Şimdi Ara

4 YILLIK FAKÜLTEDEN 24 YAŞINDA MEZUN OLAN TİP (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
93
Cevap
0
Favori
3.258
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Scalh

Yeni kocaeli hukuk muhabbeti. Kardeş beğenmiyorsan bırak okulu Allah Allah ya.

Ağladıkça zaman geri mi akıyor. Ağlama duvarı ettiniz burayı iyice.
    Beğenmiyorum değil ki

Bu okula 18de başlamak için nelerimi vermezdim... 19da başladım ama hazirlikla 20de 1. Sınıf olucam çap yaparsam 21de 1 olucam (2. Bölümde)

Kahroluyorum

Çözümü de yok zamanı geri alamam. Keşke herhangi bir şekilde çözme imkanım olsaydı neler yapmazdım...

Kahroluyorum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Geçen geri gelmiyor, bundan sonrasına bakıp motive olacaksın. Başka da çare yok açıkçası, geriye bakıp ileriyi mahvetme hepimizin hakkında hayırlısı olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Samsara döngüsünü kırmamız lazım.Mesela şöyle bi 500000000000000000 yıl ömrümüz olsa giden 2 yıl için acı duyar mıydık ? Şimdi beslenmek misali minör kayıplar için acı duymuyoruz değil mi
  • HayatınıYaşayamayanAdam kullanıcısına yanıt
    Ne onerirsiniz derken yardimci olmak isterim ama sorunuzu tam anlayamadim elektronigin hangi dalini onerirmisiniz demek istediniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi burakdc -- 6 Haziran 2020; 1:9:43 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: burakdc

Ne onerirsiniz derken yardimci olmak isterim ama sorunuzu tam anlayamadim elektronigin hangi dalini onerirmisiniz demek istediniz.
    evet hocam hangi dalı önerirsiniz kendimi nasıl geliştirmeliyim mezun olduğumda işe girmek için ben tamamım nasıl diyebilirim yardımcı olur musunuz

• Hayatı rat race modda yaşıyorsun sen beynen bitiksin zaten

• 3 sayfa yorum yapılmış ama kimse de çıkıp dememiş ki fakülteler zaten en az 4 yıllıktır.

yani "4 yıllık" fakülte demek gereksiz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 6 Haziran 2020; 1:35:53 >
  • HayatınıYaşayamayanAdam kullanıcısına yanıt
    Bu biraz sizin merak ettiginiz dal olacak yani sizin istediginizdal hangisi ise onu ogreniceksiniz ama Turkiyede kalacakasaniz eninde sonunda insaat taahut islerine bulasacaksiniz oyuzden akilli binalar bina yonetim sistemleri plcler scada sistemleri ve bina otomasyon sistemlerini bilmeniz gerekcek. Yazilimci olacaksaniz sakin oyle web sitesi yapicam html falan bos isler para kazandirmaz ac kalirsin. Yazilimci isen direk oyun isine gireceksin yada daha elektronik olsun dersen yurtdisindaki firmalarin urettigi kartlarin driverlarini yazacaksin yada isletim sistemi cekirdaklerine kafayi yoracaksin. Yok ben muhasebe programi yapicam yok websitesi kasicam dersen siradan birisi olursun enduatriyel elektronige yoneleceksen fabrikalardaki sistemlerin tasarimlari yada bakimi onarimina girebilirsin

• quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

3 sayfa yorum yapılmış ama kimse de çıkıp dememiş ki fakülteler zaten en az 4 yıllıktır.

yani "4 yıllık" fakülte demek gereksiz.
    Hocam karıştırdınız galiba

Zaten 5 ve 6 yıllık fakulteler olduğu icin ozellikle 4 yıllık fakülteler yazdım. 5,6 yillik fakulteleri 24-25 yaşında bitirmek sorun olmaz ki zaten normali o

4 yıllığı 24-25te bitirmek garip ben ondan bahsediyorum

Bütün fakülteler 4 yıl olsaydı haklı olurdunuz

Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-1593E8EC2

Hocam karıştırdınız galiba

Zaten 5 ve 6 yıllık fakulteler olduğu icin ozellikle 4 yıllık fakülteler yazdım. 5,6 yillik fakulteleri 24-25 yaşında bitirmek sorun olmaz ki zaten normali o

4 yıllığı 24-25te bitirmek garip ben ondan bahsediyorum

Bütün fakülteler 4 yıl olsaydı haklı olurdunuz

Saygılar

Alıntıları Göster
    çoğunlukla 4 yıl olarak bilinir ve akla gelir. Tıp vb yada çok daha farklı bir bölüm okumuyorsan, normal veya alışılmış olanı belirtme ihtiyacı duymazsın. Pek sık karşılaşılmayan, deneyimlenmeyeni yazma gereği duyarsın. Bu durumda çoğu kişi kendisi ve etrafında çoğunlukla 4 yıllık bölümlerde okuyanları görmüşlerdir ve o yüzden fakülte denince zaten akla 4 yıl gelir genelde ilk olarak. eğer 6 yıllıklardan bahsetmek istiyorsan spesifik olarak, işte o zaman yılını yazardın 6 yıllık fakülteden mezun olan gibi. Çünkü akla ilk gelen 6 yıllıklar değil fakülte denilince, 4 yıllıklar.

Yani başlığa 24 yaşında fakülteden mezun olan diyince çoğu kişi 4 yıl olarak düşünecektir zaten. Pek fazla kişinin aklına 6 yıllıkların geleceğini sanmıyorum başlığı okuduğunda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pcdaly -- 6 Haziran 2020; 2:6:49 >
  • Valla dostum çok gereksiz kendini üzuyorsun bende senin durumundayım ama artık sağlığımdan başka bir şey için üzülmem.kayıp olarak gördüğün seneyi sen avantaja dönüştür.mesleki anlamda bedavaya çalışabilirsin part time yada dilini çok iyi gelistirebilirsin vs. Örnek vericem olursam sana benim ablam 2 yıllık Bilgisayar programciligi okudu.daha sonra asgeri ücretle 2 iş yerinde işi öğrendi baktı olmuycak 22 yaşında dgsyle kazandı şuan 27 yaşında hem par time çalışıp hem okuyor. Kısacası fırsata çevir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pcdaly

çoğunlukla 4 yıl olarak bilinir ve akla gelir. Tıp vb yada çok daha farklı bir bölüm okumuyorsan, normal veya alışılmış olanı belirtme ihtiyacı duymazsın. Pek sık karşılaşılmayan, deneyimlenmeyeni yazma gereği duyarsın. Bu durumda çoğu kişi kendisi ve etrafında çoğunlukla 4 yıllık bölümlerde okuyanları görmüşlerdir ve o yüzden fakülte denince zaten akla 4 yıl gelir genelde ilk olarak. eğer 6 yıllıklardan bahsetmek istiyorsan spesifik olarak, işte o zaman yılını yazardın 6 yıllık fakülteden mezun olan gibi. Çünkü akla ilk gelen 6 yıllıklar değil fakülte denilince, 4 yıllıklar.

Yani başlığa 24 yaşında fakülteden mezun olan diyince çoğu kişi 4 yıl olarak düşünecektir zaten. Pek fazla kişinin aklına 6 yıllıkların geleceğini sanmıyorum başlığı okuduğunda.

Alıntıları Göster
    Hocam kusura bakmayın da baya saçmaladınız sırf cevap vermiş olmak için yazmasanız keşke.

Yazdığınızı sabah dinç kafayla bir tekrar okuyun umarım fark edersiniz.

Başlıkta herhangi bir anlatım bozukluğu yok 4 yıllık fakülte ifadesi doğru. Yazdığınız şeyler saçmalık zaten kusura bakmayın. Yanlışta ısrar ediyorsunuz. Derinlemesine bilmediğiniz, uzmanı olmadığınız konularda düzeltme yapmadan önce iyi düşünün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1593E8EC2 -- 6 Haziran 2020; 2:15:9 >
  • Çap yapınca neden yıl kaybedeyim ki zaten 1.5 sene saydırdım. Max 1 sene kaybederim o da sıkıntı değil zaten mezun olur olmaz iş garantisi yok. Kpss falan uğraşcağım zamana sayarım.

• Valla makine mühendisliği bitirdim. Bölümün ortalama mezuniyet zamanı 5 buçuk seneydi. 220 kişilik dönemde 4 yılda bitiren 3 kişi olmuştu :D Mezuna kalma, hazırlık falan boşver bunları kesin uzuyor zaten :)

• Atlı mı kovalıyor anasını satayım

• konuyu açan kişi kaç yaşındasın? bence daha üniversiteye bile adım atmamışsın, boş yere sallıyorsun.
  • Yaş 27 1. Üniversiteyi sayma okumamışım gibi say. Okulun bitmesine 2 dönem yani 1 sene var.

Ilk üniversiteyi bitirip asgari ücretli çalışacak bir mekatronik mühendisi olacakken diplomamı duvardan indirip yatağın altına atıp şirketimi kurmak için harekete geçtim. Bir kaç ay bedava çalışarak bir iş sahibi olup uzun süre köpek gibi çalıştım hemde sigortasız. İşi kavradıktan sonra şirketimi kurdum, ekonomik olarak güçlenince şirketimin daha iyi olması için gereken bölüme özel bir üniversitede tekrar okula başladım. Şunu anlatmak istiyorum bilinçli bir insan olmak için sadece okumak yetmez ama evine ekmeğini rahatça götürmek için para kazanmak yeter. Tüm eğitim ve öğretimin nihai amacı para kazanıp hayatını idame etmektir. Hangi iş olduğu önemli değil para kazanınca herkes mutlu olur, Allah başka dert vermesin tabi. O okulu 2 sene geç yada erken bitirmen çok önemli değil, önemli olan gerçekten hayata atıldığında nasıl ve ne kadar para kazanacağındır.

Ek: Ilk geldiğimde bodrum katı bir evde kalıyordum, bir umutla mühendis olmuşum ve güzel hayaller peşindeyim. O evde ne çektiğimi bir Allah bir ben bilirim. Şimdi şirket sahibi biriyim. Şirketin merkezi o evin olduğu sokakta, bazen yanından geçip bakıyorum ve nereden geldimi tekrar hatırlıyorum.

• Sen şaka mısın ?
    Bu çok normal.

• quote:

Orijinalden alıntı: Holy Templar

konuyu açan kişi kaç yaşındasın? bence daha üniversiteye bile adım atmamışsın, boş yere sallıyorsun.
    19um 20 giricem

Hazırlık bitti iste 1. Sınıfa geçicem

Hocam herkes 18de giriyor 22de mezun oluyor normali bu

Ben 20 yaşında.1 sınıf olucam

Halbuki sene kaybetmesem şu an 3. Sınıfa geçiyor olacaktım

• quote:

Orijinalden alıntı: crux07

Sen şaka mısın ?
    Bu çok normal.
    Hocam nesi normal

Millet 21-22 gibi bitiriyor

Mahvoldum

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.