Şimdi Ara

4 TB WD HDD 1050 TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
1
Favori
3.903
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Fiyat hatası olabilir, en düşük amazonda 1500'e aldım bu hafta.

https://m.n11.com/urun/wd-wdbu6y0040bbk-wesn-elements-4-tb-25-usb-30-tasinabilir-disk-722101?magaza=07magaza

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İster mekanik HDD olsun ister Ram tabanlı SSD'ler olsun bozulmaya müsait cihazlar, birinde çizilme olabilir, diğerinde silinip uçma, bu yüzden kritik bilgiler şirket dökümanları yada çocuğunuzun ilk yürüyüşünün görüntüsü gibi şeyler birkaç medyaya ve buluta yedeklenmeli, elektronik işi biraz kısmet işidir, sen alırsın 2 günde bozulur diğeri alır 20 yıl kullanır, kul yapısı sonuçta.

• Yetişemedik

• Aldim 1 tane tesekkurler

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yakalayamadik, tesekkürler paylasim icin.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bana da çok lazımdi 😔

• Yenilenmiş ürün olmasın?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Cok iyi fiyatmış gecen ay, aynı ürünün 3 tb lik modelini vatandan 1450 tl aldım

• wd deyince o kadar tırsıyorumki çok dikkat edin zira içindekiler maddiyatla kıyaslanacak seyler olmuyor..

• cakalll kullanıcısına yanıt

onu WD'de değil de Seagate'de yaşarsın.

• StaNOnE kullanıcısına yanıt

Wd de yeni basima geldi bor daha bulasmam. Tum arşivim cop

• geçmiş olsun. ani elektrik kesilmeleri bunların başlıca düşmanı. 15yıldan fazla süredir bu işi yapıyorum ve tecrübelerime istinaden söyledim.

Valla doğrudur ama ben o kadar cevreme seagate aldırdım banamısın demedi wd ise hiç kullanılmadı cekmecemde durdu bozuldu çok ağrıma gitti

• Ustanın dediği gibi elektrik kesintisi gibi durumlar mekanik diskin düşmanı ssd yada m2 iyidir ama bir tavsiye daha vereyim ben üni okuyorum 1 tb veriyor okul kaydım silinse bile baya bende kalıyor ben de bu aralar sp var taşınabilir disk 10 yıl oldu dedim değiştireyim 2000 cıkacak min cepten ssd yada m2 alırsam. baktım bulut fiyatlarına google one 2 tb 1 yıllık 288 lira hiçbir şey eğer okul vermeseydi disk yerine bulut alacaktım bunu düşünmenizi tavsiye ederim

• cakalll kullanıcısına yanıt

Her ne kadar konunun, harici disklerin uzmanı olmasam da kapasite ve ürün fiyatı, maliyeti gibi parametreler nedeni ile harddisk zaruri değilse ssd varken tercih etmek plak fetişizmi gibi anlamsız bir şey gibi geliyor. Bir yerde sağlamlık, uzun ömür adı altında aynı plakların övülmesi gibi günümüz gerçekliğine, şartlarına uygun olmayacak şekilde harddisklerin abi güvenilirlik, ömür istiyorsan ssd yerine hdd al ssd'lerin ne olacağı belli değil insanları düz dünyacılar gibi ötekileştiriyorum. Özellikle bizim küçük işletmelerimizde, ister bilişimci ister diğer perakende - satış vb bilimum alanda bu efsane kulaktan kulağa meşhur. Ssd belli olmaz abi, en iyisi harddisk (!)

( İstisnai - özel şartlar için tercih edenler dışında yorumum )

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bilgisayar Bağımlısı -- 28 Aralık 2022; 15:26:43 >

2 tane Seagate HDD kullanıyorum. İlkini 2008'de almıştım, aktif olarak kullanıyorum şuan ve hiçbir sorunu yok. Diğerini alalı 4 yıl civarı oldu, oda ilk günkü gibi.

• Bilgisayar Bağımlısı kullanıcısına yanıt

Bende bu durumu anlamıyorum.

İçinde mekanik bir parça ve bozulmaya müsait hassas bir parça.

Ve birileri neden depolama için harddisk daha sağlam diyor hala anlam veremediğim bir konu.

• Arseyus kullanıcısına yanıt

Fakir avuntusu diyelimmi ? :)

şaka bir yana arkadaşın dediği gibi bulut çözümleri artık daha fazla cazip hale gelen çözümler. Ama tamamen alışkanlıkla ilgili konu.

• İster mekanik HDD olsun ister Ram tabanlı SSD'ler olsun bozulmaya müsait cihazlar, birinde çizilme olabilir, diğerinde silinip uçma, bu yüzden kritik bilgiler şirket dökümanları yada çocuğunuzun ilk yürüyüşünün görüntüsü gibi şeyler birkaç medyaya ve buluta yedeklenmeli, elektronik işi biraz kısmet işidir, sen alırsın 2 günde bozulur diğeri alır 20 yıl kullanır, kul yapısı sonuçta.

• ben burda yorumumun kriterini mekanik diski bozulunca diski kurtarmaya verecek maddiyata sahip olmayan kişiler olarak görüyorum burayı o yuzden chip depolamanın dış etkenlerden mekanik disklere göre etkilenmesi daha az diye chip (ssd,m2)öneriyorum ha param olsa aile fotograflarımı niye buluta yukleyip ifsa edim yada ssd ye yedekleyeyimki tuzum kuru olur mekaniik disk en kurtarılası en olası ihtimal oldugu için mekanik diske yuklerim hatta param var abi cekerim nası 4 yedekli çalışır 

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.