Şimdi Ara

4 yaşında bir çocğunu konuşmaması normal mi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
18.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: melikepene

yaşıtlarının olduuğu ortamlara götürün, kardeşim 3 yaşında oyun klübüne gidiyo herkesten bişeyler kapıyo bayağı konuşuyo mesela geçen bana öküz dedi

• yeni bir aynştayn geliyor beyler
  • Ben 7 aylıkkken akıcı bir şekilde konuşmaya başlamışım.
  • Küçükken ağır ilaçlar falan kullandı mı?
  • onu bırakta baban ... Tadını biliyormuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: satukbugra
    "Anne baba evet hayır gel git ye bebe"

okuyunca cümle olarak bunu söylüyor sadece sandım
  • Otizm olabilir.
  •  4 yaşında bir çocğunu konuşmaması normal mi ?
  • kısaca izah edeyim,eğer seni anlıyorsa ve kelimelere dili önüyorsa konuşma kabliyeti kazanmış demektir,o yaşta konuşmaması anormal,ben bütün mahalleyi birbirine katardım o dönemler.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TiredWarrioR

8 aylıkken tam anlamıyla yürümüşüm 1 yaşında iken de tam konuşmaya başlamışım.Yeni nesil çok tembel çok
    ilk kelimelerimi 6 aylıkken söylemeye başladım 1 yaşındayken konuşmayı tamamen sökmüştüm bildiğin cümle kuruyor derdimi anlatıyordum . okumayı yazmayı 4 yaşında ablalarım öğretmişti.Aynı babadan olduğumuz için zeka olarak benden farklı olduğunu sanmıyorum . Ama anne farkı var ve onun annesi köylü psikopatın teki . Çocuğu dövüp duruyor . Babamın evine haftada 1 gün gittiğimden ben de pek etkili olamıyorum

Çocuğu dövüp duruyor işte sorun burda

• quote:

yaşıtlarının olduuğu ortamlara götürün, kardeşim 3 yaşında oyun klübüne gidiyo herkesten bişeyler kapıyo bayağı konuşuyo mesela geçen bana öküz dedi

• quote:

Orijinalden alıntı: ***No FeAr***

quote:

quote:

8 aylıkken tam anlamıyla yürümüşüm 1 yaşında iken de tam konuşmaya başlamışım.Yeni nesil çok tembel çok
    ilk kelimelerimi 6 aylıkken söylemeye başladım 1 yaşındayken konuşmayı tamamen sökmüştüm bildiğin cümle kuruyor derdimi anlatıyordum . okumayı yazmayı 4 yaşında ablalarım öğretmişti.Aynı babadan olduğumuz için zeka olarak benden farklı olduğunu sanmıyorum . Ama anne farkı var ve onun annesi köylü psikopatın teki . Çocuğu dövüp duruyor . Babamın evine haftada 1 gün gittiğimden ben de pek etkili olamıyorum

Durmadan dövmesi lazım.

• Hocam zeka yönüyle bir sıkıntısı olduğunu sanmıyorum. Prematüre filan doğduysa eğer geç konuşması normal. Otistik olabilir filan diyenler olmuş; kesinlikle otistik olamaz. Yine de bir uzmana danışmak da fayda var tabi ki.
  • kardeş benim nişanlım öğretmen... ona sordum...bi pediatriste gösterseler iyi olu dedi...çünkü çocuğun dil gelişimi erken yaşta başlıomuş...4 yaşına kadar çok basit kelimelerle konuşuyorsa ya küçüklüğünde bişeylerden etkilenmiştir ya da çene yapısında, damak yapısında bi sorun labilirdiyo... tabi bunlar olasılık...hiç bir sıkıntı olmayadabilirmiş...bi uzmana gösterin rahan edin derim ben...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Einstein

quote:

Orijinalden alıntı: ***No FeAr***

quote:

quote:

Durmadan dövmesi lazım.

la olm ben onu mu diyorum :D

• 3 aylıkken ilk kelimeyi söyledim, 5 aylıkken akıcı konuşuyordum. 1 yaşında moonwalk yapabilecek kadar yürüyordum. 3 yaşında orta derece matematik problemleri çözüyordum. Daha da anlatırdım da telefon çalıyor Oxford'dan arıyorlar.
  • quote:

3 yaşında kardeşin anlamış
  • Bende 4.5 yaşında konuşmuştum yani geç konuşabilir ama yinede şüpheniz varsa doktora danışmanız yardımcı olacaktır.
  • Ben 4,5 yaşımda ilk kelimemi söylemişim. İlk kelimemi söylemek istemiyorum
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.