Şimdi Ara

4 lastik/100TL indirim: MICHELIN, PIRELLI, CONTINENTAL otostart lastik kampanyası

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
1
Favori
17.744
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Otostart.com sitesinde ; kargoyla teslim (montajı kendim yaptıracağım) seçeneğiyle 4 adet MICHELIN, PIRELLI veya CONTINENTAL lastik alana 100 TL indirim.
    (Bosch Care Center'larla montajda vs. işbirliği yapan site)

http://www.otostart.com/lastik/index.php?

Kargo ücreti dahil örnek fiyatlar:
    (En düşük vade farklı fiyatlar Asya kartta görünüyor, o yüzden örnek fiyat olarak olarak onu koydum, diğer kartlarda biraz daha fazla fark var)

4 lastik/100TL indirim: MICHELIN, PIRELLI, CONTINENTAL otostart lastik kampanyası

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ulaş-ım -- 20 Temmuz 2012; 11:05:01 >

• Daha geçen hafta kendi aracıma Avrupa kaynaklı dergilerin testlerinde birinci/ikinci gelen "Michelin Energy Saver 185/65/R14 86T" lastikleri (4 adet) güç belâ 580 TL'ye taktırdım. Bilgisayarlı balans, yeni sübaplar (4adet) ve sökme-takma dahil BONUS karta 6 taksitle... Lastik satıcıları genelde bu lastikler için 590-640 TL arası fiyatlar istediler.

Otostart.com ile fiyat biraz daha artıyor. Ancak bu kampanya oto lastiklerinin çok pahalı olduğu bazı illerdeki (İzmir, sahilde bulunan turistik iller) arkadaşların işine yarayabilir.

Ankara şartlarında bilgisayarlı balans, 4 sübap yenileme ve sökme-takma 30 TL'den başlıyor.
    Uyarı: 4 sübap için ilave olarak 15-20 TL isteyen ve kendini uyanık sanan 3 kağıtçılara asla itibar etmeyin. Otomobiller için sübabın tanesi 25-50 kuruştur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ulaş-ım

Daha geçen hafta kendi aracıma Avrupa kaynaklı dergilerin testlerinde birinci/ikinci gelen "Michelin Energy Saver 185/65/R14 86T" lastikleri (4 adet) güç belâ 580 TL'ye taktırdım. Bilgisayarlı balans, yeni sübaplar (4adet) ve sökme-takma dahil BONUS karta 6 taksitle... Lastik satıcıları genelde bu lastikler için 590-640 TL arası fiyatlar istediler.

Otostart.com ile fiyat biraz daha artıyor. Ancak bu kampanya oto lastiklerinin çok pahalı olduğu bazı illerdeki (İzmir, sahilde bulunan turistik iller) arkadaşların işine yarayabilir.

Ankara şartlarında bilgisayarlı balans, 4 sübap yenileme ve sökme-takma 30 TL'den başlıyor.
    Uyarı: 4 sübap için ilave olarak 15-20 TL isteyen ve kendini uyanık sanan 3 kağıtçılara asla itibar etmeyin. Otomobiller için sübabın tanesi 25-50 kuruştur.

Merhaba!
    Aracım 2004Clio symbol ve bildiğim kadarıyla üzerinde 175/65/14R Lastikler var.
    Değiştirmek istiyorum fakat Almam gereken Lastik ebatı yine aynı mı olmalı yoksa
    Sizin gibi 185/65/14R ebatta lastik taktırabilirmiyim?
    + ve -'sileri ne olur? Tavsiyeniz nedir?
    Yardımcı olursanız sevinirim.
    Kusura bakmayın!
    Bilmediğimden, öğrenmek için soruyorum. İlk aracım ve yaklaşık 8 aydır beraberiz...
    Saygılar...

• Benim aracımın standart lastiği de 175/65/r14
    Eski lastiklerim 185/60/R14 idi. Şimdikiler 185/65/R14

A sınıfı mini sınıf araçlarda (Kia Picanto, Chvrolet Atos vb) çok büyük lastiklerde sorun olabiliyor. Ancak B sınıflarında geneld sorun olmaz.
    Her iki lastiği de alabilirsiniz bence. Bu işin kitabı da der ki: Lastik çapı %3'e kadar değişebilir. O yüzden her iki lastiği de alabilirsiniz. B sınıfı araçlarda pek problem olmaz. Aracımdaki eski lastikleri (185/60/R14) babamın 2004 Renault Clio aracına taktık, hiç problem yok.

185/60/R14 alırsanız eski lastiğinize göre dış çap sadece 7mm küçülür.
    Benim aracımda bu lastik varken ibre 90km/saat hızı gösterirken araç aslında 84-85km hızla gidiyordu (GPS navigasyon cihazıyla ve otoyollardaki hız ölçüm tabelalarıyla defalarca ölçtüm).

185/65/R14 alırsanız eski lastiğinize göre dış çap sadece 13mm artar.
    Aracımda kilometre sayacı şu an tam gösteriyor. Araç 90km hızla giderken ibre 90 gösteriyor.

60/R14 lastik ile 65/R14 lastik arasında dış çaplar arasında toplam 20mm (2cm) fark olur. Yani iki lastik arasında yanak kalınlığı 1 cm fark ediyor.

- Eğer virajlarda hızlı dönme esnasında aracın savurma riski azalsın istiyorsanız yanağı dar lastiği tercih edin, yani 60/R14 olanı. Yanağı dar lastik viraj alırken yanağı genişlere göre daha az yığılır.
    - Eğer yaşadığınız yerin yolları çok bozuk ise, konforlu sürüş diye bir şey yoksa yanağı kalın lastiği tercih edin. 65/R14 yani. Yanak kalınlığı arttıkça bozuk yollarda konforlu sürüş artar, yoldan gelen darbeler janta ve süspansiyon sistemine daha az zarar verir.

• benim bulunduğum ildeki fiyatlara göre vade farkı ve lastiği takdırmak için gereken ücretle birlikte fiyat pahalıya geliyor. bulunduğunuz ildeki bayilerden fiyat alıp mutlaka kıyaslayın.
    ama bundan önce pirellide bir kampanya yapmışlar (ben tam bittiği gün görmüştüm) orada fiyatlar süperdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: otomobilci_x

benim bulunduğum ildeki fiyatlara göre vade farkı ve lastiği takdırmak için gereken ücretle birlikte fiyat pahalıya geliyor. bulunduğunuz ildeki bayilerden fiyat alıp mutlaka kıyaslayın.
    ama bundan önce pirellide bir kampanya yapmışlar (ben tam bittiği gün görmüştüm) orada fiyatlar süperdi.

Aynen öyle ...
    Montaj dahil olsa kampanya oldukça iyi ...
    Ancak kargo evinize getirecek onları alıp aracınıza yükleyip montaj için lastikçiye gideceksiniz, montaj parası vs vs biraz zahmetli ...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RadicalDeath

quote:

benim bulunduğum ildeki fiyatlara göre vade farkı ve lastiği takdırmak için gereken ücretle birlikte fiyat pahalıya geliyor. bulunduğunuz ildeki bayilerden fiyat alıp mutlaka kıyaslayın.

Aynen öyle ...
    Ancak kargo evinize getirecek onları alıp aracınıza yükleyip montaj için lastikçiye gideceksiniz, montaj parası vs vs biraz zahmetli ...

100 TL kampanyası kısa sürede bitmeyecek.

Bu arada montaj için de bir formül geliştirmeye çalışıyoruz.

En avantajlı fiyatlarla size hizmet etmek istiyoruz.

Saygılarımızla

• quote:

Orijinalden alıntı: otostart_com

quote:

quote:

Aynen öyle ...

Saygılarımızla

Hakikaten montaj konusunu da çözseniz güzel olacakmış. Bir de Petlas, Hankook gibi biraz daha ucuz markalar da olsaymış keşke.

• quote:

Orijinalden alıntı: adepex

quote:

Orijinalden alıntı: otostart_com

quote:

quote:

Aynen öyle ...

Saygılarımızla

Hakikaten montaj konusunu da çözseniz güzel olacakmış. Bir de Petlas, Hankook gibi biraz daha ucuz markalar da olsaymış keşke.

Petlas bugün montaj hariç kargo ile satışa açılacak.

• 185/65/R14 veya 175/65/R14 kış lastiği var mı ben mi göremedim?
  • Petlas İmperium PT515 modeli ve 185-60-15 ölçüleri için buradaki bir bayiden tanesi 135 lira fiyat almıştım. 4 tanesi 540 lira yapıyor. Sökme takma, balans işlemi de fiyata dahil. Kredi kartına 6 taksit.
    Eklediğiniz Petlas aynı lastiğin idirim sonrası 4 tane fiyatı 504.80 liraya geliyor. Satın aldıktan ve kargodan teslim aldıktan sonra alıp götürüp arabaya taktırmak, balans vs 35-40 lira. Ekleyince aynı fiyata geliyor. Üstelik bayiden alırken tarihini vs inceleme imkanı da var.

Maalesef avantajlı değil. İyi çalışmalar. Herkese iyi forumlar.
  • Fiyatlar güzel tebrik ederim. 220 den aşağı michelin görmedim buralarda. 205 55 16
  • 205 60 16 michelin energy saver 92 v yi 255 peşin aldım daha yeni. Burda 320 tl diyor. 92 h ise 283 Baya bir kampanyalı imiş. Buna sökme takma rot balans vs birde yerlerine gitmek için yakacağın yakıt vs ekle zahmet çek. Kısaca değmez
  • oto_start bu bayiler arası fiyat farkı bu kadar çok nasıl olabiliyor.. arada lastik başına 25 tl farka varan bayiler mevcut..

ayrıca montajlı fiyatlar 180 iken diyelim..montajsız alımlarda fiyat 190lara çıkıyor.. çok saçma.. 100tl indirim iniyor 60 tlye...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ocshooter

185/65/R14 veya 175/65/R14 kış lastiği var mı ben mi göremedim?

Kış Lastikleri Ağustos ayının ortalarından itibaren satılmaya başlanacak.

Saygılarımızla
  • quote:

Orijinalden alıntı: adepex

Petlas İmperium PT515 modeli ve 185-60-15 ölçüleri için buradaki bir bayiden tanesi 135 lira fiyat almıştım. 4 tanesi 540 lira yapıyor. Sökme takma, balans işlemi de fiyata dahil. Kredi kartına 6 taksit.
    Eklediğiniz Petlas aynı lastiğin idirim sonrası 4 tane fiyatı 504.80 liraya geliyor. Satın aldıktan ve kargodan teslim aldıktan sonra alıp götürüp arabaya taktırmak, balans vs 35-40 lira. Ekleyince aynı fiyata geliyor. Üstelik bayiden alırken tarihini vs inceleme imkanı da var.

Maalesef avantajlı değil. İyi çalışmalar. Herkese iyi forumlar.

Selam,

Hesaplamanızda haklı olabilirsiniz. Ancak özellikle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Gaziantep gibi büyük şehirlerin dışında yaşayan insanlar için kargo dahil kampanyalarımız çok etkili oluyor. Büyük şehirlerdeki ziyaretçilerimiz daha ziyade montaj dahil kampanyalarıyla ilgileniyorlar. Sizi 540 TL'ye aldığınız 4 lastiği başka bir bölgede 600'den aşağı alamıyorsunuz. Bu, oradaki bayinin fiyat politikasına, markaya, bölgeye göre değişiklik gösterebiliyor.

O yüzden ücretsiz kargo ile gönderdiğimiz lastikler bir çok ziyaretçi için çok avantajlı olabiliyor.

İlginize teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: dewr

oto_start bu bayiler arası fiyat farkı bu kadar çok nasıl olabiliyor.. arada lastik başına 25 tl farka varan bayiler mevcut..

ayrıca montajlı fiyatlar 180 iken diyelim..montajsız alımlarda fiyat 190lara çıkıyor.. çok saçma.. 100tl indirim iniyor 60 tlye...

Bayiler arası fark, tahmin edebileceğiniz gibi bayilerin yaklaşımlarıyla alakalı. Bazı bayiler %1 kâr edeyim yeter ki müşteri dükkanıma gelsin diyor. Bazı bayiler ben kâr etmeden ürün satmam diyor. Tamamen yaklaşım farkı.

Fakat lastik fiyatlarında standardizasyon için çalışma yapıyoruz.

Montajlı fiyatlar, montajsız fiyatlardan daha ucuz çıkmayabilir. Kargo reel olarak ödenen bir bedeldir. Oysa montajda montajı yapan bayi lastiğin karıyla yetinip montaj için küçük ücretler talep edebilir. Kesin bir kural yok yani.

Saygılarımızla

• Taksit Yok mu?
  • Çeşitli kartlara 12 Taksite kadar taksit imkanı var.
    Ödeme ekranlarında detayları görebilirsiniz.
  • Tüm lastiklerde, ister kargo ile ister montaj dahil tüm lastiklerde,

4 lastik alana anında 100 TL indirim.

http://otostart.com/lastik
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.