Şimdi Ara

4. Yıldızı Fenerden Önce Takacağımız Gerçeği (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
234
Cevap
3
Favori
9.524
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Hidden Blade

quote:

Orijinalden alıntı: mahsur kalan adam

quote:

Orijinalden alıntı: john mclane

Fener böyle hep kötü gitmeyecek.
    Seneye artık düzelmeye başlar.
    Beşiktaş ardı ardına 5 kere şampiyon olacak 4. Yıldızı takacak...
    Yaw he he

Biz geçen sene kiminle yarıştık hayaletlerle mi 33.hafta şampiyon olmadık mı fener hep ensemiz de değil miydi

Fener galata kötü diyip işin içinden çıkamazsınız sizin kötü olduğunuz bizim iyi olmadığımız anlamına gelmez kaldı ki bu sene taş gibi başakşehir vardı geleni gideni tokatladı son ana kadar zorladı

Sen ciddi ciddi inanıyorsun yani bu 4.yıldızı bizden önce takacağınıza ?

Ben o konuda birşey demedim ki kaldı ki imkansız birşey 7 sene üst üste olmalıyız ki 2 sene geride kaldı ancak yakalayalım

Önümüzde ki 10 senede belli olur herşey

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• http://www.borsagundem.com/haber/dort-buyuklerin-borcu-65-milyar-tlye-dayandi/1197345?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
    https://forum.donanimhaber.com/dort-buyuklerin-borcu-6-5-milyar-tl-ye-dayandi--126463139

Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’un toplam borcu, geçen yıla oranla yüzde 31,5 artarak 6,5 milyar liraya dayandı.

Türk futbolunun lokomotifi olarak anılan Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor'un borçları, onca önlemlere ve sportif cezalara rağmen azalmak bilmiyor.

Kulüplerin divan kurullarında açıklanan veriler ve Kamuoyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan bildirimlere göre söz konusu ekiplerin toplam borcu, 6,5 milyar liraya yaklaştı.

UEFA'nın uyguladığı Finansal Fair Play kuralları, vergi borçlarında yapılan indirimler ve çeşitli sponsorluklara karşın, geçen yıl 5 milyar lira sınırına yaklaşan 4 kulübün borcu bu sene yüzde 31,5 oranında arttı.

En fazla borç artışı Galatasaray'da

Galatasaray'da geçen yıl açıklanan borca göre bu sene duyurulan borç miktarında yüzde 60'lık artış dikkati çekiyor.

Sarı-kırmızılı ekipte 31 Mart 2016'da 1 milyar 494 milyon lira olan borç, 31 Mart 2017'de 2 milyar 391 milyon liraya yükseldi.

Borç-alacak farkı en yüksek kulüp Beşiktaş

Futbolda üst üste ikinci şampiyonluğuna koşan Beşiktaş'ın borçlarında geçen yıla göre yüzde 19'luk artış var.

Siyah-beyazlı ekipte, 30 Haziran 2016 itibarıyla 1 milyar 479 milyon 635 bin 182 lira olarak açıklanan borç miktarı, 31 Mart 2017'de 1 milyar 760 milyon 455 bin 388 liraya yükseldi.

Kulübün toplam alacağı ise 211 milyon 924 bin 177 lira. Geçen yıl 1 milyar 262 milyon 592 bin 503 lira olarak açıklanan borç-alacak farkı, bu sene yüzde 22,6'lık artışla 1 milyar 548 milyon 531 bin 211 liraya çıktı.

Trabzonspor'un borcu yüzde 34 arttı

Son yıllarda yaptığı transferlerin fazlalığıyla dikkati çeken Trabzonspor'un borcu, geçen yıla göre yüzde 34 artış gösterdi.

Bordo-mavili kulübün 30 Nisan 2016 itibarıyla 568 milyon 831 bin lira olan borcu, 31 Mart 2017'de 762 milyon 61 bin 406 liraya çıktı.

Karadeniz ekibinde geçen yıl 499 milyon 259 bin liralık borç-alacak farkı ise bu sene yüzde 35'lik artışla 674 milyon 622 bin 977 lira olarak duyuruldu.

Fenerbahçe'nin borç-alacak farkı yüzde 38,5 yükseldi

Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'da şirket ve dernek borçları divan kurullarında açıklanırken, Fenerbahçe'deki divan kurullarında sadece dernek borçları duyuruluyor.

Bu çerçevede Fenerbahçe'nin toplam borcu yüzde 13 artarak, 1 milyar 365 milyon 499 bin 929 liradan, 1 milyar 543 milyon 229 bin 919 liraya ulaştı.

Sarı-lacivertli kulüpte geçen yılki borç-alacak farkı ise 664 milyon 267 bin lira iken, bu seneki fark, yüzde 38,5 artarak 920 milyon 348 bin 918 lira oldu.

Bunu iyi oku gizli dediğimiz yer burası
    Beşiktaş, Galatasaray ve Trabzonspor'da şirket ve dernek borçları divan kurullarında açıklanırken, Fenerbahçe'deki divan kurullarında sadece dernek borçları duyuruluyor.

• la amma yazdınız yahu öylesine açmıştım konuyu 12 sayfa olmuş arkadaş
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hardwired

la amma yazdınız yahu öylesine açmıştım konuyu 12 sayfa olmuş arkadaş

Konuyu açmadan önce 2 defa düşünseydin keşke. Büyük ihtimal fail olacağı için acayip malzeme çıkacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Machan

quote:

Orijinalden alıntı: Hardwired

la amma yazdınız yahu öylesine açmıştım konuyu 12 sayfa olmuş arkadaş

Konuyu açmadan önce 2 defa düşünseydin keşke. Büyük ihtimal fail olacağı için acayip malzeme çıkacak

bu tür boş işlerle uğraşan varsa cidden işsiz ergendir. zaten foruma da çok girmiyorum eskisi gibi. o yüzden benim açımdan sıkıntı yok

• Beşiktaş ne zaman şampiyon olacakta 4. yıldızı takacak ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Psman

2 sene önce bunu söylediğim de bana gülmüşlerdi ama kaldı 5, bu sezonu da alırsak 4 kalacak "acaba" demeye başlayın şimdiden, biz realist konuşuyoruz, o vizyon o ruh bizde var. Arada 1-2 tane kaptırırsak belki bu Gs ya da Başakşehire felan olur, Fenerin bizden şampiyonluk almaya tarihi boyunca gücü yetmedi, en son geçen sezon winnerlığın kitabını yazdık. Bekleyin, konuya yazanların çoğu fail olacak.
    Ne winner ama. Bu sezon işin içine Başakşehir dışında GS ve FB girince kendinizi 4.sırada buldunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: Psman

.

Alıntıları Göster
    1 sene olmuş ama yine de cevap yazayım. Ergenlik döneminde Galatasaray'ın en büyük başarılarına maruz kalıp psikolojik travmalar yaşamanın böyle sonuçları oluyor tabii. Rakibinin başarısına malum örgüt ile çamur atma ihtiyacı hissediyorsun. Siz 1990'lı yıllarda 3 sene üst üste şampiyon olurken futbol şube sorumlunuz kimdi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: PayneKillers

Ne winner ama. Bu sezon işin içine Başakşehir dışında GS ve FB girince kendinizi 4.sırada buldunuz

Alıntıları Göster
    Yahu şu kafadan çıkın artık Galatasaray bu ülkenin en fazla kupa kazanan en çok şampiyon olan ve Avrupa'da en fazla başarılı sonuç almış takımı bunun aksini iddaa eden trollden öteye gidemez yada ağır holigandır. Fakat Galatasaray'ın şampiyonluk yarışında yarışıpta kazanamadığı o kadar çok sezon dururken şu biz varken bjk şampiyon olamaz kafasından çıkın artık. Varsayımlarla bir arpa boyu ileri gidemezsiniz. Örnek verecek olursak Beşiktaş'ın ilk yarıda net 4 tane maçında akıl almaz fırsatları tepip 1 puanla yetindiği yada hiç puan alamadığı maçlar var şimdi onları kazansaydı bambaşka bir yerde olabilirdi. Bu şekilde her takım için örnek verebiliriz o yüzden böyle konuşmak özellikle futbol konuşuyorsak pek sağlıklı değil.

• 5. Yıldız desen tamamda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: T0RNAD0

Yahu şu kafadan çıkın artık Galatasaray bu ülkenin en fazla kupa kazanan en çok şampiyon olan ve Avrupa'da en fazla başarılı sonuç almış takımı bunun aksini iddaa eden trollden öteye gidemez yada ağır holigandır. Fakat Galatasaray'ın şampiyonluk yarışında yarışıpta kazanamadığı o kadar çok sezon dururken şu biz varken bjk şampiyon olamaz kafasından çıkın artık. Varsayımlarla bir arpa boyu ileri gidemezsiniz. Örnek verecek olursak Beşiktaş'ın ilk yarıda net 4 tane maçında akıl almaz fırsatları tepip 1 puanla yetindiği yada hiç puan alamadığı maçlar var şimdi onları kazansaydı bambaşka bir yerde olabilirdi. Bu şekilde her takım için örnek verebiliriz o yüzden böyle konuşmak özellikle futbol konuşuyorsak pek sağlıklı değil.

Alıntıları Göster
    Arkadaş Beşiktaş'ın winner olduğunu iddia etmiş ben de o yüzden öyle dedim. Eğer bir takım winner kimliğine sahip ise zor ve çekişmeli sezonlarda da şampiyonluğu alır. Bu sezon da en çekişmeli sezondu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ligde 2000'den sonra 3lü seri ve daha fazla seri yapan bir takım yok.Buna uygun jenerasyon yakalayan takımda yok.Haliyle şampiyonluklarda 1-2 senelik serüvenlerle geçiyor.Transferler kumar gibi tutunca 1-2 yıl gidiyor sonra elde patlıyor.Tabi yönetimde cabası başarı için güçlü bir yönetim güçlü mali denge lazım.

3 senede 3 başlı ligde 2 şampiyonluk büyük başarıdır.Ekstrem olarak 5 yılda 3 şampiyonlukta olabilir bu.

Ama her ne olursa olsun 4-5 yılda şampiyonluk alamamak başarısızlıktır.Hele hiç bir kupa alamamak tamamen rezalettir.Bu gibi durumlarda en başta yönetimde aranır sorun ve değiştirilebilirse daha vizyonlu daha sağlam kişilerden oluşan bir yönetim kadrosu oluşturulur.Ha değiştirilemiyorsa bu döngü daha da devam eder ve varolan değerlerle birlikte dibi boylar klüp.

Beşiktaş açısıdan bakarsak.

Şuanki yönetim ağır bir süreçten geçti geçmiş yönetimin rezaletleri ancak 2014'te geçti.Mali yükü ise devam ediyor hala.

2012'den bu yana 2018'e kadar elde edilmiş şuan için 2 Lig Şampiyonluğu var.6 senelik süreçte 2 şampiyonluk 3 başlı ligde normal bir sonuç zaten.Ama önceki yönetimin geri kalmışlığının devam etmesi sonucu klüp diğer ezeli rakiplerine göre geri kalmış gibi buda Tüp kafa yönetiminin suçu.Zaten milli takımında içine etti klüp bitti.

Fikret Orman şu süreçte başarılı mı dersek başarılı ha şu var yaz kampları transfer gelişmelerinden dolayı 2 kupayı bedavadan verdi 2 süper kupa beleşe gitti bu kayıp mesela.Birde 2014-15 sezonu lig şampiyonluğu Bilic'in PL sevdası yüzünden kaybedildi.Onun dışında normal görüyorum.

7 Yıllık bir başkanlı döneminde 2 lig şampiyonluğu bunun yanında avrupa başarısı belli seviyede türkiye kupa ve süper kupası almak başarıdır.7 yılda 1 şampiyonluk başarısızlıktır.Bunun yanında diğer turnuvalarda elden boş dönmek başarısızlıktır.Mesela Tüp kafada 7 de 1 var başarısızlık bu.

Fikret orman yönetimi ne kadar başta kalır bilmem.Ama ilerlettikleri politika düzgün şekilde olgunlaşır şansıda tutarsa seneye galiba görev süresi doluyor ve bu sezonda başarılı olur şampiyonluğu yakalarsa önceki sezonunda kötü ve bunun sonuçlarını düzeltmeye çalıştığı için en başarılı başkanlardan biri olur.

Şuan için Stad yapımı

Avrupa başarısı

2 Lig şampiyonluğu transferler tanınırlık globalleşme çalışmaları PR

Önümüzdeki sezon içinde şampiyonluk elde edilirse en iyi dönemlerinden birini yaşamış olacak Beşiktaş.

7 yılda 3 lig şampiyonluğu çok iyi bir rakam bizim ligimiz domine edilecek bir lig değil o yüzden böyle.

Aziz Yıldırım 20 yılda 6 lig şampiyonluğu yaşamış.3 başlı ligde bunu değerlendirdiğimizde ve Beşiktaş'ın uzun süre mali ve kötü yönetim nedeni ile yarış dışı kalması sebebiyle 2 başlı lige dönmesi ile geçen 10 yıllık süreçte diğer rakibi Gs'den daha az şampiyonluk yaşaması onu daha başarısız göstermiştir.Aslında düz mantıkta 20/7-8 yapsa gene başarılıdır.

Şuanki duruma bakarsak en fazla göze batan durum ise 4 sezonda birincil spor branşında hiç bir turnuvada(Lig,Ztk,Avrupa) kupa alamama rezaletidir.Normalde böyle bir yönetimin istifa etmesi lazım.Ama devam ediyor görevine.

Ligimizde dediğim gibi 2 yıl süreli şampiyonluklar var her şampiyonluktan sonra daha güçlü kadrolar kurulması lazım .Çünkü üstünüze oynanıyor artık oyununu kadronu geliştirmessen seni dibe çekecekler bu her ligde var aşağı yukarı ha belirli bir tecrübeye ve kadro yapısına sahipsen üstesinden gelirsin.Ama bizim liglerde böyle bir alışkanlık yok.Endüstriyel futbolun etkisi ilede çıt kırıldı hareket ediyor takım ve yönetimler.

Hesaplama yaparsak ve Beşiktaş'ın düzgün bir yönetim şeklinde yoluna devam ettiğini hesaplarsak rekabetçi bir durum içerisinde 2 yılda 1 olmak üzere 2025-2026 yılında ancak 4.yıldıza ulaşabileceğini düşünüyorum.Tabi bu yönetime gidişata bağlı benimki sadece varsayım.Yani Fener Beşiktaş'tan önce sadece 1 şampiyonluk sayısı farkı olduğu için amacına ulaşacaktır bu süreçte Beşiktaş'tan daha da önce.

• 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.