Şimdi Ara

4. Nesil Apple TV Ana Konusu. KODI GELDİ !!! (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.927
Cevap
65
Favori
106.217
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

apple tv 4 aldım. Ama fazla bilgim yok.
    esas amacım netflix izlemek.

Digiturkplay imkansız sanırım okuduklarımdan. Doğru mudur?

Neler yüklemeliyim?

infuse kodi gibi terimler dönüyor ama anlamadım ne olduklarını.

açıklayabilecek olan var mı?
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Bildiğim kadarıyla digiturk play yok apple tv için ayrıca, ipstore u apple tv ye yükleme adımları bunlar.

Step 1: Download and Install a program called ifunbox for PC or Mac

Step 2: Connect Your Apple TV to Computer using USB C cable and open ifunbox.

Step 3: Click on “Install App” it will open file browser

Step 4: Select iPA file you want to install and click Open
  • Digiturk play yok apple tv için gelir mi belli olmaz.

Neler yüklemen gerektiğin senin isteklerinle alakalı neler yapmak istiyorsun.

İnfuse ve kodi gibi terimlere gelecek olursak.

Infuse, çok amaçlı player diyebiliriz. HDD, FTP gibi paylaşımlardan filmlerinizi izlemenizi, düzenlemenizi sağlayan başlı başına bir media player aslında apple tv satın herkes hemen hemen bu uygulamayı satın alır. Mesela ben ağ üzerinden paylaştığım 2TB hdd içerisindeki film arşivime erişiyorum. Uygulama film afişlerini, konusunu ve altyazıları otomatik hazır hale getiriyor. 45-50 TL civari bir ücreti var.

Kısaca;
    -MKV dahil Bir cok formati taniyor olmasi
    -Ek servisleri aktif edip izledigimiz filmleri, dizileri listeleyip yildiz verebiliyor olmamiz
    -Türkce gibi bir cok dili destekleyip, film tanitimlarina kadar gösteriyor olmali
    -Otomotik arsivi tarayip film posterlerini indiriyor olmasi
    -Videolari cok hizli bir sekilde ileri geri alabiliyor olmasi
    -UYUMLU TURKCE ALTYAZILARI SUNUYOR OLMASI
    https://firecore.com/infuse
    https://itunes.apple.com/us/app/infuse-pro-5/id1136220915?mt=8

ipastore-kodi-popcorn time vb,
    Kodi, ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bir medya yazılım merkezidir. Eskiden XBMC olarak bilinen kodi ile internet üzerinden film ve dizi izleyebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca TV özelliği sayesinde pvr fonksiyonunu kullanarak izlediğiniz dizi ya da filmleri kaydedebilirsiniz.

Popcorn Time bir açık kaynak, multi-platform destekli ve medya oynatıcı entegre edilmiş bir BitTorrent istemcisidir. Program sayesinde torrent sitelerinde bulunan film ve dizilerin indirilmeden izlenilmesini sağlar. Program arayüzünde popüler ve türlere göre film ve dizi listelenmekte. Altyazı özelliği bulunan Popcorn Time ile altyazılı olarak izleyebilme olanağı sağlar. Türkçe dahil birçok dil desteği bulunmaktadır. Ayrıca Netflix'in ücretsiz bir alternatifidir.

Peki bu kodi ve popcorntime nasıl alınır?

Bu uygulamaları ipastore bir paket halinde satıyor. 6,99$ yıllık ücreti var.

Paket içeriği:
    Kodi
    PopcornTime TV
    Provenance
    Mame
    tvOSBrowser
    LiveHDNOW
    The Simpsons
    Aerial
    https://ipastore.me/ipastore-tv/

umarım faydalı olmuştur. Farklı sorularını da sorabilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Anjeliqué -- 18 Ocak 2017; 13:38:39 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Anjeliqué

Digiturk play yok apple tv için gelir mi belli olmaz.

Neler yüklemen gerektiğin senin isteklerinle alakalı neler yapmak istiyorsun.

İnfuse ve kodi gibi terimlere gelecek olursak.

Infuse, çok amaçlı player diyebiliriz. HDD, FTP gibi paylaşımlardan filmlerinizi izlemenizi, düzenlemenizi sağlayan başlı başına bir media player aslında apple tv satın herkes hemen hemen bu uygulamayı satın alır. Mesela ben ağ üzerinden paylaştığım 2TB hdd içerisindeki film arşivime erişiyorum. Uygulama film afişlerini, konusunu ve altyazıları otomatik hazır hale getiriyor. 45-50 TL civari bir ücreti var.

Kısaca;
    -MKV dahil Bir cok formati taniyor olmasi
    -Ek servisleri aktif edip izledigimiz filmleri, dizileri listeleyip yildiz verebiliyor olmamiz
    -Türkce gibi bir cok dili destekleyip, film tanitimlarina kadar gösteriyor olmali
    -Otomotik arsivi tarayip film posterlerini indiriyor olmasi
    -Videolari cok hizli bir sekilde ileri geri alabiliyor olmasi
    -UYUMLU TURKCE ALTYAZILARI SUNUYOR OLMASI
    https://firecore.com/infuse
    https://itunes.apple.com/us/app/infuse-pro-5/id1136220915?mt=8

ipastore-kodi-popcorn time vb,
    Kodi, ücretsiz olarak kullanıcılara sunulan bir medya yazılım merkezidir. Eskiden XBMC olarak bilinen kodi ile internet üzerinden film ve dizi izleyebilir ya da müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca TV özelliği sayesinde pvr fonksiyonunu kullanarak izlediğiniz dizi ya da filmleri kaydedebilirsiniz.

Popcorn Time bir açık kaynak, multi-platform destekli ve medya oynatıcı entegre edilmiş bir BitTorrent istemcisidir. Program sayesinde torrent sitelerinde bulunan film ve dizilerin indirilmeden izlenilmesini sağlar. Program arayüzünde popüler ve türlere göre film ve dizi listelenmekte. Altyazı özelliği bulunan Popcorn Time ile altyazılı olarak izleyebilme olanağı sağlar. Türkçe dahil birçok dil desteği bulunmaktadır. Ayrıca Netflix'in ücretsiz bir alternatifidir.

Peki bu kodi ve popcorntime nasıl alınır?

Bu uygulamaları ipastore bir paket halinde satıyor. 6,99$ yıllık ücreti var.

Paket içeriği:
    Kodi
    PopcornTime TV
    Provenance
    Mame
    tvOSBrowser
    LiveHDNOW
    The Simpsons
    Aerial
    https://ipastore.me/ipastore-tv/

umarım faydalı olmuştur. Farklı sorularını da sorabilirsin.

Bu uygulamalarda dikkatimi çekti, TvOS Browser var, bunu bildiğimiz browser olarak kullanabiliyormuyuz?
    Kullanabiliyorsak browserdan digiturkplay a giriş yapılamaz mı?

• Gunebakan44 kullanıcısına yanıt
    hocam altyazi icin hangi servisi kullaniyorsunuz. divxplanet kurdum ancak turkce altyazi bulmak zor galiba.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mixenon kullanıcısına yanıt
    Denemek gerekiyor digiturk play üyeliği olan ve ipastore almış biri safari browserdan deneyebilir ama olacağını sanmıyorum.
  • Arkadaşlar, pek çok kişi Kodi ve PopcornTime gibi uygulamaları Apple TV’ye nasıl kuracağını bilemediğinden bahsediyor forumda. Forumun bu bölümünün ilk sayfasında toparlayıcı bir içerik bulunmadığından yeni bir konu başlığı açtım. Linki aşağıda:

.....APPLE TV 4, KODİ, POPCORNTIME VE DİĞER HERŞEY.....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gunebakan44 -- 24 Mart 2017; 16:45:4 >
  • haydar. kullanıcısına yanıt
    Altyazı denince akla Opensubtitles gelir.
  • Dili ve bölgeyi değiştirdim ama siri hala kapalı. Nasıl açılıyor?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Şu Kodi ve Popcorn olayını hala halledebilmiş değilim Apple TV 4'te
    Cihazımda jb yok zaten.Cydia Impactor ile atmaya çalıştım ipa ancak hata verdi sürekli.Olmadı maalesef.
    Developer hesabımda yok.
    Şimdi her halükarda developer hesabı almamızmı gerekli?
    Çünkü ben ipa'yı atmaya çalışırken mail ve şifre olarak normal apple mailimi ve şifremi girdim.

Velhasıl ipa dosyasını cihazın içine atmaya çalışmak için sanırım 2.metod en uygun olanı doğrumudur?
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >
  • conjure kullanıcısına yanıt
    Developer hesabı almanız gerekiyor. Bunu şurdan ücretsiz alabilirsiniz:https://idmsa.apple.com/IDMSWebAuth/login?appIdKey=891bd3417a7776362562d2197f89480a8547b108fd934911bcbea0110d07f757&path=%2Faccount%2F&rv=1
    Fakat bu şekilde impactor ile atılan ipa dosyalarının ömrünün 7 günle sınırlı olduğunu bilin. İkinci yöntem yaklaşık 25TL'ye maloluyor ve 1 yıl boyunca kafanız rahat ediyor.
  • Ipawnstore girsim. Magaza sayfasi calismiyor. Hatalar dolu. Uygulamalar hakkinda da hicbirnbilgi yok.

• Kunter K kullanıcısına yanıt
    iPwnstore şu anda çalışmıyor, iPastore'a bakın derim.
  • Gunebakan44 e bir teşekkür

• Cydia impactor ile popcorntime kurdum film seçip play diyince proces 0 da kalıyor ne yapmam lazım sonra bilen varmı?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Gunebakan44 kullanıcısına yanıt
    Üstadım detaylı açıklamanız için teşekkür ederim. Benimde kafamdaki bir çok soruyu anlatmışsınız. Emeğiniz için tekrar teşekkürler forumda sizin gibilerin kaldığını görmek sevindirici...

• Bende 4 nesil almayı düşünüyordum , alma sebebim mac bilgisayardan dosya paylaşımını kullanarak vlc player ile tv den film dizi izlemek ve digitürl play veya diledigin yerde uygulamalarını kullanabilmekti.. Anladıgım kadarıyla digitürk uygulamaları appte tv için yok ve airplay kullanarakta izleyemiyoruz. Bu sebeple vazgeçtim, zaten zam da gelmiş bütün apple ürünlerine..

Airplay kullanışlı mı merak ediyorum, digitürk uygulamaları olmaması ciddi handikap bence..
  • Charlie33 C kullanıcısına yanıt
    ben yeni kullanmaya başladım. digiturk kullanmiyorum. ancak film dizi ve butun tv kanallarını ip tv + kodi kullanarak cok kaliteli şekilde izleyebiliyorum. su saatten sonra digiturk te almam zaten ihtiyaç kalmadı.

• Iptv için app store daki hangi uylulamayı tavsiye edersiniz?

• Arkadaşlar Apple TV 4 üm Samsung es7000 tv ve Samsung 5.1 ses sistemim var Apple TV hdmi kablo ile tvnin hdmi arc girişine bağlı tv de optik kablo ile ses sistemine bağlı fakat apple tvde best sound, tv de diğer hoparlör seçili ve ayarlar tam olmasına rağmen 5.1 ses alamıyorum kullanan arkadaşlar sizler nasıl 5.1 ses alıyorsunuz acaba?

• 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.