilecek hale sokabilirim.Bu tamamen baba mesleğinin bütün inceliklerini bilmemden kaynaklanıyor.
  • Auckland kullanıcısına yanıt
    Benim cebimde 100bin var ve fotograf studyosu acmak istiyorum. Birinin yaninda ucretsiz calismak istesem beni ise alirlarmi veya bunu nasil dile getirmem lazim. Aslinda isin teknigini biliyorum ama tabiki esnaflik ortami baskadir.

Bu arada maasim 6bin ama bu isten saglam para kazanmayi dusunuyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • gümüş alacaktın ben çok ağladım bu forumda ama dinleyen olmadı. o zamanlar 14 dolardı onsu, şimdi 18 dolar oldu.
    ne yaparsan yap ama sakın borsaya, bitcoine, lotoya totoya vs ye girme.
  • taşkafa T kullanıcısına yanıt
    Verimsiz, klasik türk düşüncesi

• pakaji kullanıcısına yanıt
    Gümüş aldım diye konular açıyordunuz hocam, ne kadar gelir elde ettiniz?

• baya kar ettim birader çünkü bende yüklü gümüş var. rakam vermek etik olmaz ama doğru zamanda doğru yatırımda olmak gerek. gümüşte herzaman alınmaz. gümüşü yanlış yerden alırsan da perişan eder. doğru zaman 2015 sonu başladı.. hala doğru zaman ama gün geçtikçe tren gidiyor.
  • ManyetikRenozans M kullanıcısına yanıt
    Kat irtifakının vergileri daha düşük oluyor. Şu an kat mülkiyetine geçiş zorunlu aslında. Yeni yapılan binalarda 1 yılda geçilmek zorunda. Eskilerde vergilerden ücretten dolayı falan geçmek istemiyor kat irtifakında kalıyor. Kat mülkiyetinde daha çok güvence var.

• Hocam sizin baba mesleginiz nedir?

• quote:

Hocam sizin baba mesleginiz nedir?
    Pasta&tatlı

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.