Şimdi Ara

4 Yıl Açıköğretim Okuyan Kaç Ay Askerlik Yapar?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
5.944
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 4 yılıl açıköğretim programı mezunu kaç ay askerlik yapar?

• ya kısa dönem veya uzun dönem asteğmen , yani alaağın diploma da açıköğretim fakültesi yazmaz normal üniv . diplmasıdır
  • quote:

Orjinalden alıntı: 17_Ocak

ya kısa dönem veya uzun dönem asteğmen , yani alaağın diploma da açıköğretim fakültesi yazmaz normal üniv . diplmasıdır

Bu neye göre belirleniyor?
  • 4 yıllık bir üniversite bitirmişsen buna açıköğretimde dahil 5 ay kısa dönem askerlik yaparsın , asteğmenlik sınavına girip kazanırsan asteğmen olarak gidersin ve 15 ay yaparsın
  • Kardeş o sınav hikaye.Tamamen ihtiyaçları doğrultusunda, bitirdiğin bölüme göre kaç kişi alacaklarsa kontenjanı dolduruyorlar.Sınava baktıkları falan yok çünkü askerliğimi yaptığım yerdeki asteğmenlerden sadece birisi sınavı ciddiye almış.Gerisi cevaplamamış bile.Boy pos yerindeyse,sağlık durumunda iyiyse,sınav günü komando masasında oturan subaya dikkat et derim.Çok pis bakıyorlar.Gözüne kestirirse sana ait forma bir çentik atıyor komando asteğmen olur diye.Yürüyüşüne,tipine,boyuna falan dikkatle bakar.Sırf bu yüzden babasının dedesinin gözlüğünü takmış olarak gelen çok adam gördüm.
    Bu arada şimdi koğuş kalk verildi.
  • ya ben birşeyi merak ediyorum.. numaralı gözlük takandan astek olur mu ??!
  • quote:

Orjinalden alıntı: _goLdEnSkuLL___

ya ben birşeyi merak ediyorum.. numaralı gözlük takandan astek olur mu ??!

niye olmasın,çok güzel oluyor. kendimden biliyorum...
  • quote:

astek olur ama komando olmaz...
  • quote:

quote:

niye olmasın,çok güzel oluyor. kendimden biliyorum...

tşk ederim cevabın için.

hocam 1 de 4 yıllık ünv. mezunlarının astek sınavına girmesi mecburi mi yoksa isteğe mi bağlı ?
  • mecbursun o sınava girmeye de asteğmenler şu an 12 ay yapmıyor mu? ağustos 2005 devresinden itibaren de asteğmenlik acemiliği 1 aya düşecek diye biliyorum.
  • quote:

mecbursun o sınava girmeye de asteğmenler şu an 12 ay yapmıyor mu? ağustos 2005 devresinden itibaren de asteğmenlik acemiliği 1 aya düşecek diye biliyorum.

bende 12 ay diye biliyorum...
  • quote:

Orjinalden alıntı: x_crazy

mecbursun o sınava girmeye de asteğmenler şu an 12 ay yapmıyor mu? ağustos 2005 devresinden itibaren de asteğmenlik acemiliği 1 aya düşecek diye biliyorum.

meslek eğitimi alacaklar ve mesleğiyle ilgili görevler alacaklar için 1 aya düştü. sınıf okullarında yine 3 ay acemilik devam ediyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.