Şimdi Ara

4 MEVSİM LASTİK GOOD YEAR Vector 4Seasons NASIL? (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
2
Favori
57.007
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bir haftadir bu lastikleri kullaniyorum istanbulda memnunum lastikten yalniz sok tak tanesi 260 tl ye geldi bana saglik olsun kazasiz surusler dilerim herkese

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaslar bende michelin crossclimate ve goodyear 4 seasons gen 2 arasinda kaldim. aracim opel corsa d. 195 55 r 16 87 h. ısparta da yasıyorum. buralardada bazen kar ve don olayı oluyor. ömür yakıt , yaz kıs performası ve de konfor ve ses bakımından tavsiyeniz var mi. fiyat olarak goodyear agir basiyor. ve de yurt dısı verilerini inceledigimde cogunluk goodyear demiş. peki goodyear kullanan arkadaslar yaz ve kıs performansindan biraz bahsedebilirler mi

• bilalsurmeli B kullanıcısına yanıt
    Yurt dışı formları arastiriniz bulundugunuz bölgenin hava kosullarini inceleyiniz ve ona göre seçiminizi yapınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 26 Şubat 2017; 1:18:53 >
  • arkadaşlar merhaba aradan 3 ay geçmiş lastikleri soran varsa çok memnunum alacaklara ikamet etmekte olduklarin ilin hava durumuna göre degerlendirmelerini tavsiye ederim bu arada ben istanbuldayim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 26 Şubat 2017; 1:20:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: BoteCHE

Bende bugün 205 55 16 ebatlarında 4 adet 2016 ocak üretimli vector4 Gen-2 lastik aldım.kocaeli'nde oturuyorum ve ne burada nede sakarya'da hiç bir goodyear satıcısında bu lastiği bulamadım. Mecburen istanbul'daki bütün bayileri tek tek aradım. Aradığım bütün bayilerde lastik yoktu. Tam ümidim kesmişenken Sultanbeyli'deki KOPLAS Goodyear bayisinde vector4'ü buldum. Aynı gün(bugün) hemen yıla çıkıp tanesi 270'den 4 tane taktırdım. Kocaeli'ye dönerken lastik ile ilgili ilk izlenimim aracın yola daha güven veren şekilde tutunduğuydu. Ben çok hız yapmayı seven biri değilim. Yolda 120-130 aralığında bir hızla geldim ve lastiklerin ses düzeyi gerçekten tatmin edici. Hatta eski lastiğim olan michelin'den daha iyi diyebilirim. karda nasıl yol tutacağı denemek için sabırsızlanıyorum desem yeridir.

Yukarıda yazdığım mesajımdan sonra aradan geçen 17 ay sonrasında size söyleyeceğim tek şey bu lastikleri aldığımdan dolayı çok pişman olduğumdur. Lastiklerle yaklaşık 15000 km yol yaptım (bu mesafenin yüksek olmayan hızlarda %90 ı şehir içi yapıldı. Yani ortada lastiği aşırı ısındıracak bir performans yok ). Geçen gün lastik havalarına baktığımda lastiğin aşındığını ve parça parça açılmalır olduğunu gördüm. Daha 1.5 sene olmadan lastik yüzeyi kendini dağıtmaya başlamış anlayacağınız. Goodyear müşteri hizmetlerini aradım lastikleri gönderin mühendislerimiz incelesin dediler. Buradaki yetkili bayi gittiğimde onlar bile bu lastiği neden aldığımı, bunun olmasının normal olduğunu söylediler. Ve lastikleri fabrikaya göndersemde bişey değişmeyeceğini söylediler.

Aracım önden çekişli ve sadece ön lastikler de parça parça kopyalar ve ayrılmalar oldu. Arka lastiklerde bi sıkıntı olmadı. Aracım otomatik ve elektrikli el freni var. Yani neredeyse patinaja yapmadım. İşin özü şu yalandan yere 1100 tl bu lastiklere verdim. Sadece bir çekebildiğim bir kaç resmi sizinle paylaşayım, fikir sahibi olun.

4 MEVSİM LASTİK GOOD YEAR Vector 4Seasons NASIL?

4 MEVSİM LASTİK GOOD YEAR Vector 4Seasons NASIL? 4 MEVSİM LASTİK GOOD YEAR Vector 4Seasons NASIL?

• BoteCHE B kullanıcısına yanıt
    lastikleri rotasyon yaptinizmi önden çekişli araclarda ön lastikler arka lastiklerden daha çabuk yipranirlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 6 Haziran 2017; 20:9:59 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 05kartal

lastikleri rotasyon yaptinizmi önden çekişli araclarda ön lastikler arka lastiklerden daha çabuk yipranirlar.

Bu tip sorunları pek çok lastikte gördüm, mesela Michelin CC. Neden olduğuna dair fikrim yok, belki genel bir açıklaması vardır.
  • arandur kullanıcısına yanıt
    Önden çekişli araçlarda motor tüm gücünü ön lastiklere verir bu yüzden ön lastiklerin erken yipranmasi normaldir bu yüzden her yıl rotasyonu oneririm .

• quote:

Önden çekişli araçlarda motor tüm gücünü ön lastiklere verir bu yüzden ön lastiklerin erken yipranmasi normaldir bu yüzden her yıl rotasyonu oneririm .

Biliyorum, senesi dolunca önden arkaya çapraz şekilde lastikleri değiştirip balans ayarı yaptıracağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kurban bayramı istanbul edirne yaptım otobanda 36 derece sıcakta giderken 110 -120 ile gelirken 180 ile geldim maşallah hertürlü süratte (daha yeni lastikler)canavar gibi lastikler ama yinede cok sık yüksek süratlere çıkmamak lazım neticede 4 mevsim lastik alalı 1.5 sene oldu ilkkez 180 yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 05kartal -- 19 Kasım 2017; 14:39:1 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Bu tip sorunları pek çok lastikte gördüm, mesela Michelin CC. Neden olduğuna dair fikrim yok, belki genel bir açıklaması vardır.

Tipik yüksek hız, düşük basınç yırtılması. Dişlerde, lastik yüzeyine paralel, önden arkaya doğru, yanağa yakın dişlerde daha çok.

Yüksek hızda merkezcil kuvvetten dolayı çap büyür, yırtılma ön tarafta dişler asfalta çarparken gerçekleşir. Yüksek dişli, dört mevsikliklrde daha çok oluyor. Bende de aynısı oldu ama bu kadar erken değil. 80bin km'den sonra, yüks indeksi de daha düşüktü. Yeni üretimler herhalde daha zayıf.

• matgab kullanıcısına yanıt
    yazın çok ses yapıyor mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: zafermahmut86

yazın çok ses yapıyor mu

Şayet sıcaklık nedeniyle zemin aşırı ısınmış ise hafif bir ses olabilir. Beton zeminde ciyak lama diye tabir edebileceğim bir ses gibi mesela. Kış lastiği kadar çok ötmüyor onu da belirtmek lazım.

• matgab kullanıcısına yanıt
    istanbulda yaz mevsiminde kullanmak için uygun değilmiş lastik yıpranıyoır diyorlar doğru mudur?
  • arkadaşlar bu lastiği 1.5 yıldır İstanbul’da kullanıyorum herhangi bir şikayetim yok üstelik kullandığım yol çok bozuk olmasına ragmen ama genelde sakin kullandığımı belirtmeliyim

• quote:

Orijinalden alıntı: zafermahmut86

istanbulda yaz mevsiminde kullanmak için uygun değilmiş lastik yıpranıyoır diyorlar doğru mudur?

Şahsen iç anadolu bölgesinde ve ara sıra ege bölgesinde bu lastikle sıkıntı yaşamadım. Genel anlamda sakin ve ani frene ihtiyaç duymayan bir şekilde araç kullanırım. İstanbul kanımca bizim buralara göre daha ılıman, ancak sıcaklık buralar kadar kuru olmaz daha ziyade nemli olur. Buralar yazın çok aşırı kuru oluyor ve şükür herhangi bir yıpranma söz konusu değil.
    Bu tamamen sizin kullanımınıza bağlı değişir.
  • quote:

quote:

Bende bugün 205 55 16 ebatlarında 4 adet 2016 ocak üretimli vector4 Gen-2 lastik aldım.kocaeli'nde oturuyorum ve ne burada nede sakarya'da hiç bir goodyear satıcısında bu lastiği bulamadım. Mecburen istanbul'daki bütün bayileri tek tek aradım. Aradığım bütün bayilerde lastik yoktu. Tam ümidim kesmişenken Sultanbeyli'deki KOPLAS Goodyear bayisinde vector4'ü buldum. Aynı gün(bugün) hemen yıla çıkıp tanesi 270'den 4 tane taktırdım. Kocaeli'ye dönerken lastik ile ilgili ilk izlenimim aracın yola daha güven veren şekilde tutunduğuydu. Ben çok hız yapmayı seven biri değilim. Yolda 120-130 aralığında bir hızla geldim ve lastiklerin ses düzeyi gerçekten tatmin edici. Hatta eski lastiğim olan michelin'den daha iyi diyebilirim. karda nasıl yol tutacağı denemek için sabırsızlanıyorum desem yeridir.

Yukarıda yazdığım mesajımdan sonra aradan geçen 17 ay sonrasında size söyleyeceğim tek şey bu lastikleri aldığımdan dolayı çok pişman olduğumdur. Lastiklerle yaklaşık 15000 km yol yaptım (bu mesafenin yüksek olmayan hızlarda %90 ı şehir içi yapıldı. Yani ortada lastiği aşırı ısındıracak bir performans yok ). Geçen gün lastik havalarına baktığımda lastiğin aşındığını ve parça parça açılmalır olduğunu gördüm. Daha 1.5 sene olmadan lastik yüzeyi kendini dağıtmaya başlamış anlayacağınız. Goodyear müşteri hizmetlerini aradım lastikleri gönderin mühendislerimiz incelesin dediler. Buradaki yetkili bayi gittiğimde onlar bile bu lastiği neden aldığımı, bunun olmasının normal olduğunu söylediler. Ve lastikleri fabrikaya göndersemde bişey değişmeyeceğini söylediler.

Aracım önden çekişli ve sadece ön lastikler de parça parça kopyalar ve ayrılmalar oldu. Arka lastiklerde bi sıkıntı olmadı. Aracım otomatik ve elektrikli el freni var. Yani neredeyse patinaja yapmadım. İşin özü şu yalandan yere 1100 tl bu lastiklere verdim. Sadece bir çekebildiğim bir kaç resmi sizinle paylaşayım, fikir sahibi olun.

4 MEVSİM LASTİK GOOD YEAR Vector 4Seasons NASIL?

4 MEVSİM LASTİK GOOD YEAR Vector 4Seasons NASIL? 4 MEVSİM LASTİK GOOD YEAR Vector 4Seasons NASIL?

Bu fotoğraflardaki lastiğin vecto4 seasons Gen-2 olduğuna emin misiniz. Desen ve diş yapısı bendeki Vector4 seasons gen-2 ile tamamen farklı.

• quote:

Orijinalden alıntı: ercan_kocak

quote:

quote:

Bu fotoğraflardaki lastiğin vecto4 seasons Gen-2 olduğuna emin misiniz. Desen ve diş yapısı bendeki Vector4 seasons gen-2 ile tamamen farklı.

Alıntıları Göster
    konuyu hortlattım :) resmi atandan cevap yok ilginç.

• Maalesef benim lastiklerde aynı durumda.

• Benim Vector 4Seasons Gen-2 lastikler canavar gibi. Yaz veya kış hiç üzmedi ve ilave bir yıpranma olmadı. 3 sene geçtiği için artık sadece kışlık olarak kullanıyorum. Yazlık olarak Michelin CrossClimate+ modelinden aldım. Yaz/kış dört mevsim lastikten şaşmadım
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.