Şimdi Ara

4 mevsim lastik tavsiye eder misiniz (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
162
Cevap
2
Favori
30.616
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Efendi şehir içi sürücüsüyseniz, arada bir kışın kar yağar denk gelirim işim görülsün, uzun yolda da 90 90 giderim tipi iseniz 4 mevsim lastik size göre.. A to B sürücüleri için ideal alın binin. hiç uğraşmayın lastik söktümdü taktımdı sakladımdı vesaire.

Arabacı adama ise asla gelmez. her mevsimi idare etmek, her mevsim taviz vermek demektir 4 mevsim lastik.

Her zaman aklınızın köşesinde arabanın mevcut iklimde olabilecek en iyi performansı vermediği fikri takılır kalır...

• 3 senedir Petlas PT 535 kullanıyorum 40bin km oldu sanırım M+S , Ankaranın Çankaya ilçesi yüksek kesiminde oturuyorum ,bu lastiklerle kışın Ocak ta Erciyes e kayağa da gittim hiçbir sıkıntı yaşamadım

öncesinde kışın snowmaster takıyordum bu 4 mevsimlere geçtim rahat ettim

Yazın yazlık lastik yakıt tüketim değerlerini yakaladım , kışında soğuk hava yakıt değerlerini ,kışlık snowmaster ile pt535 4 mevsim arasında kışın yakıt farkı yok

Gayette güvenli 110 ortalamayla uzun yolda gidiyorum 140-160 larada defalarca çıktım ,virajlarda hiçbir tedirginlik yaşatmadı çok memnunum diş derinliği darbe emişi hala iyi 3.yılında üstelik

Üretim devam ederse yine petlas pt535 alacağım

yaz kış her lastik değişimi potansiyel yanak zedelenmesi yırtığı tehlikesi barındırıyor , lastikteki taşları temizlemeden balans yapıyorlar , sensörleri kırıyorlar ,lastiği sökerken takarken janttan ayırma sırasında yanaklar zedeleniyor ,yazlık ayrı jant kışlık ayrı jant ise güvenli ama değilse çok daha tehlikeli

Tüm yollar zaten tuzlanıyor açık burası kuzey buz ülkesi değil ,endoğuda Kayseride de kullandım batıda Marmaris de İzmirde de kullandım hala Ankarada da kullanıyorum

• Ben de Konya'dayım nasıl memnun musunuz lastiklerden.

• Halilowich kullanıcısına yanıt
    Şu an itibariyle bir sorun görmedim idare ediyor Goodyearlar ama donma yaşandığı zamanlarda neler olacak bilmiyorum.Kışın Crossclimateler beni yolda bırakmamıştı.
  • Ben de bu hafta sonu aldım Goodyear Eagle Sport 4 Seasons Konya'da. Ben de tecrübelerimi burada paylaşırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Halilowich -- 25 Ekim 2022; 16:24:34 >
    Hayırlı olsun,Allah kaza bela vermesin.
  • Teşekkür ederim.

Ödül almış diye duydum umarım güzel lastik çıkar. Yorumlarınızı merak ediyorum. İyi günlerde kullanın

bende konyadayı.bu sene başı falken aldım ocak ayında kış performansı oldukça iyiydi.yazın hiç bir sorun yaşamadım.zaten konya düz bir yer rampa falan yok gayet yeterli .bu sene bayağı kar yağdı ve trafiğe çıktım hiç bir problem yaşamadım.

• 205 50 r17 eagle sport 4 season 4 ad aldım. Eski lastiklerim 2017 primacy3 idi.
    Gerçekten çok daha yumuşak ve sessiz bir lastikmiş. Megane4 icon aracımın direksiyonu zaten yumuşaktı. Ama eagle sport 4 seasonlardan sonra çok daha yumuşadı. Yol tepkileri netleşti. Tabi 5 yıllık lastikten sonraki etki de olabilir. Kar şartlarında denemedim. Ama 25c sıcaklıkta çok iyi fren ve kalkış sundu. Eskiden frenlerim tutmuyormuş. Bende balatalarmı bitti diyordum. 😁 istanbula kar yağarsa paylaşımı yenilerim...
    4 mevsim düşünüpte yaz ağırlıklı ve sessiz olsun diyenler kesinlikle tercih edebilir. Kefilim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oquzdag -- 28 Ekim 2022; 19:40:49 >
  • oquzdag O kullanıcısına yanıt

Ödülü boşuna almamış , kullandıkça göreceksiniz 4 mevsim kışın da sorun olmayacak , desen bendeki 4 mevsim petlas pt535 gibi , bu desen V desenlerden daha iyi bence  

• alfa-x kullanıcısına yanıt

ne ödülü almış?

• Sayfasında ve reklamlarında bu şekilde yazıyor ,ayrıntısını incelemedim

4 mevsim lastik tavsiye eder misiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alfa-x -- 28 Ekim 2022; 20:21:34 >
  • alfa-x kullanıcısına yanıt
    Bende aynı fikirdeyim. Bütün iyi lastikler yaz veya yaz ağırlıklı olanlar 4 kanallı görünüyor. Daha çok kış şartlarına önem verenler için v desen daha mantıklı olacaktır. Ancak ses konusunda hız arttıkça v desen daha sesli olur gibi geliyor. Tabiki hamur da önemli...
  • İle göre kullanıla bilirde kullanılamazda ben istanbulda yaşıyorum aşağıdaki sitede indirim vardı aldım şuan memnunum.

https://www.lastiksiparis.com/kategori/4-mevsim-lastigi

• Goodyear Gen3 veya hankook knergy 2 kullanan var mı
  • Eskişehir gibi bir şehirde 2016 dan beri michelin CC kullanıyorum, bu 2. takımım, aniden bastıran karda bile yolda kalmadım. Kaldı ki şehrin en çok rampaya sahip bir semtinde oturuyorum. Yazın tatile Antalya ya da gittim CC ler ile, lastiğinizin ne olduğunu bilip ona göre davranırsanız 2 takım lastik alıp sonra dişleri eskimedi diye yıllarca kullanmaktan daha iyi sonuç veriyor bence.

• Eagle sport 4season yaz ağırlıklı bir 4 mevsim tavsiye ederim
  • debica navigator 3 (sava allweather ile aynı lastik) premium 4 mevsim lastikleri arasında kar performansı olarak 1., ıslak ve kuru'da ise sonuncu çıkmış.

nominal değerlerin paylaşılmadığı ve lider ile ile sonuncu arasını +- %2.5 birimle ayıran enteresan bir puanlaması olsa da lastiğin başka bir kaynakta testi olmadığı için paylaşmak istedim.

pdf'in son sayfasındaki tabloyu inceleyebilirsiniz.

https://www.autoklub.cz/wp-content/uploads/2022/10/acr-zimni-celorocni-tabulka-2022-kompletni.pdf

4 mevsim lastik tavsiye eder misiniz

• Bence lastik kullanan kişi ile çok alakalı bir ürün.

3 sene kışlık (gerçek kışlık) lastiklerle gezdim 2 3 kere uzun yol yaptım (biri yazın bodrumdu) beni sıkıntıya sokmadı. Konforlu değildi yakıt tüketimi biraz artmıştı fakat altında ne olduğunu bilerek kullandıktan sonra sıkıntı olacağını sanmam.

4 mevsim bence uçup kaçmayan, arabayı limitlerde kullanmayanlar için uygundur. Kışın kışlıklardan kötüdür doğru, yazın yazlıklardan daha sesli olacaktır, doğru ama başka bir eksi yanı yok gibi.

Artı olarak her mevsim geçişinde değiştirmeğe gerek olmayacaktır.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.