Şimdi Ara

4 senelik Corsair GS700 güç kaynağı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
458
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

4 senedir Corsair GS700 güç kaynağı kullanıyorum. Her 1 yıl geçtiğinde belirli miktarda güç kaybı yaşandığı söyleniyor. Şu ana dek hiç bir sıkıntı olmadı. Sistem de 4790K işlemci, sıvı soğutma, GTX1070, 2 tane SSD vs.... var.

Sizce sistem de sorun çıkmasınımı beklemeliyim yoksa değiştirmeli miyim ? Yanlış mantıkla da hareket etmek istemiyorum. Bir şey olmaz kafası ile de davranmak istemiyorum.

Tecrübeli arkadaşlardan yorum bekliyorum. Teşekkürler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• GS Serisi zamanında çok güçlü ve tutulan bir güç kaynağıydı. Üretimi durduruldu sebebini bilmiyorum.

Fakat emin olmak istiyorsanız PSU ölçüm ve kontrolü yapan bir yer bulup durumunu öğrenebilirsiniz. Eskime yaşanmış mı, voltaj dengesizliği yaratıyor mu, direnci azalmış değişmesi gereken kapasitör vs. var mı, maksimum güç çıkış değeri kaç watt'a gerilemiş bunları öğrenebilirsiniz.
  • Cevap için teşekkür ederim. Ben riske girmedim, cebimde nakitim vardı gittim RM 750X aldım bir tane. Konuya hiç hakim olmadığımdan X bir anda 4 senelik güç kaynağı kurbanı olmak istemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mantıklı bir tercih yapmışsınız, sistemi besleyen parçayı sağlam tutmak gerek. Güle güle kullanın :)
  • Güç kaybı veriminden gidiyor yani %80 ise %75 /70 gibi oluyor daha çok elektirik tuketiyor yani örnek vermek gerekirse eskiden 400w güç sağlamak için prizden 480w çekiyorsa her sene bu prizden çekilen rakam artıyor, ama gene o gücü sağlıyor,
    7.yılını dolduran tx650w var bende de kapasitor şişmezse sıkıntı olacağını sanmıyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.