Şimdi Ara

40 bin liraya kadar araç önerisi (Dizel)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 6 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 19
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 7
  • Ortalama Mesaj Aralığı 2 saat 16 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 6
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Bey Amca (7 mesaj) mevsimsiz_kar45 (6 mesaj) Acil Stop (5 mesaj) novinovi (3 mesaj) YozgatLee0666 (3 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (11 mesaj) Mobil (9 mesaj) Tablet (5 mesaj) Mini (3 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Araç tercih-kıyaslama >> 40 bin liraya kadar araç önerisi (Dizel)
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    5221 Mesaj
    Fiat bravo

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    16458 Mesaj
    Yakit tuketimlerini arastirmadim. Ancak o nasi is yav. Sandero 7 yakarken duster nasil 5.5 yakar? Tam tersi olmasi gerekli.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    3511 Mesaj

Ne yapsın gardaşım herkez yüksek model BMW Mercedes alacak parası yok. Ha 2001 Model 5.20 E39 mu araba 2013 Stepway Linea mı araba karşılaştırması yaparsak. İki dünya bir araya gelse Linea ve Stepway araba dahi olamaz ama BMW de yakıt ve açaçağı masrafların altından orta direk kıt kanaat geçinip zar zor 35 e araba alanlar için kalkması çok zor

Hocam o paraya Stepway yerine Linea bak daha iyi. Dacia Sandero Stepway HB bir araç. Linea sedan ve 500 LT gibi D segment araçlarda bulunan bagaj hacmi var.

Ha benim önerim 1.6 Multijet Bravo olur çünkü en azından C segment araba dediğimiz taşıta binersiniz.
    |
    |
    mevsimsiz_kar45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    5195 Mesaj

İnsanları küçük görecek şekilde yazmanız doğru bir davranış değil. Herkes kendi kesesine uygun ve kaliteli araba binmek ister. Kim cebinde 500 bin TL varken gidip linea ya da dacia sandero alır?

Ha 2000 model bmw varken 2015 model dacia alınmaz diyorsanız bakın işte orada yanılıyorsunuz. Cebimde 40 bin tl olsa kesinlikle gider linea alırım. 2014 linea ya da 2015 Dacia sandero'nun bakım masrafı, yakıt masrafı daha ucuzdur. Hatta arıza oranı da kesinlikle 2000 model bmw'den daha azdır. Kaldı ki bmw denilen firmanın sorunsuz araç üretme iddiası yok. En çok arıza çıkaran araçların içinde bmw firması geliyor. 2000 model bmw alıp sanayi sitelerinde dünyanın parasını harcayacağına linea ya da dacia sandero alıp yılda bir periyodik bakım masrafı yaparak en azından yüksek model bir araca binilir.

Tersini düşünen varsa gitsin 2000 model bmw alsın binsin ona da bir sözüm olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Acil Stop -- 14 Ağustos 2015; 19:04:51 >
    |
    |
  • Yarbay
    3562 Mesaj
    bizde aynı fiyata bakıyoruz ama fluence temizi bulunmuyor o paraya
    ford focus collection yada titanim 1.6 tdci iyi olur
    yada accent blue 1.6 crdi de olabilir
    |
    |
  • Uzaklaştırılmış 25 gün cezanın, 24 gün 1 saat 32 dakika kadarı kaldı.
    Astra h

|
    |
  • Yarbay
    3511 Mesaj

Dediğiniz olabilir ama konuyu açan arkadaşta 206 HDİ var. 3.16 115 Bg tüplü alıp yokuşa geldiğindeki bayılmaz hissini yaşarsa lanet eder bu aracı aldığına.

Birde konuyu açan arkadaş 2011 model üstü dizel araç istemişki. 2011 kazasız değişensiz dizel bir BMW yok hayali bile yok

Bu yüzden Linealar Stepwayler Fluencelar söyleniyor yapacak bişey yok.
    |
    |
  • Yarbay
    4321 Mesaj
    fıat bravo 1.6 105 hp.Tam bir f/p aracı
    |
    |
  • Yarbay
    5195 Mesaj
    Ben yazdıklarını okuyorum ama sen dünyada sadece bmw var zannediyorsun. O zaman ben sana hikayesini anlatayım. Ellerinde corolla vardı satıp passat alacaklardı ben linea önerdim. İlk önce senin gibi önyargı ile linea yı küçümsediler. Sonra bir ara focus baktılar, bayileri birlikte gezdik sıfır i20 baktılar, sıfır symbol baktılar. En sonunda en mantıklı linea geldi ve 32 bin tl'ye 2012 model linea aldılar. Şu anda araçlarından çok memnunlar. Donanımı az ama dar gelirli için en önemli olan yakıtı çok düşük. Ayrıca 200 nm tork ile tatmin edici bir performansı var. Sen 9-10 benzin yakarken linea 4 litre mazot yakıyor. Bakımları ucuz, arıza oranı düşük ve 2012 model yani garantisi bile devam ediyor. Dar gelirli birisi daha ne istesin? Şimdi gitsen ne 2005 model bmw ile değiştirir ne de 2005 model passat ile değiştirir. Herkesin olayları değerlendirme şekli aynı değildir. Bunu anlamanız gerekiyor. Önemli olan en iyi aracı almak değil rahatlıkla sürdürülebilir bir araç almaktır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

• Binbaşı
    1176 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

@tasshelhoff Bugün aradığımda bizden önce giden birisine 41 e satmışlar o arabayı sormadım bende o yüzden.

@novinovi Dağ taş kum arazi her yere gidiyorum. Daha önceden de Dacia logan vardı bende çok memnundum ama maddiyat yüzünden sattım. İç aksam kalite bakımından daha iyi gibi geliyor bana. Ailede tam 5 kişilik ve rahatlıkla sığarız içine ve yüksek araç uzun yolda rahatsız etmez öyle yüksek araçlar. Ya mavi yada bordo rengini alacağım herhalde. Eylülün ortalarında Stepway siparişini veririz herhalde. Teşekkür ederim öneri ve bilgileriniz için.
    |
    |
    Bahsedilenler: tasshelhoff, novinovi
  • Binbaşı
    1176 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    2011 model üstü 5 kişilik bir ailenin rahat sığabileceği dizel araba arıyorum. Dacia sandero stepway da karar kıldım ama yakıt tüketimi 7 litreye yakındı. Duster a baktım 5,5 litre civarlarında. Ford Focus, fiesta veya renault fluence gibi modellerde aklımdan geçti öneriniz ne olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bey Amca -- 14 Ağustos 2015; 2:49:17 >

|
    |
  • Yarbay
    4682 Mesaj
    Linea MJ : Karma Yakıt Tüketimi 4.9 lt
    |
    |
  • Yarbay
    7122 Mesaj
    Punto.
    |
    |
  • Yarbay
    2604 Mesaj
    Stwpway nasıl 7 imiş .piyasanın en az yakan aracı hemde ..bende var 1.5 dci uzun yol 4 litre şehir içi 5 litrenin altında varmı ki daha az yakanı ..

|
    |
  • Yarbay
    5195 Mesaj
    Dacia sandero alana kadar o paralara 2013-2014 model temiz 1.3 multijet linea urban alabilirsiniz.

Örnek link vereyim:

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-fiat-2013-model-fiat-linea-1.3-multijet-urban-hatasiz-223285405/detay

Linki sadece örnek vermek için verdim. Almayı düşünürseniz kapsamlı bir araştırma yapın.
    |
    |
  • Yarbay
    22623 Mesaj
    |
    |
  • Binbaşı
    1176 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Bu paranın üstüne 1 2 daha koyamıyorum zaten elimizde şuan 37 38 var ama ben düz olsun diye 40 yazdım üstünü bi yerden bulur tamamlarız diye.

Aklımda Focuslar vardı ama 2012 üstleri hep 50binlerde. Linealar ucuz geldi ama onuda 2 3 kişiye sorunca motorları arıza veriyor dediler. Gönlüm stepwaydan yana çünkü yüksek araç ve lineaya oranla daha geniş duruyor. Ama yakıtı fazla geldi. Şuanki arabamı değiştirmemin nedeni yakıtı fazla yakması.

quote:

Orijinalden alıntı: murat8361

Stwpway nasıl 7 imiş .piyasanın en az yakan aracı hemde ..bende var 1.5 dci uzun yol 4 litre şehir içi 5 litrenin altında varmı ki daha az yakanı ..

Sitesindeki verilerde şehir için 6,7litre şehir dışı 5,6 litre yakıyor diye gözüküyor.
  • Binbaşı
    1176 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Az evel Dacia müşteri hizmetlerini aradım yakıt şehir dışı 3,7litre şehir içi 5,6 litre yakıyor dediler kullanıcıların tüketimine bakıncada bu oranları veriyorlar. Sitelerine yanlış yazmış olabilirler. 2014 veya sıfır bir tane stepway alabiliriz herhalde.
    |
    |
  • Binbaşı
    1176 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

Ben olsam 308 alırdım.

Şuanki araba peugeot 206+ peugeot dan sıkıldım artık ve yakıtı fazla.
  • Yüzbaşı
    892 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Bey Amca

quote:

Orijinalden alıntı: ayigucu

Ben olsam 308 alırdım.

Şuanki araba peugeot 206+ peugeot dan sıkıldım artık ve yakıtı fazla.

Hdi mı aracınız?

Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Instagram takipçi satın al
triple negative breast cancer
konkasör
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,641
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.