Şimdi Ara

4.sene için tıp çok mu geç? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
8
Favori
3.419
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: ibnisinai

Tercih yaptım.

Okurken çalışmak zorundasın o zaman tercihinin geldiğini var sayarsak obpde kırılacak yani millet 5 çalışırken sen 10 çalışmalısın bence yine bırakma ve üniversite başlayana kadar yardır ünide de yardır gerçekten istiyorsan bu emeklerin senin zoruna gitmez. Başarılar dilerim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam.
  • Kesinlikle geç değil hayallerinin peşinden koş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • İdealistlik ile aptallık arasındaki ince çizgi 5.seneye kalsan kalırmısın ? bu sene kazanman kesin gibi konuşuyorsunda
  • quote:

Orijinalden alıntı: vvici

İdealistlik ile aptallık arasındaki ince çizgi 5.seneye kalsan kalırmısın ? bu sene kazanman kesin gibi konuşuyorsunda

Ben bu sene kazanmam kesin gibi konuşmadım kardeşim.
    Allah izin verirse tabiki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • balyoz'dan içeri giren komutanlardan kimisi kaç yaşında avukatlık okuyor sen mi üç beş yıl feda edemeyeceksin?? şimdi üç beş sabretmezsen sonra kafandan duvara sürtüp kıvılcım çıkartırsın hem de ömür boyu..
  • hayatın okumakla geçecek gibi bi şey. zaten 4 yıl geçmiş iğrenç bi durum bence
  • apirsapir kullanıcısına yanıt
    3 yıl geçti efendim.

• Usta 4. sene geç tabi ki bunu kabul etmek lazım.Ama seçenekler değerlendirildiğinde en mantıklısı 4. seneye tıp için kalmak olur.Ayrıca tıpta her ünide en az 40 kişi sınıfta kalıyor.Sen hatalarından ders çıkarıp tıpta da çalışmaya devam edip kalmazsan bir şey olmaz.Mezun olup çalışmaya başladığında ilk sene alacağın maaşla diğer bölümleri ilk sene kazanan adamlara fark atarsın.Çalış tıp fakültesini kazanmaya odaklan.Malesef ülkemizde tıp dışında düzgün pek seçenek yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi armagedon1 -- 23 Temmuz 2015; 16:42:40 >
  • Bilmiyorum hocam kararsizim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibnisinai -- 23 Temmuz 2015; 16:46:05 >
  • armagedon1 A kullanıcısına yanıt
    Doğru diyorsun hocam.Acaba tip fakultesinden ortalama mezun olma yasi diye bi sey var midir?

• ibnisinai kullanıcısına yanıt
    sanmıyorum.her sene her üniversitede yaklaşık 40 kişi sınıfta kalıyor.aynı sene üniversiteye girdiği arkadaşları 3. sınıfa geçerken kendisi hala 1. sınıfta kalanlar var.tıp fakültesine girdikten sonra işi bırakmaman lazım.etrafına ve forumdakilere çok takılma.kimsenin bir b.k bildiği yok.sen hedefine odaklan.çalış.inan kazandıktan sonra bugünleri unutacaksın.çok çalışacaksın ama hayatın daha güzel olacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhlisgöktaş

Okulu 4 yilda kazanacaksan hic bitiremezsin, bence zorlama. Burda "idealler" diye zirvalayanlara bakma. Senin icin hayirli olan her zaman hayal ettigin, idealin olmaz. Nasil burdaki arkadaslar seni tanimadan bu okulu okuyabilecegini soyluyorlarsa bende tam tersini soyluyorum, bence sen fazla zorlama.

Buradaki arkadaslar tanimadan okuyabilecegimi soyluyor.Siz de aynı şekilde tanımadan okuyamayacağımı söylüyorsunuz.

• Hiç takıntı yapma hocam. Geç olsun güç olmasın. Sonuçta tıp bu. Mühendis olmayacaksın ki yaşın önemli olsun.Devlet yana yakıla doktor bekliyor.

Bende 2.yılımda giriyorum. Benim gibi olup hazırlık okuyacaklar var. Senle arasında 1 yıl olacak. Hiçbir şey değil
  • geldi mi hocam bi yer
    Çok zor diye düşünüyorum. Çok aşırı disiplinli, planlı programlı çalışacaksanız bıkkınlık gelmeden, hazırlanın isterseniz. Ama kırık obp işinizi bir tık daha zorlaştıracaktır malesef
    Bende farkli bir sey demedim zaten. Ben seni uzmek ya da hayallerinden vazgecirmek istemiyorum sadece kendi fikrimi soyledim

• Değerli düşüncelerinizi bekliyorum güncel...

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-FB253030B -- 10 Eylül 2016; 13:13:56 >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.