Şimdi Ara

40.000 tl kredi çekip daire almak (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
2
Favori
5.830
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • 40 metrekare ev mi olur yahu... herşey bir odanın içindemi ? böyle evlere para vermeyin yazıktır..

kredi konusuna gelince 120 ay cok ... 60 aydan sonra gına gelir bıkarsın..120 ay dile kolay.
    Alllah yardımcınız olsun..hayat sürmek yuva kurmak ev bark sahibi olmak hiçte kolay degil.
  • yapılmayan binanın tapusu olur mu? olmayan tapuyada kredi çıkmaz.
  • Hocam kredi çekeceseniz bitirilmiş ev için çekin!! bu olayın tek güzel yanı nasılsa eviniz yok kira ödeme zorunluluğunuz var, sahibi olamıyacağınız evlere boş yere kira ödemek yerine kendi evinize ödersiniz bu iştede bir gariplik görmüyorum. Konut kredilerinin pek korkulur bir yanı yok zaten kredi çekmeden önce bilir kişi evin değerini saptar ve ev bedelinin yaklaşık %70 ini size banka öder öyle ev 40.000 kredi çekeyim 40.000 durumları yok!! bu durum evin değeriyle bankaya ödeyeceğiniz faizli toplam tutara denk getirilmeye çalışılır! bankanın bunu yapmasının sebebi olurda taksitlerini ödeyemediniz. eve el koyar bankada böylece sizden koparacağı faizli toplam tutarı koparmış olur!! sizde güzel bir kira ödeme macerasından uyanırsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tizar -- 3 Mayıs 2010; 13:31:20 >
  • 40 metrekare evde oturulmaz diyenler,sanırım ileride herhangi birinden yardım almadan hemen 150 metrekare ev alabileceklerini sanıyor.

Böyle diyenlerin birçoğunun yaşı ufak diye tahmin ediyorum,ileride gerçekleri görürsünüz.

Stüdyo dairenin amacı aslında 1 kişi kalsın diyedir,2 kişi kalabilir mi bilmiyorum.
  • 120 ay boyunca kız arkadaşının adı bence birkaç kez değişir. İstediğin kadar sev...
    İlişki biterken toplma bir bilgisayarı paylaşma yüzünden bile birbirinin yüzünü tırmalayan insanlar gördüm ben. Hele ki yarısı ödenmiş bir daire....
  • Arkadaşım evleneceğin kızla 40 m2 evde oturacaksın ha.. Çok küçük değil mi ?
  • Daha evli değilsiniz ayrı ayrı evlerde oturuyorsunuz büyük ihtimal bence şimdiden acele etmeyin. 40 m2 çok küçük evlendiğinizde yerleşmeniz çok zor olabilir. Bana kalırsa hiç girmeyin üniversite bittiğinde özel dersler artı çalışıcağınız iş ile daha iyi geliriz olur 40m2 ev alıcağını gidip 3+1 alırsın rahat rahat kredinide ödersin rahat rahat oturursunda
  • dediklerinizde haklısınız.

şimdi düşündüm de, bir de bunun askerlik boyutu var. askere gittiğimde şimdiki şartlarda en az 5-6 ay çalışamayacağım. bunun da ileride standart 12 ay olması düşünülüyor.

yüksek lisansa başvuracağım okul bitince, 2 yıl daha şimdiki gibi devam ederim sorun olmadan ama sonra ödeme sürecinde askerlik gelecek.

40 metrekate küçük diyenler de gayet haklılar. bugün ikea'ya gittik, 22 metrekare'den bile güzel daireler yapmışlar ama gerçekçi düşününce orada hayat zor olur. 44 milyara 56 metrekare var, olursa şartları biraz daha zorlayıp onu düşüneceğim.

bu evi almamın tek amacı evlendikten sonra ilk 2-3 yıl boş yere kira vermemek. sonsuza kadar oturmayacağım yani :) 2-3 yıl sonra oturduktan sonra borcu da kapatabilecek durumdaysam bu evin parasını depozito olarak kullanır daha büyük bir eve geçerim. en kötü ihtimalle kira vermediğim için kendimi garantiye almış olurum.

yarın bankacımla konuşacağım, nasıl bir ödeme planı sunacak ama şu askerlik ve mezun olduktan sonra önümü net olarak göremeyişim şimdilik projemi rafa kaldırmayyı daha ağır bastırıyor. mezun olduğumda gelirim şimdikinden az olmaz kesinlikle. ama önümü görememe sebebim bir de şu, olur da yurtdışına gitmeye kalkarsam? elime bir fırsat geçer, yurtdışında yüksek lisans yapma imkanım olur, o yüzden sırf bu kredi yüzünden gidemem. bu açıdan da önümü kapatmasını istemiyorum şimdilik.

bu arada @satantribal, dediğin yönetmelikte haklısın, ev 40.000 lira, 40.000 kredi vermiyorlar ama benim bu konuda özel durumum var. kredi almada hiçbir sıkıntım yok, bu yüzden işin bu kısmını hiç düşünmüyorum. önemli olan ödeme kısmı benim için.

• quote:

Orijinalden alıntı: löpçük

dediklerinizde haklısınız.

şimdi düşündüm de, bir de bunun askerlik boyutu var. askere gittiğimde şimdiki şartlarda en az 5-6 ay çalışamayacağım. bunun da ileride standart 12 ay olması düşünülüyor.

yüksek lisansa başvuracağım okul bitince, 2 yıl daha şimdiki gibi devam ederim sorun olmadan ama sonra ödeme sürecinde askerlik gelecek.

40 metrekate küçük diyenler de gayet haklılar. bugün ikea'ya gittik, 22 metrekare'den bile güzel daireler yapmışlar ama gerçekçi düşününce orada hayat zor olur. 44 milyara 56 metrekare var, olursa şartları biraz daha zorlayıp onu düşüneceğim.

bu evi almamın tek amacı evlendikten sonra ilk 2-3 yıl boş yere kira vermemek. sonsuza kadar oturmayacağım yani :) 2-3 yıl sonra oturduktan sonra borcu da kapatabilecek durumdaysam bu evin parasını depozito olarak kullanır daha büyük bir eve geçerim. en kötü ihtimalle kira vermediğim için kendimi garantiye almış olurum.

yarın bankacımla konuşacağım, nasıl bir ödeme planı sunacak ama şu askerlik ve mezun olduktan sonra önümü net olarak göremeyişim şimdilik projemi rafa kaldırmayyı daha ağır bastırıyor. mezun olduğumda gelirim şimdikinden az olmaz kesinlikle. ama önümü görememe sebebim bir de şu, olur da yurtdışına gitmeye kalkarsam? elime bir fırsat geçer, yurtdışında yüksek lisans yapma imkanım olur, o yüzden sırf bu kredi yüzünden gidemem. bu açıdan da önümü kapatmasını istemiyorum şimdilik.

bu arada @satantribal, dediğin yönetmelikte haklısın, ev 40.000 lira, 40.000 kredi vermiyorlar ama benim bu konuda özel durumum var. kredi almada hiçbir sıkıntım yok, bu yüzden işin bu kısmını hiç düşünmüyorum. önemli olan ödeme kısmı benim için.

1- Metrekareye takılma, 40 ile başlarsın, tamamen alıcan satıp bir büyüğe geçersin.
    2- YÜksek lisans için Tübitakın süper bursları var. Aylık 1000 tlden fazla karşılıksız burs veriyorlar eğer resmi gelirin yoksa. Tabi ortalaman ve alesin belirli sınırlarda olacak.
    3- Yurtdışı düşünüyorsan hiç girme. Ama kız arkadaşın varken yurtdışı zor olur, oraya gideceksin o gelemeyebilir filan.

• quote:

Orijinalden alıntı: safkar14

quote:

dediklerinizde haklısınız.

1- Metrekareye takılma, 40 ile başlarsın, tamamen alıcan satıp bir büyüğe geçersin.
    2- YÜksek lisans için Tübitakın süper bursları var. Aylık 1000 tlden fazla karşılıksız burs veriyorlar eğer resmi gelirin yoksa. Tabi ortalaman ve alesin belirli sınırlarda olacak.
    3- Yurtdışı düşünüyorsan hiç girme. Ama kız arkadaşın varken yurtdışı zor olur, oraya gideceksin o gelemeyebilir filan.

amacım zaten dediğim gibi bunu satıp büyütmek. başlangıçta büyük bir ev almak zor sonuçta. sonra büyük ve daha iyi bir yerden alırım diye düşündüm.

burs konusuna bakarım, ama bunu da pek etik bulmuyorum işte. yani kendim zaten kazanıyorum. şu an meb'den 200 lira alıyorum bu bile koyuyor bana okuyamayan insanları gördüğümde. yine de paylaştığın için teşekkürler.

yurtdışı konusunda da kararsızım. geçen dönem erasmusla çek cumhuriyetindeydim. 1 dönem idare etti ama zorlanmadık diyemem. gittiğim yerin ününü de hesaba katınca kız arkadaşım bu duruma iyi dayandı diyebilirim :)

şimdi üniversitelerin okutmanlık ilanlarına baktım. bazıları yüksek lisans bile istemiyor. belki buralara girerim ama en büyük engel askerlik işte. o zaman tamamen para yiyor olacağım, para getiremeyeceğim. sabah bankacımla bir görüşeyim bakalım. açıkçası şu anda beni bu işe sokacak bir ödeme planı sunmasını istemiyorum, çünkü uygun bir şey sunarsa hemen başlayacağım. ama ona hiç sormayıp sürekli aklımda "acaba ödemeler tam olarak nasıl olacaktı" sorusunun da kalmasını istemiyorum.

• Verilen burs senin hakkın, kimsenin hakkını filan yemiyorsun. Zaten kriterleri oldukça yüksek ve emin değilim ama tutturan herkese veriyorlar. Okutmanlık işinin geleceği pek yok, eğer akademisyenlik düşünüyorsan 2+1 yüksek lisans ve doktora 4+2 olacak şekilde yani 9 yıl erteleyebilirsin askerliği. Veya askerliği yap gel, öyle başla krediye.
  • Ne yaptın hocam aldın mı evi ? 4 Sene geçmiş üzerinden ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EYC -- 25 Ekim 2014; 22:48:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: EYC

Ne yaptın hocam aldın mı evi ? 4 Sene geçmiş üzerinden

Fiyapı batmadı mı ya?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hımm, Evet Fi yapı batmış sanırım. Ama tüm projeleri mi. ? Bilemedim.
    Arkadaşın projeyi teslim etmişlerdir belki..
  • o projeden ev almadım arkadaşlar. iş bulmadan cesaret edemedim ama durumumu karşılaştırdığımda 4 yıl önce elimde 4.000 tl varmış. şu anda 80.000 var.

işim var, düzenli gelirim var, ancak özel şirkette çalışıyorum. şimdiki planım mayıs ayında sözleşmemi yeniledikten sonra kredi çekip 200-250 bin tl'ye istanbul'da metro metrobüse yakın merkezi bir yerden 1+1 almayı planlıyorum. o zamanlar onu yapamadım ancak şimdi gelirim var, bu sefer alabileceğim diye düşünüyorum.
  • paran yoksa almayacan

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

o projeden ev almadım arkadaşlar. iş bulmadan cesaret edemedim ama durumumu karşılaştırdığımda 4 yıl önce elimde 4.000 tl varmış. şu anda 80.000 var.

işim var, düzenli gelirim var, ancak özel şirkette çalışıyorum. şimdiki planım mayıs ayında sözleşmemi yeniledikten sonra kredi çekip 200-250 bin tl'ye istanbul'da metro metrobüse yakın merkezi bir yerden 1+1 almayı planlıyorum. o zamanlar onu yapamadım ancak şimdi gelirim var, bu sefer alabileceğim diye düşünüyorum.

hayırlı olsun hocam :) 4 yılda evlendinizmi ne yaptınız merak ediyor dh.
  • quote:

o projeden ev almadım arkadaşlar. iş bulmadan cesaret edemedim ama durumumu karşılaştırdığımda 4 yıl önce elimde 4.000 tl varmış. şu anda 80.000 var.

İyi ki almamışsınız. Fiyapı daha olmayan katları satmıştı insanlara. Belediye de izin vermeyince o kadar kat çıkmaya tapusunu alan çok nadir insan var. Mahkemelerde hala uğraşıyor insanlar.
  • babam 70 bin tl cekti 5 yıllık için adamın huyları değişti sıkıntıya girdi hiç konumuyor bizle sanki ölü gibi evde dolanıyor
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.