Şimdi Ara

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!! (89. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.927
Cevap
65
Favori
106.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Apple TV' ye Kodi kurmanın film oynatma, IP TV dışında uğraşmaya değecek bir katkısı var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HattiHitit

Apple TV' ye Kodi kurmanın film oynatma, IP TV dışında uğraşmaya değecek bir katkısı var mı?
    Bende 1 yıldır Mi Box 3 var, yeni Apple Tv4 aldım.

Kodi sıkıntısız çalışmasına rağmen Kodi yi 6 aydır açmamışımdır.

İp tv için Smart ip kullanıyorum, turkcell tv+ ev aboneliğimde olduğu için Turkcell Tv+ uygulamasını kullanıyorum, Netflix üyesiyim, puhutv yi kullanıyorum, güncel, film ve dizileri de torrentten istediğim kalitede indiriyorum.
    Kodi ye ihtiyaç duymadım hiç...
  • Arkadaşlar twitter da bir firma ,yazdığı mesajı retweet veya beğenenlere 1 yıllık kodi ve popcorn aboneliği hediye ediyor.
    Şansınızı deneyin ;)

4 üyeye vereceğim diyordu, birini ben kazandım :) kaldı 3 🤘🏻

https://twitter.com/appipaonline/status/1065011891854958592?s=21

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akemals42 -- 23 Kasım 2018; 21:58:53 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar, AppleStore da MRMC diye kodi benzeri bir program var, bu kodinin gördüğü işi görmemez mi?
    Kodi yüklemeye uğraşmak yerine bu kullanılmaz mı? 1 kereliğine 50tl, kodi 1 yıllığına 99 tl.
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Göremez 3. parti eklentiler yüklenemiyor ona, kodinin apple'ın kurallarına uydurulmuş hali mrmc.
  • Bir kaç hususta deneyimlerinize başvurmak istiyorum. Laptopu film izlemek için bilgisayara bağlamaktan sıkıldım bu nedenle tv box almak istiyorum. Tv m 4k desteklemiyor
    Temel kullanım amaçlarım ;
    1) netflix,puhu tv vb aplikasyonlar ile sorunsuz film ve dizi izlemek olmazsa olmazım bu.yayınları kesintisiz izlemek istiyorum
    2) mac ve erotik yayın derdim yok. Bu nedenle ıp tv kullanmaya bilirim ama herseye karsı kodi vb desteğim olsun isterim.yazılım işinden anlamıyorum
    3)oyun oynamayı düşünmüyorum.zaten ps4 um var

Düşündüğüm cihazlar ;
    1) xioami tv box s :
    2) apple tv 4 :

Yukarıda belirttiğim şartlar için tavsiyeniz nedir.
    Apple tv ye 2 kat para ödemeye değer mi?
    Televizyonum led tv fakat 4 k değil mi apple tercih edersem 4 k almama değer mi

• 1453since 1 kullanıcısına yanıt
    Mibox alın , tvnizden panel kalitesinden memnunsanız 4k ya geçmenize gerek yok.
  • Tekin G. kullanıcısına yanıt
    Xiomi de netflix de uyumsuzluk donma vb problemler yasarmıyım yoksa yazılım yeterli mi

• 1453since 1 kullanıcısına yanıt
    yazılım android tv os'in en güncel versiyonu. Şüphe etmek için bir neden yok bence.
  • arkadaşlar apple tv 4k alıp almama konusunda kararsızım yenileme tarihi yaklaşıyor gelen bilgilere göre. gerçi işlemcisi dışında bir çok şeyi değişmez.. bu ara alınır mı sizce yoksa bekleyip yeni işlemcili modeli mi alınır ne dersiniz ??
  • quote:

Orijinalden alıntı: 1453since

Xiomi de netflix de uyumsuzluk donma vb problemler yasarmıyım yoksa yazılım yeterli mi
    tv leri uyumsuz olduğu İçin Netflix te sorun yaşayanları duydum ama güncel bir TV’niz varsa sorun olacağını sanmam.

Ben sıkıntısız 6-7 aydır kullanıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuzeys

arkadaşlar apple tv 4k alıp almama konusunda kararsızım yenileme tarihi yaklaşıyor gelen bilgilere göre. gerçi işlemcisi dışında bir çok şeyi değişmez.. bu ara alınır mı sizce yoksa bekleyip yeni işlemcili modeli mi alınır ne dersiniz ??
    Burda ilk önce önemli olan 4K tv niz var mı? İnternet bağlantınız, evdeki ağınız uygun mu 4K ya.

Bunlar varsa, bence 4K cihaz alın çünkü, yenisi çıkacak ama nerden baksanız 6-7 ayı var daha, daha erken çıksa bile Türkiye de satışı 6-7ayı bulur.

Ama yukarda yazdıklarım dan biri eksikse yeni cihazı bekleyin.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mixenon

Burda ilk önce önemli olan 4K tv niz var mı? İnternet bağlantınız, evdeki ağınız uygun mu 4K ya.

Bunlar varsa, bence 4K cihaz alın çünkü, yenisi çıkacak ama nerden baksanız 6-7 ayı var daha, daha erken çıksa bile Türkiye de satışı 6-7ayı bulur.

Ama yukarda yazdıklarım dan biri eksikse yeni cihazı bekleyin.

Alıntıları Göster
    Öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.
    Evimde ki İnternet paketim limitsiz 35 MB. Ve 30 MB rahatlıkla destek alabiliyorum.
    Televizyonu 4k destekli değil.4-5 yıllık 120 ekran led TV. Performansından memnunum ve kısa vadede değiştirmeyi düşünmüyorum.
    Forumda dolanırken playsatationların Netflixi desteklediğini öğrendim. Playstation 4 pro cihazım var. Netflixe üye oldum ve mükemmel bir performans aldım. En ufak bir donma problemi yok ve dizileri 1080 P ile izliyorum. Oyun için üretilmiş bir cihazın bu konuda bu seviyede performans gösterebileceğini tahmine etmezdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: 1453since

Öncelikle bilgilendirmeniz için teşekkür ediyorum.
    Evimde ki İnternet paketim limitsiz 35 MB. Ve 30 MB rahatlıkla destek alabiliyorum.
    Televizyonu 4k destekli değil.4-5 yıllık 120 ekran led TV. Performansından memnunum ve kısa vadede değiştirmeyi düşünmüyorum.
    Forumda dolanırken playsatationların Netflixi desteklediğini öğrendim. Playstation 4 pro cihazım var. Netflixe üye oldum ve mükemmel bir performans aldım. En ufak bir donma problemi yok ve dizileri 1080 P ile izliyorum. Oyun için üretilmiş bir cihazın bu konuda bu seviyede performans gösterebileceğini tahmine etmezdim.

Alıntıları Göster
    O zaman Apple TV alacaksanız bence 4k cihaza şuan için gerek yok. Apple tv 4 işinizi görecektir. İlerde 4k tv alırsanız, apple tv nin o dönemki güncel cihazını alırsınız.
    İzlediğiniz belli platformlarsa sadece yeni alacağınız Tv de, Smart tv özellikleri olacağından harici bir cihaza ihtayacınız bile olmayabilir.
    Playstation 4, bu saydığımız cihazlardan kat kat üstün bir cihaz, işlemci gücü, Gpu olarak. Bu cihazda Netflix in mükemmel çalışması beklenmeli bence.Daha öceleri Cell işlemci kullanıyordu, oyunların kodlanması, programların kodlanması çok daha zordu bu işlemcide, PS4 de AMD işlemciye geçti, oyun ve programların kodlanması daha da kolaylaştı.

• arkadaşlar apple tv 4k ya kodi vb.uygulamalar kurulabiliyor mu? 4. nesile kuruluyor biliyorum fakat 4k da type c girişi yok. acil cevap verirseniz satın alma yapmak üzereyim çünkü
  • Kuruluyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple TV'de Netflix'in yeni interaktif dizisi Blackmirror Bandersna açılmıyor. Netflix interaktif icerikleri Apple TV ve Chromecast'jn desteklemeyececini açıkladı.

• arkadaşlar merhaba. bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. ve ufak bir sorum olacak.

apple tv 4. nesil ve ps4 sahibiyim. tv 1080p samsung.

la casa de papel dizisi üzerinde bir deneme yaptım.

netflixte tv uygulaması, ps4 ve apple tv üzerinden aynı görüntüyü oynattım. en iyi görüntüyü ps4 verdi. internet bağlantısı hepsi aynı modeme kablo ile bağlı. ayrıca dizinin 1080p mkv olarak harici disk kaydıda var. bunu da yine direk tv ye ve harici diski ps4 e takarak yine denedim. yine ps4 netflix görüntü kalitesi üzerine çıkan olmadı. çok dikkatli inceledim bu arada. hdmi kablolar yine aynı tabiki.

ps4 neden daha önde peki bilen yazsın lütfen. çok daha hızlı 1080p ye geliyor görüntü. apple tv eğer gözlerim yanıltmıyorsa çok daha geç geliyor belki de tam 1080p olmuyor. ps4 kesinlikle daha ii. apple tv de bunu ölçme yöntemi var mı arkadaşlar? ps4 de gösteriyor 480p mi 720p mi 1080p mi olduğunu?

asıl merak ettiğim şu arkadaşlar ps4 de yakaladığım değerleri apple tv vermediği için onu elden çıkarıp apple tv 4k alsam ps4 değerlerini yakalar mı? arada ki fark işlemciden mi kaynaklanıyor? lütfen bilen bi bilgilendirsin. ya da apple tv 4. nesil ile 4k arasında 4k olması dışında görüntü kalitesine ek bir katkısı var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: ademjenni

arkadaşlar merhaba. bir deneyimimi paylaşmak istiyorum. ve ufak bir sorum olacak.

apple tv 4. nesil ve ps4 sahibiyim. tv 1080p samsung.

la casa de papel dizisi üzerinde bir deneme yaptım.

netflixte tv uygulaması, ps4 ve apple tv üzerinden aynı görüntüyü oynattım. en iyi görüntüyü ps4 verdi. internet bağlantısı hepsi aynı modeme kablo ile bağlı. ayrıca dizinin 1080p mkv olarak harici disk kaydıda var. bunu da yine direk tv ye ve harici diski ps4 e takarak yine denedim. yine ps4 netflix görüntü kalitesi üzerine çıkan olmadı. çok dikkatli inceledim bu arada. hdmi kablolar yine aynı tabiki.

ps4 neden daha önde peki bilen yazsın lütfen. çok daha hızlı 1080p ye geliyor görüntü. apple tv eğer gözlerim yanıltmıyorsa çok daha geç geliyor belki de tam 1080p olmuyor. ps4 kesinlikle daha ii. apple tv de bunu ölçme yöntemi var mı arkadaşlar? ps4 de gösteriyor 480p mi 720p mi 1080p mi olduğunu?

asıl merak ettiğim şu arkadaşlar ps4 de yakaladığım değerleri apple tv vermediği için onu elden çıkarıp apple tv 4k alsam ps4 değerlerini yakalar mı? arada ki fark işlemciden mi kaynaklanıyor? lütfen bilen bi bilgilendirsin. ya da apple tv 4. nesil ile 4k arasında 4k olması dışında görüntü kalitesine ek bir katkısı var mı?
    Ps4 ün daha iyi görüntü vermesi çok normal değil mi, Ps4 te Amd işlemci ve gpu var.

Apple TV nin kinden çok daha güçlü bir işlemci ve gpu.

Apple TV 4K alırsan daha iyi bir görüntü alırsın ama Ps4 ü geçebileceğini sanmam. Belki Nvidia Shield yarışır Ps4 le.

Konuya daha hakim arkadaşlar teknik olarak daha detaylı açıklar.

• ozankardes kullanıcısına yanıt
    Valla ben rahatlıkla izledim diziyi. Yeni üyelik açma işini Apple tv üzerinden desteklemiyor yoksa uyeliginizi başka bir yerden açıp devam ettirebilirsiniz. Bunun sebebidir Apple in netflix ten belirli bir komisyon istemesi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 8788899091
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.