Şimdi Ara

4 metre ötede wireless bağlantı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
220
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba, uzun süredir bir sorun ile boğuşuyoruz. Bunun adı wireless kanseri...

1 yılı aşkın süredir Kablonet abonesiyim,
    1 yıl süre boyunca aynı lokasyondan, aynı telefon ve bilgisayar ile 25 mbit wireless internet kullandım,
    Ancak son bir kaç aydır internet hızım 3mbit'e düştü,

Ana modem yanında internet 25 mbit, ethernetle 25 mibt hızlar alıyorum.

Modemden yaklaşık 6-7 metre ileride hız 3mbit,
    4-5 metre uzakta hız 6mbit gibi değerlere ulaşıyor.

Haliyle önce hat bozuk diye düşündük, sorun olmadığını tespit ettik.

Modem bozuk dedim, Asus Adsl modem-router'ım vardı,

Onun ile bozuk modemi düzeltiriz diye router özelliğini kullandım,

Sorun sürdü.

Bu sefer Router bozuk olabilir diye yeni bir Router aldım.

Zyxel NBG418N v2 ile denediğimde de sorun değişmedi.

İlerleyen safhalarda sinyali engelleyen, bölen bir şey vardır diyerek, tüm printer, bt müzik sistemleri, elektriğe takılı her türlü elektronik aleti bypass ederek denemeler yaptım, sorun düzelmedi.

Son olarak Asus Routerı masamın yanına kurdum, sorun düzeldi.

Kısacası 1 yıldır hiç sorun yaşamadığım sinyal ulaşımında, ne olduysa SİNYAL adeta öldü...

Ve bunu eski-yeni routerlarla dahi çözemiyorum.

Sizden bu yaşanan sorun ile ilgili nacizane fikirlerinizi paylaşmanızı istiyorum.

Ofiste şuan 1 modem, 2 router var... Bu komediye nasıl son verebiliriz?

• Bilgisayarda mi kablosuz baglaniyor, yoksa sadece telefon mu?

Modem_Router larin kablosuz ayarlarinda kanal secimini otomatik yapin veya butun kanallari tek tek deneyin, 20-40 mhz secimi varsa sadece 20 mhz ile deneyin, ayrica Transmit power ilede deneme yapin.

Telefonda bluetooth aciksa veya etrafta bluetooth aygit varsa kapatip deneyin. (Benim telefonda ayni anda btoth ve wifi calisirsa wifi calismaz duruma geliyor).

Kablosuz telefon veya oyun kolu vs.. varsa uzaklastirip deneyin. (Logitech F710 kolun tuslarina basinca tabletim wifi den kopuyordu).

Modemde 2.4 ghz 5ghz secenekleri varsa ikisini ayri ayri kapatip deneyin : Normalde 2.4ghz in 5 ghz den uzaga gitmesi gerekli ama 5ghz kullanimi az oldugundan gurultude az ve 5ghz diger cihazlardan (bluetooth, telsiz tel vs..) etkilenmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.