Şimdi Ara

4 Yıllık Mezunum, Açıköğretimle Uzatamıyor Muyum? (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
36
Cevap
1
Favori
645
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Yukarıda da yazdım. Haziran içinde tecil bitiyorsa Ekim, Kasım, Aralık aylarından birinde askere gidersiniz. O zamana kadar istediğiniz sınava girebilirsiniz. Tecil biter bitmez askersiniz diye bir şey yok.
    Acemi veya usta birliğinde mülakat, tercih, başvuru vb. durumlar için birlik dışına çıkmanız gerekirse komutana durumu arz edersiniz izin verirler(er olarak giderseniz en kötü izninizden düşer). Yedek subay olarak giderseniz daha kolay, mazeret izniyle kurtarırsınız.
    Memur kadrosu için askerlik şartı aranmıyor bildiğim kadarıyla.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: a-f-h

Yukarıda da yazdım. Haziran içinde tecil bitiyorsa Ekim, Kasım, Aralık aylarından birinde askere gidersiniz. O zamana kadar istediğiniz sınava girebilirsiniz. Tecil biter bitmez askersiniz diye bir şey yok.
    Acemi veya usta birliğinde mülakat, tercih, başvuru vb. durumlar için birlik dışına çıkmanız gerekirse komutana durumu arz edersiniz izin verirler(er olarak giderseniz en kötü izninizden düşer). Yedek subay olarak giderseniz daha kolay, mazeret izniyle kurtarırsınız.
    Memur kadrosu için askerlik şartı aranmıyor bildiğim kadarıyla.
    Çok sağ olun hocam. Yedek subay olarak gitmeyi çok istiyorum. KYK borcu malum.
  • hueaq123 kullanıcısına yanıt
    Tezsiz YL 1.5 sene. Bu sürede bitirmen gerek. Ders devamsızlığın hocalara bağlı ancak bir şekilde yapılıyor. Yalnız bitirme projesi 1.5 sene sonunda teslim edilmezse atılıyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Tmp341 kullanıcısına yanıt
    Bana da 1 sene lazim zaten sonra kredi vs. Bir sekil halledeceğim artık

Okulla da gorustum devamsizlik falan farketmez parayi yatirdikca yalnizca 3 donem sonunda atiliniyormus o zamana kadar sadece ders secimi vs. Yeterliymis

Para yatırmak yetiyor ama son dönemin sonunda projenin tamamlanıp teslim edilmesi isteniyor.

Projeyi donem sonu teslim etmeyene dek yatirmayi dusunuyorum parayi veya 3. Donem basi kayit sildirip yeniden kayit olmayi ayni veya baska bolume

Kayıt sildirince tecil düşer ama. Projeler çok kolay aslında. Parayı ve bir yılı harcama boşuna. Ben 1 ayda son haline getirdim mesela, millet 1 dönem uğraştı.

Sildirip tekrar basvuramam mi ki? O arada tecilsiz mi oluyorsun ve hep kafamdaki soru tecilsizken yuksek lisansa basvurulabiliyor mu?

Vizelere de girmedim okumak icin basvurmam lazimdi hazir basvurmusken okuyayim diye kendimi gaza getiremiyorum 😁

Tecilin bitmemiş olmalı yl başlamak için. Sildirdiğin zaman eğer tecil yoksa okul başvurunu kabul edemez.

Sildirip tekrar kayit yapan duydum hep kuzenim bile hatta yaptim dediydi okula gore mi degisiyo acaba?

Bir de bizim arkadaslar var bitiyor haziranda tecilleri hala yuksek lisansa da basvurmadilar onkar patladi mi o zaman 😁

Normalde öyle biliyorum. Belki değişmiştir/yanlış biliyorumdur. Ancak tecil bitince okulun kayıt yapması pek mantıklı değil. Tecil bitmeden alıyorlardı. Çünkü ben askere gitmeden önce başvurdum, hoca askerden kaçmak için geliyor millet demişti, tecil bitince alsalar öyle demezdi. Tecil bitimi ile kayıt tarihleri yakınsa belki kurtarıyordur. Şubeye sormak lazım.

Hayirlsii olsun valla benim de evraklari bugun gittim ki basvurmamislar hala 14unde tecil bitiyor

Evraklar tamdi halbuki anlamadim yarin sorusturacagiz insallah yetisecek halihazirda yuksek lisans ogrencisiyim sonucta sikinti olmaz umarim

Ben askerlik aradan çıksın diye askerden sonra kayıt oldum. İyiki de öyle yapmışım, yedek subay yaptım şansıma.

Zaten öğrenciysen okul bitmeden veya atılmadan sorun olmaz.

Mezun oldum yapmadım ise girdim ondan sonra da donulmuyoe donunce is ara vs. Hepten sıkıntı tum duzen bastan, daha yasim da 24 gozum yemedi bir türlü buradan donusu yok artik bedelli gidecegiz bir şekil

Orası öyle.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.