Şimdi Ara

4 sene önce dolar 2 tl idi ne arada 3.50 tl oldu ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
358
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben anlamadım bu işi istikrar falan fişmakan deniyor bu nasıl böyle değersiz bir paramız varken neyi nasıl istikrarlı yapabiliriz? Teğet geçti esti geçti dendi peki şimdi ne oldu onu söyleyen yok !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• 2013 yılının ekim ayında 1.77 den 1000 dolar bozdurdum. Maaşım 1.971 lira idi. 1100 dolar civarı maaş aliyordum.

Aradan 4 yıl geçti suanki maaşım 2980 lira ama 850 dolar ediyor bu maaşa.

Benim 250 dolarim bu 4 yılda buhar oldu uçtu gitti. Herşeyi ithal eden bir ülke olduğumuz için ürün fiyatları dolara endeksli. Alım gucumden 4 yılda 800 TL gitti.

Neyse halimize şükretmekten başka caremiz yok

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim hatırladığım her şey malum şahsın 2014 yazında merkez bankasına klasik kahvehane agzıyla sataşmasıyla başladı. 1 ay boyunca sürekli laf attı ortada bir sebep yokken. dolar 1.9'dan once 2.3 civarına sonra da 2.7'ye doğru yükseldi 1 yıl boyunca.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoobEater -- 4 Eylül 2017; 22:28:41 >
  • pog P kullanıcısına yanıt
    3 Bin tl maaş. Ama almanyanın sosyal yardımlar ile geçinen, çalışmayan tembellerinden daha az kazanç.

Muhteşem ekonomi bu olmalı.

• Gelde bunlari bazılarına anlat. Adam bana hakaret ediyor. Sanki bana hakaret ettikçe dolar euro düşüyor. Olan bize oluyor. Neyse ya ben bırakıyorum artık bu işleri banane ya acinizdan ölün. Alamancilar dan şundan bundan banane ya

• 6 sene önce suriyeli ıraklı afganistanlı pakistanlı diye birşey yoktu gördüğünüz üzere bir ülke 5 senede nasıl çökertilir görüyorsunuz bunun acısı ileride çok iyi çıkacak ohhh yarasın koçuma .......
  • o zamanlar 2 çok diyoduk 1.5 istiyoduk noldu demeden 3.5 oldu hatta biara herkes şok oldu 3.5 olunca noluyoz falan sonra dolar 4 oldu millet 3.5 a şuan 3.43 e düştü diye sevinir oldu.

Kenan ışık uyansa aynı hızla geri uyur heralde ben bugünleri de arayacağımızı düşünüyorum

9 yıl önce ev aldığımızda 1.28 dolardan borç almıştık
  • Yeni Turkiyelendinnn!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi omertalord -- 5 Eylül 2017; 4:25:44 >
  • Suriyelilere yapılan masraflar dolar hesabı ordan anlayın neden döviz yüksek. Erittiler hazinenin rezervlerini.
  • quote:

Orijinalden alıntı: WoltreX

Suriyelilere yapılan masraflar dolar hesabı ordan anlayın neden döviz yüksek. Erittiler hazinenin rezervlerini.

25 milyar dolar harcadik yalanina inanma. 8 milyar dolar ayirip kopru yapacak gucu yok devletinin. herseyi vergi parasi ile cevirecek duruma kadar dustu. onu bunu sata sata dolari 20 kurus dusurdu. ama euro hala 4 tl uzeri.
  • Bay Muhalefet kullanıcısına yanıt
    Bir dahaki seçimlerde seçil memeleri lazım o zaman diye düşünüyorum.. Hadi ilk yıllar insanlar Suriyeliler göçmen giderler diye düşünmüş olabilir bu yüzden hala aynı kişiye güvenerek seçmiş olabilir fakat işin suyu çıktı artık

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 4.1 oldu

• ali222 A kullanıcısına yanıt
    euro 5 tl

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.