Şimdi Ara

4 metre için kaç ekran lcd alayım?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
4.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Bugüne kadar 'ne büyük tv almışım' diyen birine rastlamadım. Aksine söyleyen ise pekçok. Bence bütçenizin elverdiği en büyük olanı almakta fayda var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: trevanian000

Bugüne kadar 'ne büyük tv almışım' diyen birine rastlamadım. Aksine söyleyen ise pekçok. Bence bütçenizin elverdiği en büyük olanı almakta fayda var.

Bencede en az 42'' olsun. Benim 2 metreden 40'' gözüme küçük gelmee başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Thermaltake -- 13 Kasım 2008; 11:49:45 >
  • KESİNLİKLEEEEEe

aynı olayı yasıyorum
    cekılcek koltuk yoktu. Benim 40 " Full HD yi satamadım koltuk aldım
    :)
    dostum ben 46" derim ama yok ben 40 alacam die tutturursan benim 4 aylık Full HD samsung u satayım sana :)
    ciddi dusunursen cak bir PM.
    quote:

Orjinalden alıntı: augustt

3,5 mt'den izleme mesafem var. Satıcının aklına uydum 40'lık aldım. Şimdi TV'nin yakınına koltuk çekip öyle film izliyor/PS3 oynuyorum. Bence 46'dan aşağısı küçük kalıyor.

• dostum, 40'' ile 46'' çok farketmiyor, bu sefer mutlaka 50'' i de dene ve sonra karar ver, ben 4.5m için 46'' aldım pişmanım.

quote:

Orjinalden alıntı: dakkush

KESİNLİKLEEEEEe

aynı olayı yasıyorum
    cekılcek koltuk yoktu. Benim 40 " Full HD yi satamadım koltuk aldım
    :)
    dostum ben 46" derim ama yok ben 40 alacam die tutturursan benim 4 aylık Full HD samsung u satayım sana :)
    ciddi dusunursen cak bir PM.
    quote:

Orjinalden alıntı: augustt

3,5 mt'den izleme mesafem var. Satıcının aklına uydum 40'lık aldım. Şimdi TV'nin yakınına koltuk çekip öyle film izliyor/PS3 oynuyorum. Bence 46'dan aşağısı küçük kalıyor.

• Gözünüz doysun:))

50'yi alsanız bu seferde 60 istersiniz.
    Bende 40 almayı planlarken 46 almaya karar verdim.Siz böyle yaparsanız 52 bile alabilirim.Sonra da salona gelene bilet keser popcorn satarım.
    Gerçektende göz çok kısa sürede alışıyor.İlk başta çok büyük gelen ekran bir süre sonra küçüldükçe küçülüyor.
  • en az 40 inç al
  • quote:

Orjinalden alıntı: cetvel

Gözünüz doysun:))

50'yi alsanız bu seferde 60 istersiniz.
    Bende 40 almayı planlarken 46 almaya karar verdim.Siz böyle yaparsanız 52 bile alabilirim.Sonra da salona gelene bilet keser popcorn satarım.
    Gerçektende göz çok kısa sürede alışıyor.İlk başta çok büyük gelen ekran bir süre sonra küçüldükçe küçülüyor.
    ne yapalım abicim insanoğlu böyle gözümüz doymaz bizim
  • Hmmm zorlu soru... ve olay izlenen yayının içeriğine, niteliğine bağlı olarak da değişiyormuş biraz kurcaladım bakın neler çıktı??? Eğer 1080p bir yayının farkını görmek istiyorsanız 40 inch bir ekranı en çok 5 feet civarı yani en çok 2 mt den falan izlemek gerekiyormuş.... 720p (HD Ready) ya da 480p normal TV yayınları içinse mesafe giderek uzuyor... ekte ilgili tablo var...

4 metre için kaç ekran lcd alayım??
  • yalnız tabloya bir daha baktım da Full HD 1080 p den tam randıman almak için 4 m (12 feet) izleme mesafesine nerdeyse 90in panel gerekiyormuş...yuh diyorum... kafayı iyice bozarım, odayı baştan sisteme göre tasarlarım diyen için hesap cetveli de var linkte ;)

http://www.carltonbale.com/ht/calculator/theater_calculator_v4.0.xls
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozerkane

yalnız tabloya bir daha baktım da Full HD 1080 p den tam randıman almak için 4 m (12 feet) izleme mesafesine nerdeyse 90in panel gerekiyormuş...yuh diyorum... kafayı iyice bozarım, odayı baştan sisteme göre tasarlarım diyen için hesap cetveli de var linkte ;)

Hd görüntü izleyeceksen 4m.ye 60 hatta 70" gider dediğimde heralde pek çok arkadaş en azından içinden "Bu ne saçmalıyor ya.." demiştir. Ama öyle...

• 46" alın.
  • quote:

Orjinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Orjinalden alıntı: ozerkane

yalnız tabloya bir daha baktım da Full HD 1080 p den tam randıman almak için 4 m (12 feet) izleme mesafesine nerdeyse 90in panel gerekiyormuş...yuh diyorum... kafayı iyice bozarım, odayı baştan sisteme göre tasarlarım diyen için hesap cetveli de var linkte ;)

Hd görüntü izleyeceksen 4m.ye 60 hatta 70" gider dediğimde heralde pek çok arkadaş en azından içinden "Bu ne saçmalıyor ya.." demiştir. Ama öyle...

hocam ben o gruptan değilim ben 4 metre sd için 50 inch pioneer 5080xa alıcam.HD için haklısın 60-70 inch ama benim param yetmez o kadar panale

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.