Şimdi Ara

4 YILLIKTAN 2 YILLIĞA GEÇİŞ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
20
Cevap
1
Favori
32.954
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar.4 yıllık bir bölümün hazırlık sınıfında okuyorum.Ama kendi şehrimde 2 yıllık bir bölüme geçmek istiyorum.4 yıllıktan 2 yıllığa geçiş mümkün mü ?

• Hayır

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: PRİSON BREAK-

Hayır

Emin misiniz hocam.Herhangi bir kaynak var mı ?
  • Okulu bırakcan tekrar tercih yapıp 2 yıllığa kayıt olacaksın
  • quote:

Orijinalden alıntı: SlaughTeR `

Okulu bırakcan tekrar tercih yapıp 2 yıllığa kayıt olacaksın

Hocam okulu bırakınca tercih yapma hakkım oluyor mu? Yani yazın direkt 4 yıllıktan 2 yıllık tercihi yapıp geçiş yapamıyor muyum? Ben internette araştırdım 4 yıllıktan 4 yıllığa ,2 yıllıktan 2 yıllığa geçiş oluyormuş sadece
  • gir ygs ye git

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turin Turambar.

gir ygs ye git

1 yıl daha boşuna mı gitsin kardeşim.Öyle bir geçiş hakkım varsa direkt bu yaz geçiş yaparım.Şu internette bi bulamadım gitti.4 yıllıktan 2 yıllık geçiş oluyor mu olmuyor mu
  • dostum geçiş olayı 2 çeşittir. dikey-yatak geçiş olarak. dikey geçiş 2yıllığı 4 yıllık yapma. yatay ise okullar arası aynı bölümde değişiklik yapma. 4 den 2 yıllığa geçemessin fakat şöyle bişey yapabilirsin. okulu dondurursun ve gitmeye devam edersin. bu arada ygs-lys yapıp tercih yaparsın. eğer tutarsa gidersin 2 yıllığa. tutmassa zaten okulun devam ediyor. kendi yoluna bakarsın.
  • düşey geçiş yok diye biliyorum hiç uğraşna ygsye gir zaten 2 yıllık kazanmak daha kolay
  • quote:

Orijinalden alıntı: @hmT

dostum geçiş olayı 2 çeşittir. dikey-yatak geçiş olarak. dikey geçiş 2yıllığı 4 yıllık yapma. yatay ise okullar arası aynı bölümde değişiklik yapma. 4 den 2 yıllığa geçemessin fakat şöyle bişey yapabilirsin. okulu dondurursun ve gitmeye devam edersin. bu arada ygs-lys yapıp tercih yaparsın. eğer tutarsa gidersin 2 yıllığa. tutmassa zaten okulun devam ediyor. kendi yoluna bakarsın.

Hocam çok teşekkür ederim.4 den 2 ye geçiş olmuyor yani.Kesin bilgi değil mi ?
  • Yok diyen arkadaşlar yanlış biliyor sanırım veya ben yanlış anlıyorum. 4 senelik okuduğum bölümden yine aynı okulda 2 senelik bölüme geçtim. Hiçbir ek çaba da sarfetmedim bir belge doldurup direk geçtim
  • Aradığın bilgi burda bencehttps://forum.donanimhaber.com/merkezi-yerlestirme-puanina-gore-yatay-gecis-ve-ornek-dilekce-ana-konu--82073060

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: LexonT

quote:

Orijinalden alıntı: @hmT

dostum geçiş olayı 2 çeşittir. dikey-yatak geçiş olarak. dikey geçiş 2yıllığı 4 yıllık yapma. yatay ise okullar arası aynı bölümde değişiklik yapma. 4 den 2 yıllığa geçemessin fakat şöyle bişey yapabilirsin. okulu dondurursun ve gitmeye devam edersin. bu arada ygs-lys yapıp tercih yaparsın. eğer tutarsa gidersin 2 yıllığa. tutmassa zaten okulun devam ediyor. kendi yoluna bakarsın.

Hocam çok teşekkür ederim.4 den 2 ye geçiş olmuyor yani.Kesin bilgi değil mi ?

dostum yatay geçiş olayıyla çok ilgilendim zamanında. ilk defa 4 yıllıktan 2 yıllığa geçişi duyuyorum. bi arkadaş var demiş. belkide ben yanlış biliyorumdur.

• Ben bu sene başında 4 yıllıktan 2 yıllığa geçtim. Ek madde 1 den yatay geçiş yapabilirsin.
  • Dura-Ace kullanıcısına yanıt
    Ben farklı bir üniversiteye geçince ama. Fark olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Adalet

Ben bu sene başında 4 yıllıktan 2 yıllığa geçtim. Ek madde 1 den yatay geçiş yapabilirsin.

4 YILLIKTAN 2 YILLIĞA GEÇİŞ

Hocam bahsettiğiniz dökümanı indirip okudum. Sanırım 4.maddeyi diyorsunuz değil mi?

• Hem 4 yıllık hem 2 yıllığı aynı anda oku.
  • merkezi yatay gecisi arastir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merkezi yatay gecisle puaninin tuttugu herhangi bir 2 yilliga gecis yapabilirsin

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.