Şimdi Ara

40-42 bin TL Kredi Ford Focus 2015

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
1
Favori
1.032
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şirkette taşeron firma sahibi 2015 Model Ford Focus Style 15 bin km dizel aracını satışa çıkardı öncelik benim yanıtımı bekliyor, bende de megane 2 1.4 16 v 2006 model 77 bin de araç var takasa sayabileceğini ederinde üzerine nakit vererek alabileceğini belirtti. aracımı 20-23 bin tl sayarak üzerine banka kredisi kullanmak istiyorum, kazasız boyasız aracı 63 bin tl ye bana bırakacak ancak üzerini tamamlamam gereken miktar oldukça fazla 40-42 bin tl. Bunu 3300 Tl aylık gelir ile ödemek sizce ne kadar mantıklı ? ( 40-50 bin tl araç atıyordum normalde ancak nerede ise hiç düzgün birşey bulamadım) Ödemelerim yaklaşık 36 ay kredi ile 1500 tl civarı oluyor ?

• Maalesef ki gelirinize gore arac icin yuksek bir kredi.

En iyi ihtimalle bekar ve kira vermeden yasiyor olsaniz bile aylik 1.800 lira kaliyor cebinize. Eger ailenizle yasamiyorsaniz sıkıntı.

Eger ailenizle yasiyorsaniz ve ufukta evlilik gozukmuyorsa girebilirsiniz bu yukun altina bence.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben olsam böyle bir yükün altına girmezdim.. aracınız var kıymetini bilin.. boşu boşuna da borçlanmayın derim..
  • Bencede girmeyin. Bir süre sonra kasmaya başlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşınız kendi arabasını pahalı sizin arabanızi ucuz söylemiş bunuda dikkate almanızı öneririm.
    Arabanızi satıp nakitle pazarlık yaparsanız yaklaşık 5 bin TL kâra gececeginizi düşünüyorum.

• Faiz oranları çok yüksek. 40 Bin lira kredi çektiğinizde 50-55 Bin lira ödemeniz olacak. Maaşınızın yarısından çoğu da krediye gidecek. 3 yıl kredi ödemek de bıktırıyor. Benim çektiğim kredi düşük miktar 2 yıl taksit olmasına rağmen ben bile sıkıldım.
  • Usta kredi kullanmamaya bak. Kredi alirken insanin kolayina geliyor. Ancak oderken perti cikiyor, beziyor insan. 15 ay 8000 lira almistim taa sifir bilmem kac zamaninda. Odeyene kadar canim cikti. Birdaha kredi mi? Olmaz o is

• Kredi ödenir de, megane fiyatı bana biraz düşük geldi
  • Teşekkürler arkadaşlar fiyat aralığımı 63 den 45-50 aralığına kadar çektim alıp da keyifle binemedikten sonra hiç bir anlamı yok sizin de dediğiniz gibi.
  • herkes zaten belirtmiş hocam yazık günah...
  • En dogrusunu yapmiissin hocam 20-25 ceksen ayda 1000 TL olarak odersin

• Hocam hic gerek yok okadar borca girmene degcek bisey yok ortada

• bence mantıksız bu kadar zora sokmaya değmez kendinizi, şu piyasada arabanız daha fazla eder ayrıca :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: APPY038

bence mantıksız bu kadar zora sokmaya değmez kendinizi, şu piyasada arabanız daha fazla eder ayrıca :)

aracımın 8900 TL Tramerde kaydı var sağ arkadan darbesi vardı 2009 dan servise 45 bin bakımına giderken tam servis girişinde ticari taksi vurdu
  • Ayda 1500 taksit ile bitmeyecek masrafınız. Aylık yakıt, 6 ayda bir vergi, trafik sigortası, kasko, bakım masrafları, vs.
    Bir kere kredi ile araç aldım. Bir daha tövbe tövbe ettim

• Yeni araba alma hevesiyle kredi çekiliyor ama sonra ödemesi maaş düşük gelirde sabitse çok zor oluyor ben 1 yıllık çektim ama bitsin diyede dua ettim resmen
  • quote:

Orijinalden alıntı: Terzi.

Ayda 1500 taksit ile bitmeyecek masrafınız. Aylık yakıt, 6 ayda bir vergi, trafik sigortası, kasko, bakım masrafları, vs.
    Bir kere kredi ile araç aldım. Bir daha tövbe tövbe ettim

Muhakkak ki öyle zaten şuan aracım var bunları ödüyorum 2015 modelde daha fazla olacak tabi
  • abi bekarsan biriktir parayı bence aracınız var zaten hali hazırda,evlenmek için şu zamanda temiz 30 bin lazım bir çok insan kredi çekerek düğün yapıyor,borcun altına girmeden yuva kurmak çok önemli
  • Arkadaşların da dediği gibi aldıktan sonra bu araba yatmayacak. Vergisi, yakıtı, bakımı var oğlu var arabanın. Maaşın yarısı krediye gidince hem geçinip hem arabaya binmek zor gibi. En iyisi aylık kredi öder gibi kenara para atın birikince alın.

• byshakram B kullanıcısına yanıt
    Keşke dediğin gibi olsa arabayı aldığımda şuan niyetlendiğim aracın sıfırı 47.500 idi 2 yıl sonra ikinci eli aynı para malesef para biriktirmeyle araba alınmıyor. Şu da var kredi çekersen 2 yıl sonra ödediğin para biraz eriyor malesef ülkemizin ekonomisi böyle tırt
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.