Şimdi Ara

40'- 42' LED-PLAZMA TV hangi marka model ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
3.489
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

quote:

Orijinalden alıntı: BARTU

quote:

Orijinalden alıntı: kartalaraz

quote:

bende plazma düşünüyorum.
    fiyatına göre tabiki
    1.panasonic olmadı lg veya samsung ta olabilir...

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110011715&CS_Category=_PLAZMA_TV854&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU
    aldık yarın gelecek hayırlısıyla..
    949tl 42'' kablo tv birde teledünya alırım genel olarak böyle kullanacam...pc bağlayıp film izlerim.. arada....çok bile....her işimi görür...işallah..
    slim plazma.. ledlerle aynı kalınlık diyebiliriz... indirimde peynir ekmek niyetine gitti. 42 ve 50'' ....

Son araştırmalarımdan sonra ciddi ciddi plazmayı düşünmeye başladım ben de. LED ve LCD'ye nazaran daha iyi görüntü alındığı savunulmuş genelde okuduğum yazılarda.

Seçtiğiniz ürün özellikle fiyat itibariyle çok iyi gözüküyor, peki çok da teknik detay bilmeyen biri olarak bir şey sormak istiyorum, plazmalar neden biraz daha ucuz duruyor? Madem nispeten daha iyi görüntü veriyorsa... Bir de seçtiğiniz modelde mkv gibi formatları USB'den okuma durumu nedir acaba, kullanmaya başlayınca bilgilendirirseniz sevinirim.

Bana göre sebebi şu: Plazmaları kimse bilmiyor ondan herkes tuttrumuş LED LCD bakarken eski efsanelerle hareket eden insanımız plazmayı kötü bir şey sanıyor..Ayrıca forum üstadlarından plazma panelinin maliyetinin diğerlerinden daha ucuz olduğu hakkında yorum yapanlar olmuştu..

TV alacak arkadaşlar Tv lerin medya olayına çok fazla takmayınız..İllaki sorun çıkıyor hangisi olursa olsun elimde 100 kadar film var hepsini USB den izliyorum pc den usb ye atıp Panasonic GW30 plazmada izliyorum bir kaçını açmadı ayrıca altyazı olayı biraz sorunlu ( yazı boyutu ) ama görüntüye gelince daha pahalı tv leri alt eder..

Şimdi bu durumda ben ilerde 100-150 tl verip her haltı açan bir medya oynatıcı ilave etsem tv ye sorun çözülür ama iyi göstermeyen bir tv ye ilave yapılamaz :)

mkv sorunu yok deniyo.usb sorunu yokmuş deniyecez.. daha gelmedi bugün evdeyim saat 18:00 kadar gelecek işallah...
    gerekli incelemeyi kısa öz geçerim..
    http://www.hizlial.com/elektronik/televizyonlar/lg-42pt351-107cm-600hz-usbmovie-hd-ready-plazma-tv_05.012.1165.0001.htm
    yorumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 17 Ekim 2011; 13:55:28 >

• evet arkadaşlar slım plazma geldi.
    42pt351
    ince yapısı aynen led havası katıyor..sanki led tv...
    şuanda kablo tv araması yaptım kanalları rahat buldu...yalnız kanal sıralaması biraz uğraştırdı...ama hallettim teknolojiseven biri olarak zorlandıysam anlamayan biri işin içinden çıkamaz.ama sorun değil bir kere ayarladınızmı tamam...
    1080p avatar mkv video usb den hiç zorlanmadan açtı.media playeri çok iyi şaşırdım...
    görüntümü anlatılmaz yaşanır. bu kadar gerçekçi olacağını zannetmiyordum.. çok doğal ve akıcı görüntüsü var.
    bilgisayarda hdım bağlantısı yaptım. lcd ve led daha iyi göstermiyor(pc nin masaüstünü)..ama kötüde değil... pc den film açtım gene 1080p süper... sanki kendi hdd okudğundan daha iyi geldi bana....
    sinema,standart mod vs görüntü ayarları var fazla karıştırmadım. sensörü var odaya göre tvnin aydınlatmasını ayarlayan..bu elektirik tasarrufu için. birde sanırsam doğallığı yakalamak için..ortalama 80w yakıyor diye biliyorum. enfazla 131 wat.eski plazma teknolojisinde fazla elektirik tüketimi sorunu yok kafanız rahat olsun..
    ayrıyeten ilgiçtir sesi hoşuma gitti. ses modunu sinemaya aldım kendimi sinemada hissettim...
    yansıma akşam olduğu için fazla bir bilgi veremeyecem. gündüz olsun..bakarım..
    949 tl ye 12 taksit dediğim gibi.. iyiki almışım... lcd bırakın ledle fazlasyla kapışır...
    birde hdd ye kayıt diye bir menü var. oluyormu denemedim.
    şuanda renk ayarları düşürdüm...200 saat polemiği... lg personeli gerk olmadığını söyledi ama yinede ben düşürdüm...
    mkv merge altyazı gömülü dosyaları görümüyo...altyazıyı görmüyo seste sorun yok...
    şimdilik bukadar sonra ayrıtıları zamanım olursa ayrı bir sayfada fotolarla açıklarım..saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kartalaraz -- 17 Ekim 2011; 22:32:18 >

• aynı modeli bende alacagım kardeşim.foto koyabilir msiin?
    akşam sipariş verecegim de..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BARTU

quote:

Orijinalden alıntı: VirtualFrog

PANASONİC 42 GW30 NEOPLAZMA

Hocam peki TV'den memnun musunuz?
    Ne kadara almıştınız? Bu ekranda iz kalma olayı falan doğru mu?
    Ses sistemi tatminkar mı?

Altyazı olayı sorunlu demişsiniz, ayrı bir medya player takınca altyazı büyütülebiliyor mu istediğimiz font çeşidiyle?

Tv den gayet memnunum Ben 2 ay önceki teknosa turuncu indirimden 1519 a aldım..İz kalma bilmiyorum aynı resim uzun süre kalırsa olur diyorlar ,doğrumudur yüzde yüz emin değilim ama dikkat ediyoruz kalmasın diye :) ses sistemi alt ve üst kat komşularınızla sorununuz varsa gayet yeterli :) ama illa gümbürdermi diyorsanız elbetde harici ses gibi gümbürdeyemez zaten :)

Altyazı meselesine takmıyorum kafayı çünkü kırk çeşit film formatından illaki bir kaçında sorun çıkacaktır..başka Tv de olsa sorun olurdu altyazı büyültülemiyor sorun bu ama buna alıştım şu an pek rahatsız olmuyorum..harici medya ile elbetde istenildiği gibi ayar yapmak mümkün hatta rengini bile değiştirenler varmış iyisi bulup almak gerek..

• quote:

evet arkadaşlar slım plazma geldi.
    42pt351
    ince yapısı aynen led havası katıyor..sanki led tv...
    şuanda kablo tv araması yaptım kanalları rahat buldu...yalnız kanal sıralaması biraz uğraştırdı...ama hallettim teknolojiseven biri olarak zorlandıysam anlamayan biri işin içinden çıkamaz.ama sorun değil bir kere ayarladınızmı tamam...
    1080p avatar mkv video usb den hiç zorlanmadan açtı.media playeri çok iyi şaşırdım...
    görüntümü anlatılmaz yaşanır. bu kadar gerçekçi olacağını zannetmiyordum.. çok doğal ve akıcı görüntüsü var.
    bilgisayarda hdım bağlantısı yaptım. lcd ve led daha iyi göstermiyor(pc nin masaüstünü)..ama kötüde değil... pc den film açtım gene 1080p süper... sanki kendi hdd okudğundan daha iyi geldi bana....
    sinema,standart mod vs görüntü ayarları var fazla karıştırmadım. sensörü var odaya göre tvnin aydınlatmasını ayarlayan..bu elektirik tasarrufu için. birde sanırsam doğallığı yakalamak için..ortalama 80w yakıyor diye biliyorum. enfazla 131 wat.eski plazma teknolojisinde fazla elektirik tüketimi sorunu yok kafanız rahat olsun..
    ayrıyeten ilgiçtir sesi hoşuma gitti. ses modunu sinemaya aldım kendimi sinemada hissettim...
    yansıma akşam olduğu için fazla bir bilgi veremeyecem. gündüz olsun..bakarım..
    949 tl ye 12 taksit dediğim gibi.. iyiki almışım... lcd bırakın ledle fazlasyla kapışır...
    birde hdd ye kayıt diye bir menü var. oluyormu denemedim.
    şuanda renk ayarları düşürdüm...200 saat polemiği... lg personeli gerk olmadığını söyledi ama yinede ben düşürdüm...
    mkv merge altyazı gömülü dosyaları görümüyo...altyazıyı görmüyo seste sorun yok...
    şimdilik bukadar sonra ayrıtıları zamanım olursa ayrı bir sayfada fotolarla açıklarım..saygılar..

hayırlı olsun kardeş iyi günlerde kulan

• bende forumdaki yorumlara bakarak panasonic 42gw30 plazma aldım ve son yıllarda aldığım en iyi ürün. gözlerin yorulmadan uzun süre televizyon izliyorsun ( ledler biraz yorucu diye düşünüyorum) hd yayınlar süper , hd olmayanlar da oldukça başarılı( özellikle cnbe ve e2 gibi kanallar) içindeki uydu alıcısı beklediğimden de iyi çıktı. usb den film izlemesi güzel filmi dondurabiliyor ileri geri alabiliyorsun tv den kayıt için hdd lazım ama hiç denemedim.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.